2 db könyv: Markus Wiesenauer - Annette Kerckhoff: Homeopátia a léleknek. Hatásos segítség pszichés problémákra. Ford.: Kiszlinger Henrietta. (Kaposvár, 2004), Holló és Társa, 128 p. Kiadói kartonált papírkötés. + Kurimay Tamás (szerk.): Családterápia és családkonzultáció. Európai távoktatási tankönyv. Bp., 2004, Coincidencia, 343 p. Kiadói papírkötés.
Adler, Alfred: Emberismeret. Gyakorlati individuálpszichológia. Ford.: Kulcsár István. Bp.,1937., Rekord,(Klein S.-ny.), 198+2 p. Másodikmagyar kiadás. Kötetünk Alfred Adler (1870-1937) osztrák elmeorvos amerikai előadásai nyomán készült. Alfred Adler (1870-1937), a társadalomban élő ember pszichéjét és neurózisait vizsgáló mélylélektani irányzat, az individuálpszichológiai diszciplina alapítója. Műve eredeti nyelven 1927-ben jelent meg, fordításunk az Adler-kötet második magyar nyelvű kiadása. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos címlappal, sérült utolsó lappal, aláhúzásokkal.
Kamarás István: Jézus - projektum. (Kutatási jelentés). A szerző, Kamarás István (1941- ) könyvtáros, szociológus, író által dedikált példány. Pécs, 2007, Pro Pannonia, 173+(3) p. Kiadói kartonált papírkötés.
Hans Meltzer: Griechische Grammatik II - Bedeutungslehre und Syntax. Leipzig, 1900., Göschen'sche Verlag, 142+2 p. Német és ógörög nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
Glatz Ferenc: Tudománypolitikai reformról, Akadémiáról. Beszédek, cikkek, jegyzetek 1996-1997. A szerző, Glatz Ferenc (1941- ) Széchenyi-díjas történész, egyetemi tanár, az MTA tagja (1996 és 2002 között elnöke) által dedikált példány. (Bp., 2002), Pannonica, XVIII+582+(2) p. Kiadói papírkötés.
Richard E. Prior - Joseph Wohleberg: 501 Latin Verbs. Fully conjugated in all the tenses in a new easy-to-learn formta alphabetically arranged. Hauppauge (NY), 1995., Barron's Educational Series. Latin és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
John DeFrancis: Character Text for Beginning Chinese. New Haven - London,1976,Yale University Press. Second edition. Kínai és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
G[eorg] W[ilhelm] Hegel: Wissenschaft der Logik. Erster Teil. Hrsg.: Georg Lasson. Hegels Sämtliche Werke Band III: Wissenschaft der Logik I. Teil. Leipzig,én.,Felix Meiner. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a hátsó borítón kis hiánnyal.
Henschel: Neues französisch-deutsches und deutsch-französisches Wörterbuch zum Gebrauche für alle Stände beider Nationen. II. Band: Franözsisch-Deutsch G-Z. / Nouveau Dictionnaire Francois - Allemand et Allemand - Francois a l` Usage des Deux Nations. Tome II. Francais - Allemand G-Z. Wien - Leipzig, 1840., R. Sammer - A. G. Liebeskind,6+641-1266 p. Német és Francia nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, a könyvtest elvált a borítótól, de egyben van, foltos lapokkal.
Quin Xue Herzberg - Larry Herzberg: Basic Patterns of Chinese Grammar. A Student's Guide to Correct Structures and Common Errors. Berkeley (CA),2020., Stone Bridge Press, 127 p. Kínai és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Archie Barnes - Don Starr - Graham Ormerod: Du's Handbook of Classical Chinese Grammar. An introduction to Classical Chinese grammar. 2009., Alcuin Academics. Kínai és angol nyelven. Kiadói papírkötés.