Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 48

Makai Emil: Zsidó költők. Műfordítások Salamon Ibn Gabiról, Juda Halévi, Sámuel Hánágid, Mózes Ibn Ezra, Ábráhám Ibn Ezra, Chárizi, Manuello verseiből. XI-XIV. század. Írta: - -. A fordító, Makai Emil (1870-1901) költő, műfordító által DEDIKÁLT példány. A személynek a nevét, akinek szól a dedikáció kivágták. "... őszinte tisztelettel és ragaszkodása jeléül. B(uda)pest, 1892. 10/II. Makai Emil." Bp., 1892, Singer és Wolfner, VIII+2+255+3 p. Első kiadás. László Fülöp rajzaival. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, javított, sérült kötéssel, az elülső papírborítót bekötötték, de ez sajnos sérült és részben kijár, a címlapon kisebb hiánnyal. Ritka!
21267.

Makai Emil: Zsidó költők. Műfordítások Salamon Ibn Gabiról, Juda Halévi, Sámuel Hánágid, Mózes Ibn Ezra, Ábráhám Ibn Ezra, Chárizi, Manuello verseiből. XI-XIV. század. Írta: - -.
A fordító, Makai Emil (1870-1901) költő, műfordító által DEDIKÁLT példány. A személynek a nevét, akinek szól a dedikáció kivágták. "... őszinte tisztelettel és ragaszkodása jeléül. B(uda)pest, 1892. 10/II. Makai Emil."
Bp., 1892, Singer és Wolfner, VIII+2+255+3 p. Első kiadás. László Fülöp rajzaival. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, javított, sérült kötéssel, az elülső papírborítót bekötötték, de ez sajnos sérült és részben kijár, a címlapon kisebb hiánnyal. Ritka!

Rufpreis:
10 000 HUF

Károlyi Imre: A zsidókérdés Magyarországon. Válasz Stern Samu hasoncimű röpiratára. Bp., 1938., Szerző, (Szentes, Csongrádmegyei Hirlap-ny.), 32 p. Antiszemita hangnemű röpirat. A szerző, gróf Károlyi Imre (187391943) arisztokrata, bankár, főrendiházi tag, császári és királyi kamarás, közgazdasági és politikai szakíró. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. Kiadói papírkötés, a borító leszakadt, a címlap és az utolsó lap levált róla. Ritka!
21268.

Károlyi Imre: A zsidókérdés Magyarországon. Válasz Stern Samu hasoncimű röpiratára. Bp., 1938., Szerző, (Szentes, Csongrádmegyei Hirlap-ny.), 32 p.
Antiszemita hangnemű röpirat. A szerző, gróf Károlyi Imre (187391943) arisztokrata, bankár, főrendiházi tag, császári és királyi kamarás, közgazdasági és politikai szakíró.
Kiadói papírkötés, a borító leszakadt, a címlap és az utolsó lap levált róla. Ritka!

Rufpreis:
6 000 HUF

Szabolcsi Miksa (szerk.): A zsidók egyetemes története 6 kötetben. Graetz nagy műve alapján és különös tekintettel a magyar zsidók történetére. Függelék: A magyar zsidók története. Kohn Sámuel könyve nyomán összeáll.: Sebestyén Károly. 1-6. köt. Bp., 1906-1908, Phönix Irodalmi Rt. Kiadói aranyozott, szecessziós félvászon-kötés, változó állapotban, több kötet sérült gerinccel, helyenként sérült, koszos, foltos lapokkal, de a lapok többsége jó állapotban.
21269.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,81
34,38

Hayim Halevy Donin: Zsidónak lenni. Kalauz a zsidóság előírásainak betartásához. Ford.: Naftali Kraus és Mikes Katalin. Bp., 1998, Göncöl, 286+(2) p. Kiadói papírkötés.
21270.

Rufpreis:
5 000 HUF

21271.

Rufpreis:
4 000 HUF

21272.

Rufpreis:
4 000 HUF

[WW Bogár katalógus] Stauber, Axel: Der Käfer Katalog. Alle Käfer ab 1947.  Staufenberg, 2000. Heussner & Stauber, 278p.
21273.

Rufpreis:
4 000 HUF

21274.

Rufpreis:
4 000 HUF

Borsi-Kálmán Béla: Zsidók Temesvárott ... és széles e világban. Esszék a magyar-zsidó (zsidó-magyar) szimbiózis történetéből. A szerző, Borsi-Kálmán Béla (1948-) történész, műfordító, diplomata által Tamás Pál (1948-2024) szociológus részére DEDIKÁLT példány! Kisebbségkutatás Könyvek. Bp., 2014., Lucidus, 303+1 p. Kiadói papírkötés.
21275.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Imádságos Könyv a tanuló ifjuság és a nagy közönség számára fordította és magyarázatokkal ellátta Dr. Pollák Miksa soproni főrabbi. Sopron, é.n., k.n. Kiadói sérült egészvászon-kötés, a belső borítón gyermekrajzokkal.
21276.

Rufpreis:
4 000 HUF

Dr. Kiss Arnold: MIrjam. Imádságok zsidó nők számára. Bp., Schlesinger. Kiadó bőr kötés, aranyozott lapélek, jó állapotban.
21277.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

21278.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF