Bücher: Gastronomie und Gärtnerei

Zahl der Lose: 54

Halmy Andrásné Szakácskönyve. (Budapest), [1934]. Havas Rezső (Hungária Hírlapnyomda Rt.) 93 + [1] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal illusztrált szakácskönyv, az illusztrációk között rendre visszatér a kötet szponzorának, a korszak egyik fontos budapesti áruházának képes hirdetése. A címlapon és a belív számos oldalán halvány foltosság, példányunk fűzése meglazult. Horváth 540. Fűzve, színes, illusztrált, sérült, foltos kiadói borítóban.
20346.

Halmy Andrásné Szakácskönyve.
(Budapest), [1934]. Havas Rezső (Hungária Hírlapnyomda Rt.) 93 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal illusztrált szakácskönyv, az illusztrációk között rendre visszatér a kötet szponzorának, a korszak egyik fontos budapesti áruházának képes hirdetése.
A címlapon és a belív számos oldalán halvány foltosság, példányunk fűzése meglazult.
Horváth 540.
Fűzve, színes, illusztrált, sérült, foltos kiadói borítóban.

Rufpreis:
3 000 HUF

Nagymagyarország szakácskönyve. A legjobb magyar háziasszonyok receptjeiből összeállította: Lucullus [Ráth Sándor]. (Illusztrálta Gebhardt Tibor.) [Budapest, 1939]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 159 + [1] p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül Gebhardt Tibor szövegközti rajzaival, könyvdíszeivel. A megnagyobbodott Magyarország minden tájáról származó recepteket közlő munka népszerűsítette a villanytűzhelyt, a villanybojlert, a hűtőszekrényt, valamint az intézményesített áramszolgáltatás időszaki periodikáját, a Villamos fogyasztók lapját. A címlapon és a belív számos oldalán enyhe lapszéli foltosság. Horváth 1216. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült gerincű, kissé hiányos, foltos kiadói borítóban.
20347.

Nagymagyarország szakácskönyve. A legjobb magyar háziasszonyok receptjeiből összeállította: Lucullus [Ráth Sándor]. (Illusztrálta Gebhardt Tibor.)
[Budapest, 1939]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 159 + [1] p. Első kiadás.
Oldalszámozáson belül Gebhardt Tibor szövegközti rajzaival, könyvdíszeivel. A megnagyobbodott Magyarország minden tájáról származó recepteket közlő munka népszerűsítette a villanytűzhelyt, a villanybojlert, a hűtőszekrényt, valamint az intézményesített áramszolgáltatás időszaki periodikáját, a Villamos fogyasztók lapját.
A címlapon és a belív számos oldalán enyhe lapszéli foltosság.
Horváth 1216.
Fűzve, illusztrált, enyhén sérült gerincű, kissé hiányos, foltos kiadói borítóban.

Rufpreis:
3 000 HUF

Villamos sütés-főzés és a polgári konyha étel-leírásainak kisebb gyűjteménye. A szerkesztésben közreműködtek Budapest székesfőváros Elektromos Művei Villamos Bemutató Konyhájának előadói. Budapest, [1939]. Magyar Villamos Művek Országos Szövetsége (Globus Nyomdai Műintézet Rt.) 74 + [8] p. Egyetlen kiadás. A Fejes Gyula grafikusművész szövegközti rajzaival gazdagon illusztrált gasztronómiai munka beavat az 1930-as években elterjedő elektromos konyhai eszközök (főzőlap, villanytűzhely, hirtelenforraló, hűtőgép) használatába, majd receptgyűjteményt közöl. A lapszéleken enyhe foltosság. Horváth 1941. Enyhén sérült gerincű, Fejes Gyula színes rajzával illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20348.

Villamos sütés-főzés és a polgári konyha étel-leírásainak kisebb gyűjteménye. A szerkesztésben közreműködtek Budapest székesfőváros Elektromos Művei Villamos Bemutató Konyhájának előadói.
Budapest, [1939]. Magyar Villamos Művek Országos Szövetsége (Globus Nyomdai Műintézet Rt.) 74 + [8] p. Egyetlen kiadás.
A Fejes Gyula grafikusművész szövegközti rajzaival gazdagon illusztrált gasztronómiai munka beavat az 1930-as években elterjedő elektromos konyhai eszközök (főzőlap, villanytűzhely, hirtelenforraló, hűtőgép) használatába, majd receptgyűjteményt közöl.
A lapszéleken enyhe foltosság.
Horváth 1941.
Enyhén sérült gerincű, Fejes Gyula színes rajzával illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Rufpreis:
3 000 HUF

Éber Ernő - Weiser István (szerk.): Abraktakarmányok viszonylagos tápláló- és pénzértéke. Szavatoltatás vásárlásuknál. Bp., 1936, Pátria, 140 p. Egyetlen kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, kissé vetemedett, helyenként kissé foltos lapokkal. (Ritka!)
20349.

Rufpreis:
3 000 HUF

dr. Szarvasházi Judit: Rendhagyó szakácskönyv. Patikusok receptjei és borai. Bp., 2007, Galenus, 192 p. Gazdag képanyaggal illusztrált, köztük színes gyógynövénymetszetek reprodukcióival (reprodukálva: G. Pabst: Köhler's Medicinal-Pflanzen I-II. köt. Gera-Untermhaus, Lipcse, 1887-1898.) Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20350.

Rufpreis:
2 800 HUF

Varga János: Az ehető és mérges gombák megkülönböztetése. Pécs, 1949, Pécsi Szikra-ny, 36 p. Egyetlen kiadás. Kiadói tűzött papírkötés.
20351.

Rufpreis:
2 000 HUF

2 darab szőlészeti könyv: Csepregi Pál-Lilai János: Szőlőfajta-ismeret és -használat + Klenczner-Lakatos-Mátyus: Szőlőművelésünk gépi technológiája. Kissé sérült borítókkal.
20352.

Rufpreis:
2 400 HUF

Tormay Béla: A szarvasmarha és tenyésztése. Bp., 1889, Pesti Könyvnyomda Rt., 89+(1) p. Második, bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos, koszos lapokkal, a címlapon kivágásból eredő kisebb hiánnyal.
20353.

Rufpreis:
2 400 HUF

A ,,Háztartás" Könyvtára 3 füzete: Levesbe valók és mellékételek. Kipróbált ételreceptek. (2. sz.); Különféle főzelékek. (9. sz.); Kipróbált receptek. Különféle italok. (16. sz.) Szerk.: Kürthy Emilné. Bp., é.n., ,,Háztartás" Magyar Asszonyok Lapja. Kiadói tűzött papírkötés, viseltes állapotban, sérülésekkel, ázásnyomokkal, két szám különvált elülső borítóval.
20354.

Rufpreis:
2 400 HUF

Farkas László: Sziklakert. Bp., 1964, Mezőgazdasági Kiadó, 245+(3) p. Egyetlen kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopottas borítóval, kissé foltos gerinccel. Megjelent 4200 példányban.
20355.

Rufpreis:
2 000 HUF

Domokos Lászlóné: Háztartási tanácsadó.[Budapest], (1959). Magyar Kommunista Ifjúsági Szövetség Leánycsoportja ? Kossuth Könyvkiadó (Szikra Lapnyomda). 160 p. Egyetlen kiadás.Nem véletlen, hogy a KISZ által gondozott háztartási munka többet nem jelent meg, mert a korabeli kritika szerint az nem a dolgozó népnek való tanácsokat ad, hanem a polgári étkezési kultúrát képviseli Modern vászonkötésben
20356.

Rufpreis:
2 000 HUF

Gonda Erzsébet: Főzzünk jobban. Írta és összeáll.: - - . Bp., [1949], Béta, 359+(1) p. Egyetlen kiadás. Kiadói félvászon-kötés, viseltes, foltos borítóval és gerinccel, néhány foltos lappal.
20357.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF