Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 48

Komoróczy Géza: Zsidók a magyar társadalomban I-II. Írások az együttélésről, a feszültségekről és az értékekről. (1790-2012.) Hungaria Judaica, 25. Pozsony, 2015, Kalligram. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21279.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Bangha Béla - Iványi János - Pataky Arnold: Katolicizmus és zsidóság. Vallástörténeti előadások. Bp., 1939, Magyar Kultúra. Kiadói papírkötés, jó állapotban. + dr. Vida Márton (szerk.): Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. Bp., 1939. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21280.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

21281.

Rufpreis:
3 000 HUF

Régi izr. vallási könyv. Benne 1905-ös bejegyzéssel (Stein Jakab) + 1951 belépőjegy. Kiadói félbőr kötés, színezett lapszélek, kissé kopottas állapotban.
21282.

Rufpreis:
3 000 HUF

A zsidókérdés Magyarországon. A Huszadik Század körkérdése. [Bp., 1917, Társadalomtudományi Társaság], 164 p. Átkötött egészvászon-kötésben, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel, hiányzó címlappal.
21283.

Rufpreis:
3 000 HUF

21284.

Rufpreis:
2 400 HUF

21285.

Rufpreis:
3 000 HUF

21286.

Rufpreis:
3 000 HUF

Blau Lajos: Zsidó bűvészet a legrégibb kortól a jelenkorig. Bp., [1906.], Magyar Zsidó Könyvtár,(Márkus Samu-ny.), 78 p. Átkötött egészvászon-kötés.
21287.

Rufpreis:
3 000 HUF
10

A Dohány utcai Zsinagóga 150 éve. Tudományos konferencia a Dohány utcai Zsinagógáról 2010. május 2-3. Bp., 2010. Kiadói kartonált kötés, gerinc sérült, egyébként jó állapotban.
21288.

Rufpreis:
2 800 HUF

Edward van Voolen: Jüdische Kunst und Kultur. München,2006,Prestel,191+1 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21289.

Rufpreis:
1 800 HUF

Magyar zsidó lexikon. Szerk.: Ujvári Péter. Bp., 1929, Zsidó Lexikon (Pallas-ny.), 8 sztl. lev.+ 1028 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kis kopással
21290.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF