Kovács József László: Lackner Kristóf és kora (1571-1631). Sopron, 1972. (Győr-Sopron megyei Nyomdavállalat). 140 + [4] p. Egyetlen kiadás. Lackner Kristóf (1571-1631) soproni polgármester, latin nyelven író humanista szerző, jogász, gondolkodó, embléma-értelmező és iskoladráma író életrajza, oldalszámozáson belül számos szövegközti illusztrációval. (A Soproni Szemle kiadványai. Új sorozat, 6. szám.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Dallos István: Vasvár környékének felszíni formái. Budapest, 1935. "Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. 26 p. Egyetlen kiadás. A geológiai témában írt piarista dolgozat szövegét földtani ábrák, metszetek és térképvázlatok kísérik. (Palaestra Calasanctiana - A piaristák doktori értekezései az 1932. évtől. 10. szám.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Herbert Wendt: A lá découverte des peuples de la terre. 1962, Arthaud. Francia nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Bekötött papírborítókkal. Átkötött egészvászon-kötés.
Rexa, Dezső: Century old Pest-Buda. With 12 coloured illustrations. Bp., [1945], Officina, 26 sztl. lev. Angol nyelven. Színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, egy képet visszaragasztottak, kissé kopott borítóval, sérült, hiányos gerinccel és sérült köséssel.
Hungary Guest Book. Bp., 1995, Blue Skies Marketing Iroda. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol és német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón kis felületi sérüléssel. / In English and German language. Hardcover, with minor damage on the cover.
A. E. Johann: 40000 kilométer az ismeretlen Ázsián keresztül. Fordította Benedek Marcellné. Budapest, é.n., Dante. Kartonált papírkötés. Fekete-fehér fényképekkel. Folttal.
Pálffy Géza: A pápai vár felszabadításának négyszáz éves emlékezete. 1597-1997. Szerk.: Hermann István. Pápa, 1997, Jókai Mór Városi Könyvtár. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. + A kiadó a könyv tiszteletpéldányához mellékelt levele, Dr. Hermann István igazgató aláírásával.
Franco Cardini: Toskana. Firenze, 1995, SCALA. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, az elülső borító alsó sarkán sérüléssel.