Simon Dubnov: A zsidóság története az ókortól napjainkig. Ford.: Dr. Szabolcsi Bence. Bp., [1935], Tabor (Hungária-ny.), 358+(10) p. Második kiadás. Egészvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
1906-1908 Staat auf Hoffnung. Zeitschrift für die Mission der Kirche an Israel. Német nyelvű izraelita folyóirat 5 db füzete. Kiadói papírkötés, változó állapotban, sérülésekkel. + Friede über Israel! III. Jahrg. Nr. 4. Dezember 1906. Kiadói tűzött papírkötés, jó állapotban.
Mahn- und Gedenkstätte Buchenwald. Memorial de Buchenwald. Hrsg. Komitee für die Einweihung der Man- und Gedenkstätte Buchenwald in der Deutschen Demokratischen Republik, 8 p. + 4 (fekete-fehér kétoldalas képtáblák) t. Német, francia és orosz nyelven. Kiadói haránt-alakú papírkötés, leszakadt borítóval.
Werfel, Franz: Paulus unter den Juden. Dramatische Legende in sechs Bildern. Berlin-Wien-Leipzig, 1926, Paul Zsolnay Verlag, 186+(6) p. Első kiadás. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval és gerinccel. / First edition. In German language. Paperback, with slightly worn, damaged cover and spine.
[Herzl Tivadar (1860-1904)] Theodor Herzl: Zionistische Schriften. Herausgegeben von Prof. Dr. Leon Kellner. Berlin, 1920, Jüdischer Verlag, 376 p. Második kiadás. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, sérült, szétváló borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Buber, Martin: Der heilige Weg. Ein Wort an die Juden und an die Völker. Frankfurt am Main, 1920, Literarische Anstalt Rütten & Loening, 90+(10) p. Második kiadás. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, hiányzó gerinccel.