Gonda Erzsébet: Főzzünk jobban. Írta és összeáll.: - - . Bp., [1949], Béta, 359+(1) p. Egyetlen kiadás. Kiadói félvászon-kötés, viseltes, foltos borítóval és gerinccel, néhány foltos lappal.
Czapáry Bertalan: Zöldségtermesztés 94 ábrával. Bp. 1913, Országos Magyar Gazdasági Egyesület. 166 l. Számos szövegközti képpel illusztrálva. Fűzve, illusztrált kiadói papírkötésben, borító nélkül
Pekár Gyula: Az esztendő legendája. Bp. 1899, Athenaeum. 2 lev., 298 l. Számos egész oldalas képpel illusztrálva, melyeket Heyer A. készített. Korabeli amatőr kötésben, sérült borítóval, fűzés elvált, lapok jó állapotban
Dr. Tangl Harald: Vitaminok és az állat. Természet és Mezőgazdaság. Bp., 1968, Mezőgazdasági Kiadó, 171+(1) p.+ 12 t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés. Megjelent 2700 példányban.
Küppersbusch Kochbuch. Kochbuch für de moderne Gasküche. Gelsenkirchen, é.n., F. Küppersbusch & Söhne A.G., 79+(1) p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval és gerinccel, ex libris-szel.
Fagylaltok, krémek, parfait-k és kocsonyák. Háztartási Könyvtár V. Szerk.: Kürthy Emilné. Bp., 1903, Athenaeum, 1 sztl. lev.+ 32 p. (eredetileg 36 p.) Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, a gerincen sérüléssel, helyenként foltos lapokkal, az utolsó két lap hiányzik.
Lengyel Géza: Méhek és virágok. Bp., 1943, Országos Magyar Méhészeti Egyesület, 239+(1) p. Egyetlen kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült, a könyvtesttől részben elváló borítóval, helyenként foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Lencsepeti Jenő: A magyar húsipar és húsipari kutatás. Budapest, 1979. Országos Húsipari Kutatóintézet (MÉM Kutatás és Oktatás Ellátási Központ rotaprint üzeme). 59 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Lencsepeti Jenő élelemiszeripari szakíró összesen 500 példányban megjelent kötete a Húsipari Kutatók 25. Európai Kongresszusa alkalmából foglalja össze az államosított és központosított hazai húsipar állapotát és mutatja be a honi húsipari kutatás tudományos szerkezetét. A budapesti kongresszus alkalmából kötetünk angol nyelven is megjelent: "Meat Industry and Meat Research in Hungary" címmel. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.