Bücher: Jura

Zahl der Lose: 48

Corpus Juris Hungarici. Magyar Törvénytár Milleniumi emlékkiadás 28 (23+1+2+2) kötete. Közte: 1526-1608. évi törvényczikkek, 1740-1835.- , 1869-1871. - , 1872-1874. - , 1875-1876.-, 1877-1878.-, 1879-1880.- , 1881.- , 1882-188.-, 1887-1888.-, 1889-1891.-, 1892-1893.-, 1894-1895.-, 1896-1897.-, 1898-1899.-, 1902.-,1903.-,1904.-, 1906.-, 1907.-, 1908.-, 1909.-, 1910.-,1911.-,1913.-, 1916.-, 1917.- évi törvényczikkek. A Magyar Törvénytár betűrendes tárgymutatója 1000-1902. Bp.,1899-1918,Franklin. 3 féle kiadói kötésben, valamint 1 kötet átkötött egészvászon-kötés. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötések (23+2 kötet), kopott borítókkal, néhány sérült gerinccel, valamint kiadói félvászon-kötés, kopott borítókkal, változó állapotban. + 1881-ik évi országgyűlési törvényczikkek. Bp., 1881, Ráth Mór. Korabeli egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19478.

Corpus Juris Hungarici. Magyar Törvénytár Milleniumi emlékkiadás 28 (23+1+2+2) kötete. Közte:
1526-1608. évi törvényczikkek, 1740-1835.- , 1869-1871. - , 1872-1874. - , 1875-1876.-, 1877-1878.-, 1879-1880.- , 1881.- , 1882-188.-, 1887-1888.-, 1889-1891.-, 1892-1893.-, 1894-1895.-, 1896-1897.-, 1898-1899.-, 1902.-,1903.-,1904.-, 1906.-, 1907.-, 1908.-, 1909.-, 1910.-,1911.-,1913.-, 1916.-, 1917.- évi törvényczikkek. A Magyar Törvénytár betűrendes tárgymutatója 1000-1902. Bp.,1899-1918,Franklin. 3 féle kiadói kötésben, valamint 1 kötet átkötött egészvászon-kötés. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötések (23+2 kötet), kopott borítókkal, néhány sérült gerinccel, valamint kiadói félvászon-kötés, kopott borítókkal, változó állapotban. + 1881-ik évi országgyűlési törvényczikkek. Bp., 1881, Ráth Mór. Korabeli egészvászon-kötés, kopott borítóval.

Rufpreis:
19 000 HUF
51,49
59,38

1811-1812 Országgyűlési jegyzőkönyv II, kötet. 907-1699p. Aranyozott bordázott egészbőr kötésben. Címlap nincsen.
19479.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,62
68,75

cca 1904-1942 Nagy jogi folyóirat tétel: Igazságügyi javaslatok tára (12 kötet) és Igazságügyi közlöny (36 kötet) c. folyóirat több évfolyama, összesen 48 kötetben, vászon, félvászon és félbőr kötésekben, változó állapotban, kopott borítókkal, közte 1 sérült gerinccel és kötéssel.
19480.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Vegyes jogi könyvtétel és jogi folyóiratok a XX: sz. elejéről. Magyar jogi szemle, Pénzügyi és közigazgatási jog tára, Magyar igazságügy, Vegyes döntőbírósági határozatok tára, Polgári törvénykezési jog tára, Polgári perjog, sommás eljárás, Magánjog tára, stb. össz 16 kötet
19481.

Rufpreis:
8 000 HUF

1930 - 1942 Belügyi Közlöny 7 kötete: 1930 XXXV. évf. 1-58. sz. XXXVI+1096 p. 1933 XXXVIII. évf. 1-54. sz., XXXIV+776 p. 1935 XL. évf. 1-52. sz., XXIX+3+792 p.; 1937 XLII. évf. 1-52. sz., XXVIII+708 p.; 1938 XLIII. évf. 1-57. sz., XXXIII+1240 p.; 1941 XLVI. évf. I-II. félév. 1-30. sz., 31-57. sz.,XXVI+1298 p.;XLVIII+1299-2468 p.; 1942 XLVII. évf. I. félév. 1-27. sz., XXVI+1198 p.; Bp., 1930-1942, "Pátria" - Fővárosi Nyomda Rt. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítókkal, foltos lapokkal, bélyegzésekkel, változó állapotban.
19482.

1930 - 1942 Belügyi Közlöny 7 kötete:
1930 XXXV. évf. 1-58. sz. XXXVI+1096 p.
1933 XXXVIII. évf. 1-54. sz., XXXIV+776 p.
1935 XL. évf. 1-52. sz., XXIX+3+792 p.;
1937 XLII. évf. 1-52. sz., XXVIII+708 p.;
1938 XLIII. évf. 1-57. sz., XXXIII+1240 p.;
1941 XLVI. évf. I-II. félév. 1-30. sz., 31-57. sz.,XXVI+1298 p.;XLVIII+1299-2468 p.;
1942 XLVII. évf. I. félév. 1-27. sz., XXVI+1198 p.;
Bp., 1930-1942, "Pátria" - Fővárosi Nyomda Rt. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítókkal, foltos lapokkal, bélyegzésekkel, változó állapotban.

Rufpreis:
8 000 HUF

Kereskedelmi jog. A hiteljog minden ágára kiterjedő folyóirat. Főszerkesztő: Bubla Ferenc. XXIII évf. 1-11. sz. és XXIV évf. (1927) 1-11. sz. + Kereskedelmi jog. A hiteltörvények minden ágára kiterjedő folyóirat. Főszerkesztő: Grecsák Károly. Felelős szerkesztő: Bender Béla. V. évf. (1908), 1-24. sz.. Félvászon kötésekben, márványozott lapélekkel, intézményi bélyegzőkkel, 1908., évi kötet gerince sérült, 1927. évi kötet borítója sérült.
19483.

Rufpreis:
6 000 HUF

Zhores Medvegyev: A levelezés titkosságát a törvény garantálja. Bp., 1985, ABC & MO. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19484.

Rufpreis:
6 000 HUF

Kengyel Miklós: A bírói hatalom és a felek rendelkezési joga a polgári perben. Osiris Könyvtár. Jogtudomány. Bp.,2003,Osiris. Kiadói papírkötés
19485.

Rufpreis:
6 000 HUF

1923 - 1928 Belügyi Közlöny 5 kötete:  1923 XXVIII. évf. 1-25. sz., XLII+1036 p.;  1924 XXIX. évf. 1-26. sz., XLIV+679 p.;  1925 XXX. évf. I-II. félév. 1-28, 29-57. sz., XXVI+613 p.; XLIV+615-1210+64 p.  1926 XXXI. évf. 1-55. sz., XXXVI+944 p.;  1928 XXXIII. évf. 1-55. sz., XLIV+1062 p. Bp., 1923-1928., Pesti Könyvnyomda Rt. - Fővárosi Nyomda. Félvászon-kötésekben, kopott borítókkal, közte sérült gerinccel is, részben foltos lapokkal, bélyegzésekkel, bejelölésekkel.
19486.

1923 - 1928 Belügyi Közlöny 5 kötete:
1923 XXVIII. évf. 1-25. sz., XLII+1036 p.;
1924 XXIX. évf. 1-26. sz., XLIV+679 p.;
1925 XXX. évf. I-II. félév. 1-28, 29-57. sz., XXVI+613 p.; XLIV+615-1210+64 p.
1926 XXXI. évf. 1-55. sz., XXXVI+944 p.;
1928 XXXIII. évf. 1-55. sz., XLIV+1062 p.
Bp., 1923-1928., Pesti Könyvnyomda Rt. - Fővárosi Nyomda. Félvászon-kötésekben, kopott borítókkal, közte sérült gerinccel is, részben foltos lapokkal, bélyegzésekkel, bejelölésekkel.

Rufpreis:
6 000 HUF

cca 1895-1943 Vegyes jogi könyvtétel:  Döntvénytár. A felsőbíróságok elvi jelentőségű határozatai, jegyzetekkel ellátva. III. folyam I-II. kötet. Bp., 1895, Franklin, XXIII+368+XXIII+368 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, jó állapotban.;  Döntvénytár. A felsőbíróságok elvi jelentőségű határozatai, jegyzetekkel ellátva. III. folyam XXIII-XXIV. kötet. Bp., 1903., Franklin, XXXIX+371+XL+370 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, jó állapotban.  1917 Kersekedelmi jog. XIV. évf. (1917.) 1-16., 19-24. sz. Főszerk.: Bubla Ferenc. Felelős szerk.: Szente Lajos. Főmunkatárs: Kuncz Ödön. Bp., 1917., Országos Központi Községi Nyomda Rt., 4+164+185-248 p. Átkötött félvászon-kötés, bélyegzésekkel.;  1932 Jogi Hírlap VI. évf. 52+1-51 sz. Szerk.: Boda Gyula. Bp., Centrum, 16+408 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, bélyegzésekkel, egy-két kissé sérült lappal.;  1935-1936 Jogi Hírlap X. évf. 1-52 sz. Szerk.: Boda Gyula. Bp., Centrum, 400+12 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, bélyegzésekkel.;  1904-1943 Igazságügyi Közlöny 11 kötete (1904, 1905, 1906., 1924, 1925, 1928., 1931., 1933., 1935,1936., 1943.) + Az Igazságügyi Közlöny I-XV. és XXI-XXXV. évf. mutatója. Félvászon-kötések, változó állapotban, közte kopott borítókkal, és 2 sérült gerinccel.
19487.

cca 1895-1943 Vegyes jogi könyvtétel:

Döntvénytár. A felsőbíróságok elvi jelentőségű határozatai, jegyzetekkel ellátva. III. folyam I-II. kötet. Bp., 1895, Franklin, XXIII+368+XXIII+368 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, jó állapotban.;

Döntvénytár. A felsőbíróságok elvi jelentőségű határozatai, jegyzetekkel ellátva. III. folyam XXIII-XXIV. kötet. Bp., 1903., Franklin, XXXIX+371+XL+370 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, jó állapotban.

1917 Kersekedelmi jog. XIV. évf. (1917.) 1-16., 19-24. sz. Főszerk.: Bubla Ferenc. Felelős szerk.: Szente Lajos. Főmunkatárs: Kuncz Ödön. Bp., 1917., Országos Központi Községi Nyomda Rt., 4+164+185-248 p. Átkötött félvászon-kötés, bélyegzésekkel.;

1932 Jogi Hírlap VI. évf. 52+1-51 sz. Szerk.: Boda Gyula. Bp., Centrum, 16+408 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, bélyegzésekkel, egy-két kissé sérült lappal.;

1935-1936 Jogi Hírlap X. évf. 1-52 sz. Szerk.: Boda Gyula. Bp., Centrum, 400+12 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, bélyegzésekkel.;

1904-1943 Igazságügyi Közlöny 11 kötete (1904, 1905, 1906., 1924, 1925, 1928., 1931., 1933., 1935,1936., 1943.) + Az Igazságügyi Közlöny I-XV. és XXI-XXXV. évf. mutatója. Félvászon-kötések, változó állapotban, közte kopott borítókkal, és 2 sérült gerinccel.

Rufpreis:
5 000 HUF

1847/8-ik évi Országgyűlési törvénycikkek. Nyomatott minister-elnöki rendeletnél fogva a k. királyi megerősítést nyert eredeti kézirat után. Eredeti nép-kiadás. Pozsony, 1848. Országgyűlési Iratok Kiadóhivatala - Landerer és Heckenast ny., Pest. 40 p. Dokumentumunk az 1847-1848-as országgyűlésen elfogadott törvénycikkeket teszi közzé. Az országgyűlés rendkívüli jelentőségű törvényeket hozott. Elrendelte Erdély és Magyarország egyesítését, eltörölte az úrbériséget és a papi tizedet, rendelkezett a közteherviselésről, sajtószabadságot hirdetett, valamint választójogi és egyházügyi reformokat hozott. Példányunkból három levél hiányzik, négy levélen apró, kilenc levélen nagyobb hiány. A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés és tulajdonosi bejegyzés, a leveleken halvány foltosság és apró, lapszéli sérülések. Fűzve, enyhén gyűrött, enyhén foltos korabeli borítóban, a hátsó borító felső sarkán kisebb hiány.
19488.

1847/8-ik évi Országgyűlési törvénycikkek. Nyomatott minister-elnöki rendeletnél fogva a k. királyi megerősítést nyert eredeti kézirat után. Eredeti nép-kiadás.
Pozsony, 1848. Országgyűlési Iratok Kiadóhivatala - Landerer és Heckenast ny., Pest. 40 p.
Dokumentumunk az 1847-1848-as országgyűlésen elfogadott törvénycikkeket teszi közzé. Az országgyűlés rendkívüli jelentőségű törvényeket hozott. Elrendelte Erdély és Magyarország egyesítését, eltörölte az úrbériséget és a papi tizedet, rendelkezett a közteherviselésről, sajtószabadságot hirdetett, valamint választójogi és egyházügyi reformokat hozott.
Példányunkból három levél hiányzik, négy levélen apró, kilenc levélen nagyobb hiány. A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés és tulajdonosi bejegyzés, a leveleken halvány foltosság és apró, lapszéli sérülések.
Fűzve, enyhén gyűrött, enyhén foltos korabeli borítóban, a hátsó borító felső sarkán kisebb hiány.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kereskedelmi jogi folyóirat tétel: A Kereskedelmi jog c. folyóirat 1908-1938 közötti évfolyamok közül 6 teljes évfolyam bekötve
19489.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF