Bücher: Gastronomie und Gärtnerei

Zahl der Lose: 54

Pálinkakészítési alapismeretek. Szerk.: Nagygyörgy László. Bp., 2010, Wessling (WIREC). Kiadói papírkötés.
20334.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Söripari gépek II. Az 1913-2 sörgyártó szakma számára. Élelmiszeripari Szakközépiskolák Ideiglenes tankönyve. Bp., 1980, Mezőgazdasági, 155+3 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 200 példányban.
20335.

Rufpreis:
8 000 HUF

Lu Jü: Teáskönyv. A teázás szent könyve a nyolcadik századi Kínából. Bp., 2005, Terebess. Kiadói kartonált papírkötés.
20336.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Örösi Pál Zoltán: Méhek között. Bp., 1955.,Mezőgazdasági Kiadó. Negyedik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban, 699p.
20337.

Rufpreis:
5 000 HUF

Háztartási előjegyzési naptár. Szerkeszti: Ráth Sándor. (1941). (Budapest), [1940]. (Globus Nyomdai Műintézet Rt.) 64 p. Gönczi Gebhardt Tibor grafikusművész szövegközti rajzaival, karikatúráival gazdagon illusztrált háztartástani és gasztronómiai kalendáriumunk különös erővel ajánlja modern olvasói figyelmébe a villanyárammal működő háztartási gépek: villanysütők, villamos főzőlapok, hirtelenforralók, villanybojlerek, ventilátorok, hűtőgépek, villanyvasalók, varrógépek, porszívók egész seregét. Felhívja továbbá olvasói figyelmét a kivilágított konyha és lakás fontosságára. Hazafias tartalomként az előző évben visszatért Erdély számos látnivalóját közli képekben, rövidebb életmódtippeket ad, valamint receptekkel szolgál. Naptárkiadványunk két rövidebb novellája Bozzay Margittól és Vaszary Gábortól való. A címlapon és a leveleken felül kisebb, halvány foltosság, példányunk fűzése a borítónál meggyengült. Horváth 576. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült, foltos kiadói borítóban.
20338.

Háztartási előjegyzési naptár. Szerkeszti: Ráth Sándor. (1941).
(Budapest), [1940]. (Globus Nyomdai Műintézet Rt.) 64 p.
Gönczi Gebhardt Tibor grafikusművész szövegközti rajzaival, karikatúráival gazdagon illusztrált háztartástani és gasztronómiai kalendáriumunk különös erővel ajánlja modern olvasói figyelmébe a villanyárammal működő háztartási gépek: villanysütők, villamos főzőlapok, hirtelenforralók, villanybojlerek, ventilátorok, hűtőgépek, villanyvasalók, varrógépek, porszívók egész seregét. Felhívja továbbá olvasói figyelmét a kivilágított konyha és lakás fontosságára. Hazafias tartalomként az előző évben visszatért Erdély számos látnivalóját közli képekben, rövidebb életmódtippeket ad, valamint receptekkel szolgál. Naptárkiadványunk két rövidebb novellája Bozzay Margittól és Vaszary Gábortól való.
A címlapon és a leveleken felül kisebb, halvány foltosság, példányunk fűzése a borítónál meggyengült.
Horváth 576.
Fűzve, illusztrált, enyhén sérült, foltos kiadói borítóban.

Rufpreis:
4 000 HUF

Háztartási előjegyzési naptár. Szerkeszti: Ráth Sándor. (1942). (Budapest), [1941]. (Globus Nyomdai Műintézet Rt.) 64 p. Gönczi Gebhardt Tibor grafikusművész szövegközti rajzaival, karikatúráival gazdagon illusztrált háztartástani és gasztronómiai kalendáriumunk a korábbi évek gyakorlatával szemben elsősorban recepteket közöl, ám Gönczi Gebhardt Tibor oldalpáronként visszatérő grafikái változatlanul különös erővel jelenítik meg a villanyárammal működtetett modern háztartási berendezések kényelmi funkcióit. Kiadványunk így a markáns receptsor mellett felhívja a figyelmet a villanysütők, villamos főzőlapok, hirtelenforralók, villanybojlerek, ventilátorok, hűtőgépek, villanyvasalók, varrógépek, porszívók nélkülözhetetlen mivoltára, beszerzésük sürgős szükségére. Évkönyvünk ismeretterjesztő cikke Ráth-Végh István műve, novellája Bozzay Margittól való. A címlapon és egyes oldalakon apró, halvány foltosság. Horváth 577. Fűzve, illusztrált, foltos kiadói borítóban.
20339.

Háztartási előjegyzési naptár. Szerkeszti: Ráth Sándor. (1942).
(Budapest), [1941]. (Globus Nyomdai Műintézet Rt.) 64 p.
Gönczi Gebhardt Tibor grafikusművész szövegközti rajzaival, karikatúráival gazdagon illusztrált háztartástani és gasztronómiai kalendáriumunk a korábbi évek gyakorlatával szemben elsősorban recepteket közöl, ám Gönczi Gebhardt Tibor oldalpáronként visszatérő grafikái változatlanul különös erővel jelenítik meg a villanyárammal működtetett modern háztartási berendezések kényelmi funkcióit. Kiadványunk így a markáns receptsor mellett felhívja a figyelmet a villanysütők, villamos főzőlapok, hirtelenforralók, villanybojlerek, ventilátorok, hűtőgépek, villanyvasalók, varrógépek, porszívók nélkülözhetetlen mivoltára, beszerzésük sürgős szükségére. Évkönyvünk ismeretterjesztő cikke Ráth-Végh István műve, novellája Bozzay Margittól való.
A címlapon és egyes oldalakon apró, halvány foltosság.
Horváth 577.
Fűzve, illusztrált, foltos kiadói borítóban.

Rufpreis:
4 000 HUF

Tóth Imre: Díszfák és díszcserjék. Bp., 1969, Mezőgazdasági. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20340.

Rufpreis:
4 000 HUF

Dorner Béla, enesei: Rétek és legelők művelése és termésfokozása. Bp., [1929], Athenaeum, 360 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, ázásnyomokkal, sérült címlappal, helyenként kissé foltos lapokkal, nagyrészt felvágatlan.
20341.

Rufpreis:
4 000 HUF

Zilahy Ágnes: Valódi magyar szakácskönyv. Gróf Teleki Sándor ajánlásával és sajátkezű levelének másolatával. Nyolcadik javított s a befőttekről szóló résszel megbővített kiadás. Bp., 1920, Singer és Wolfner, 195+(1) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, viseltes állapotban, koszos, kissé sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos, sérült lapokkal.
20342.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kertész Ferenc: Sertéstenyésztés. 21 képpel. Budapest, 1946. Pátria Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. 88 p. Kertész Ferenc (1901-1972) agrármérnök, állattenyésztő, a Hússertéstenyésztők Országos Egyesületének igazgatója. Szövegközti és egész oldalas felvételekkel és ábrákkal illusztrált szakmunkájának első kiadása 1940-ben jelent meg, példányunk a harmadik, átdolgozott kiadásból való. A címlap alján és a belív néhány oldalon halvány foltosság. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült, kissé foltos kiadói borítóban.
20343.

Kertész Ferenc: Sertéstenyésztés. 21 képpel.
Budapest, 1946. Pátria Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. 88 p.
Kertész Ferenc (1901-1972) agrármérnök, állattenyésztő, a Hússertéstenyésztők Országos Egyesületének igazgatója. Szövegközti és egész oldalas felvételekkel és ábrákkal illusztrált szakmunkájának első kiadása 1940-ben jelent meg, példányunk a harmadik, átdolgozott kiadásból való.
A címlap alján és a belív néhány oldalon halvány foltosság.
Fűzve, illusztrált, enyhén sérült, kissé foltos kiadói borítóban.

Rufpreis:
4 000 HUF

2 kötet a Magyar Asszonyok könyve sorozatból: Szegedy-Maszák Aladárné - Stumpf Károlyné (szerk.): A magyar úriasszony háztartása. Bp., 1934, Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége. 3. kiadás. Kiadói egészvászon kötés, gerincen és borítón apró kopásnyomokkal. + Szegedy-Maszák Aladárné - Stumpf Károlyné (szerk.): Az otthon kultúrája. Bp., 1934, Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége. Kiadói egészvászon kötés, gerincen és borítón apró kopásnyomokkal, laza kötéssel.
20344.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Balogh Gyula Bogumil: Szegény ember vízzel főz. DEDIKÁLT! (Receptek a természet asztaláról.) 100 db eredeti ételrecept. Dunaújváros, 1992., Szerzői. Kiadói papírkötés.
20345.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF