Mesélő házak - mesélő emberek. Fejezetek a veszprémi zsidó közösség történetéből. Összeáll.: Máthé Éva. Az összeállító által DEDIKÁLT példány. Veszprém, 2005, Veszprémi Zsidó Hitközség - Veszprémi Zsidó Örökségi Alapítvány. Kiadói papírkötés. + Irene Gut Opdyke - Jennifer Armstrong: Kéz kezemmel. A holocaust túlélőinek és megmentőjüknek emlékére. Ford.: Nagy Imre. 2001, Trivium. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kopott borítóval.
Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. Szerk.: Vida Márton. Bp., 1939, Vida Márton (Arany János-ny.), 62+(2) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
5 db judaika kiadvány: Semjon Juskevics: Ghetto. Modern Írók Könyvtára VII. köt. Bp.-Bécs, 1904, Freund Frigyes, 87+(9) p. Egészvászon-kötésben, tulajdonosi névbejegyzéssel, az elülső szennylap és az előzéklap kijár. + Barsi Tibor: Üzenet az embernek. Szeged, 1947, (Városi Ny.), 16 p. Kiadói tűzött papírkötés. + 3 db izraelita naptár (5733., 5738., 5742. zsinagógai év)
Ünnepi imádságok a templomban használatos sorrendben. Magyar fordítással ellátta Schön József. I. kötet. Ros-hasono ünnep első napjára. Bp., é.n., Schlesinger Jos. könyvkereskedése. Kopott vászonkötés.
Fernando Joannes: A zsidó vallás. Bp., 1990, Gondolat. Kiadói papírkötés. + Flavius Josephus: A zsidók története. (XI-XX. könyv.) Bp., 1966, Gondolat. Kiadói félvászon-kötés, szakadt, kissé hiányos kiadói papír védőborítóban.