Halmy Andrásné Szakácskönyve. (Budapest), [1934]. Havas Rezső (Hungária Hírlapnyomda Rt.) 93 + [1] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal illusztrált szakácskönyv, az illusztrációk között rendre visszatér a kötet szponzorának, a korszak egyik fontos budapesti áruházának képes hirdetése. A címlapon és a belív számos oldalán halvány foltosság, példányunk fűzése meglazult. Horváth 540. Fűzve, színes, illusztrált, sérült, foltos kiadói borítóban.
Nagymagyarország szakácskönyve. A legjobb magyar háziasszonyok receptjeiből összeállította: Lucullus [Ráth Sándor]. (Illusztrálta Gebhardt Tibor.) [Budapest, 1939]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 159 + [1] p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül Gebhardt Tibor szövegközti rajzaival, könyvdíszeivel. A megnagyobbodott Magyarország minden tájáról származó recepteket közlő munka népszerűsítette a villanytűzhelyt, a villanybojlert, a hűtőszekrényt, valamint az intézményesített áramszolgáltatás időszaki periodikáját, a Villamos fogyasztók lapját. A címlapon és a belív számos oldalán enyhe lapszéli foltosság. Horváth 1216. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült gerincű, kissé hiányos, foltos kiadói borítóban.
Villamos sütés-főzés és a polgári konyha étel-leírásainak kisebb gyűjteménye. A szerkesztésben közreműködtek Budapest székesfőváros Elektromos Művei Villamos Bemutató Konyhájának előadói. Budapest, [1939]. Magyar Villamos Művek Országos Szövetsége (Globus Nyomdai Műintézet Rt.) 74 + [8] p. Egyetlen kiadás. A Fejes Gyula grafikusművész szövegközti rajzaival gazdagon illusztrált gasztronómiai munka beavat az 1930-as években elterjedő elektromos konyhai eszközök (főzőlap, villanytűzhely, hirtelenforraló, hűtőgép) használatába, majd receptgyűjteményt közöl. A lapszéleken enyhe foltosság. Horváth 1941. Enyhén sérült gerincű, Fejes Gyula színes rajzával illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
Éber Ernő - Weiser István (szerk.): Abraktakarmányok viszonylagos tápláló- és pénzértéke. Szavatoltatás vásárlásuknál. Bp., 1936, Pátria, 140 p. Egyetlen kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, kissé vetemedett, helyenként kissé foltos lapokkal. (Ritka!)
dr. Szarvasházi Judit: Rendhagyó szakácskönyv. Patikusok receptjei és borai. Bp., 2007, Galenus, 192 p. Gazdag képanyaggal illusztrált, köztük színes gyógynövénymetszetek reprodukcióival (reprodukálva: G. Pabst: Köhler's Medicinal-Pflanzen I-II. köt. Gera-Untermhaus, Lipcse, 1887-1898.) Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Tormay Béla: A szarvasmarha és tenyésztése. Bp., 1889, Pesti Könyvnyomda Rt., 89+(1) p. Második, bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos, koszos lapokkal, a címlapon kivágásból eredő kisebb hiánnyal.
Farkas László: Sziklakert. Bp., 1964, Mezőgazdasági Kiadó, 245+(3) p. Egyetlen kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopottas borítóval, kissé foltos gerinccel. Megjelent 4200 példányban.
Domokos Lászlóné: Háztartási tanácsadó.[Budapest], (1959). Magyar Kommunista Ifjúsági Szövetség Leánycsoportja ? Kossuth Könyvkiadó (Szikra Lapnyomda). 160 p. Egyetlen kiadás.Nem véletlen, hogy a KISZ által gondozott háztartási munka többet nem jelent meg, mert a korabeli kritika szerint az nem a dolgozó népnek való tanácsokat ad, hanem a polgári étkezési kultúrát képviseli Modern vászonkötésben
Gonda Erzsébet: Főzzünk jobban. Írta és összeáll.: - - . Bp., [1949], Béta, 359+(1) p. Egyetlen kiadás. Kiadói félvászon-kötés, viseltes, foltos borítóval és gerinccel, néhány foltos lappal.