Végh József (szerk.): Táj- és népkutatás a középiskolában. Írta és tanítványai munkáiból összeállította Végh József. Budapest, 1942. Államtudományi Intézet Táj- és Népkutató Osztálya (Városi Nyomda, Debrecen). 242 + [2] p. Végh József (1912-1997) nyelvész, pedagógus, néprajzkutató. Debreceni éveiben osztálya néprajzgyűjtő munkásságát szervezte, kötete előszavában a középiskolai néprajzkutatás, falukutatás módszertanát ismerteti. A 25. oldaltól a diákok gazdag képanyaggal kísért néprajzi dolgozatai. A tartalomból: Oláh István és Oláh Károly: Paszab község emberföldrajzi leírása -- Gál Gyula: Egy bűdszentmihályi parasztház -- Nagy Miklós: Tetétlen község egészségügyi viszonyai -- Mikó Sándor: A lóra vonatkozó népi ismeretek Nagylétán -- Balogh Elemér: Megfigyelések a hortobágyi csikós és ménes pusztai életéből -- Molnár Sándor: Disznóölés Újfehértón -- Kocsár László: A debreceni hentesmesterség -- Alföldi Lajos: Tiszadobi népmondák -- Papp László: Lakodalmi szokások Hosszúpályiban. A gyermekek élete és játékai Hosszúpályiban. Példányunk fűzése enyhén meglazult, a címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. (A magyar táj- és népismeret könyvtára, 6. szám.) BOEH VIII, 5000. Poss.: Vincze István (1922-1982) néprajztudós, főként a szőlészet-borászat hazai néprajzát kutatta. Fűzve, sérült, hiányos gerincű kiadói borítóban.
Kant, Immanuel. Hg. J.H. von Kirchmann.: Immanuel Kant's Kleinere Schriften Zur Naturphilosophie. 1.Abtheilung. Texte nach Werke Kant Hg. Hartenstein 1867, Übersetzungen a.d.Lateinischen v. Kirchmann. Verlag: L. Heimann. Berlin. 1872. 306p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben
Nietzsche, Friedrich: Werke in zwei Bänden. Ausgewählt und eingeleitet von August Messer. 1-2. Band. [Teljes mű két kötetben.] [Lipcse] Leipzig, (1930). Alfred Kröner Verlag (Druck von J. B. Hirschfeld). 1 t. (címkép) + XXXI + [1] + 581 + [1] p.; 1 t. (címkép) + VII + [1] + 612 p. Friedrich Nieztsche (1844-1900) német filológus, költő, filozófus, a 19. század egyik legnagyobb hatású filozófusa műveinek népszerű kiadása. Aranyozott egészbőr kötésben, egy lap kijár.
Schilder, Paul: Entwurf zu einer Psychiatrie auf psychoanalytischer Grundlage. Internationale Psychoanalytische Bibliothek Nr. XVII. Leipzig-Wien-Zürich, 1925, Internationaler Psychoanalytischer Verlag, 2 sztl. lev.+ 208 p. Első kiadás. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban, kissé kopott borítóval. / First edition. In German language. Hardcover, in mostly good condition, with slightly worn cover.
Kovács Imre: A néma forradalom. Szolgálat és Írás Munkatársaságának Könyvei. Bp., én., Cserépfalvi, 262+2 p. + 4 t. A borító Fenyves Sándor (1907-1944) grafikus, illusztrátor, festő munkája. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói illusztrált papír védőborítóban.
Populismus. Von Poujade bis Pim Fortuyn - Gespräch mit Karin Priester. Texte zum Politischen Journalismus in Deutschland. Bonn, 2007, Dietz, 80 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés.