W. Baer: Die Chemie des praktischen Lebens. Zweiter Band. Leipzig, 1860, Otto Wigand. Német nyelven. Korabeli félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, sérült, szétvált kötéssel, kissé foltos lapokkal.
Otto Petzval: Elemente der mathematik für Obergymnasien und Realschulen. Pest, 1856, Johann Herz, 4+513+3 p. Német nyelven. Későbbi átkötött félvászon-kötés, mintás lapélekkel, kissé kopott borítóval. Petzval Ottó egyetemi tanár, MTA-tag akadémiai nagydíjas művének német fordítása.
6 darab egészségügyi témájú könyv angol nyelven. Myra Cameron: Lifetime Encyclopedia of Natural Remedies. Earl Mindell's Vitamin Bible. John Lust: The Herb Book. Angela Smyth: The Complete Home Healer. Hans U. Debrunner: Orthopaedic Diagnosis. Vladimir Krejci - Peter Koch: Muscle and Tendom Injures in Athletes. Folttal, sérüléssel.