Bücher: Jura

Zahl der Lose: 48

Pollák Illés: Erősek és gyengék. A jogrend fizikája. Társadalom-bölcseleti tanulmány. Bp., 1902, Franklin, 298 p. 1. kiadás. Korabeli álbordás aranyozott félbőr-kötés, kissé kopott borítóval.
19502.

Rufpreis:
2 000 HUF

19503.

Rufpreis:
2 000 HUF

19504.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szent István törvényei. Szent István törvényeinek XII. századi kézirata az Admonti Kódexben. A kísérőtanulmányt Györffy György, a bevezetést, a magyar fordítást és a jegyzeteket Bartoniek Emma készítette. Bp., 1988, Helikon. Hasonmás kiadás. Kiadói műbőr-kötés, átlátszó műanyag védőborítóban.
19505.

Rufpreis:
2 000 HUF

Magyar Törvénytár. 1540-1848. évi erdélyi törvények. Fordították és utalásokkal ellátták Kolosvári Sándor és Óvári Kelemen. Magyarázó jegyzetekkel kíséri Márkus Dezső. Budapest, 1900. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. XLV + [3] + 678 + [2] p. Kötetünk az erdélyi országgyűléseken hozott törvények és rendelkezések gyűjteménye. Az erdélyi jogok és dolgok zsinórmértékéül szolgáló törvénygyűjtemény részletesen rendelkezik az erdélyi fejedelmek és rendek jogairól és kötelességeiről, az ország négy bevett vallásáról, a jezsuiták kitiltásáról, az öröklésről és más magánjogi kérdésekről, gazdasági és büntetőjogokról, egyes városok és nemzetek részletes jogairól, a kóborlók és káromkodók elleni fellépések módjairól. A magyar és kiegészítően latin nyelven megfogalmazott munka első részét (Approbata constitutiok) II. Rákóczi György kezdeményezésére először 1653-ban adták ki, ez az 1607-1653 közötti időszak országgyűlési törvényeit tartalmazza. A munka második része az I. Apafi Mihály által 1669-ban, harmadik része a Mária Terézia és utódai által az 1750-es évektől 1848-ig kiadott és megszavazott törvények és rendelkezések gyűjteménye Compilata constitutiok, illetve Novellaris articulusok alcímmel. Példányunk első nyomtatott oldalán régi tulajdonosi bélyegzés. (Corpus Juris Hungarici - Magyar törvénytár 1000-1895. Millenniumi emlékkiadás.) Aranyozott és dombornyomásos gerincű, enyhén kopott kiadói félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
19506.

Magyar Törvénytár. 1540-1848. évi erdélyi törvények. Fordították és utalásokkal ellátták Kolosvári Sándor és Óvári Kelemen. Magyarázó jegyzetekkel kíséri Márkus Dezső.
Budapest, 1900. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. XLV + [3] + 678 + [2] p.
Kötetünk az erdélyi országgyűléseken hozott törvények és rendelkezések gyűjteménye. Az erdélyi jogok és dolgok zsinórmértékéül szolgáló törvénygyűjtemény részletesen rendelkezik az erdélyi fejedelmek és rendek jogairól és kötelességeiről, az ország négy bevett vallásáról, a jezsuiták kitiltásáról, az öröklésről és más magánjogi kérdésekről, gazdasági és büntetőjogokról, egyes városok és nemzetek részletes jogairól, a kóborlók és káromkodók elleni fellépések módjairól.
A magyar és kiegészítően latin nyelven megfogalmazott munka első részét (Approbata constitutiok) II. Rákóczi György kezdeményezésére először 1653-ban adták ki, ez az 1607-1653 közötti időszak országgyűlési törvényeit tartalmazza. A munka második része az I. Apafi Mihály által 1669-ban, harmadik része a Mária Terézia és utódai által az 1750-es évektől 1848-ig kiadott és megszavazott törvények és rendelkezések gyűjteménye Compilata constitutiok, illetve Novellaris articulusok alcímmel.
Példányunk első nyomtatott oldalán régi tulajdonosi bélyegzés.
(Corpus Juris Hungarici - Magyar törvénytár 1000-1895. Millenniumi emlékkiadás.) Aranyozott és dombornyomásos gerincű, enyhén kopott kiadói félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Rufpreis:
1 600 HUF

Igazságügyi törvények tára. Az Igazságügyi Közlöny melléklapja. III-XI. évfolyam, 1920-1928. Bp., 1929, Magyar Kir. Igazságügyminisztérium (Vác, Váci Kir. Orsz. Fegyintézet-ny.), VIII+786 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
19507.

Rufpreis:
2 000 HUF

Az 1927. évi január hó 25-ére összehivott Országgyűlés Felsőházának irományai. XI. kötet. Bp., 1929, Pesti Könyvnyomda Rt., VIII+484 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, "Az Országgyűlés Felsőháza" bélyegzővel.
19508.

Rufpreis:
1 000 HUF

Az 1927. évi január hó 25-ére összehivott Országgyűlés Felsőházának irományai. II. kötet. Bp., 1927, Pesti Könyvnyomda Rt., VIII+566 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, "Az Országgyűlés Felsőháza" bélyegzővel.
19509.

Rufpreis:
1 000 HUF

Szilágyi Sándor: Lavotta János. A kor és az ember. Bp., é.n., Könyvbarátok Szövetsége. 150p. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, gerincen apró sérüléssel, kissé kopott borítóval, kissé laza kötéssel, első néhány kevés lap tetején ázásnyommal.
19510.

Rufpreis:
2 000 HUF

19511.

Rufpreis:
1 400 HUF

19512.

Kiadói papírkötés.

Rufpreis:
1 600 HUF

1941-1942 A Jogi Hírlap c. folyóirat vegyes számai egybekötve. Szerk.: Dr. Boda Gyula. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, intézményi bélyegzőkkel.
19513.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF