Bulla Béla: Magyarország természeti földrajza. Bp., 1964. Tankönyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány. Megjelent 2000 példányban.
A Richter Gedeon Rt. 100 éves története. Szerk.: Dr. Kapronczay Károly, Dr. Magyar László. Bp., 2001, Medicina Könyvkiadó Rt., 350+(2) p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott műbőr-kötés.
Weninger Antal: A keleti jóga. India misztikája és ősi gyógymódja. 54 fényképpel és 4 színes ábrával. (Budapest, 1943). Vörösváry Kiadóvállalat (Klein Samu ny.) 1 t. (színes címkép) + 286 p. + 11 t. (3 színes, 8 kétoldalas). Weninger Antal (1902-1993) orvos, újságíró, a jóga honi népszerűsítője, az első magyar jógakönyv szerzője. Kötetünk a mű - tehát az először 1939-ben megjelent első magyar jóga könyv - harmadik kiadása. A hosszú bevezetésben a munka eloszlat néhány, a jógával kapcsolatos félreértést, óva int az oktató nélküli jóga-gyakorlatoktól, deklarálja, hogy a jóga nem követel vegetarianizmust, továbbá nem számít vallásnak, ennek ellenére az alapvető jóga-gyakorlatokon túl elemzi a jóga transzcendentális oldalát is. Példányunk fűzése a 13. ív előtt meglazult. Aranyozott, illusztrált kiadói félvászon kötésben.
[Folyóirat] Természettudományi Közlöny. Havonkint kétszer megjelenő ismeretterjesztő folyóirat. 63. évfolyam, 1-4., 6-24. szám (1931. január 1. -- 1931. december 15.) [Egybekötve.] Budapest, 1931. (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). 128 + 161-688 p. + 1 t. (színes); [4] + [49]-144 p. Az 1869-ben alapított Természettudományi Közlöny a világ egyik legrégebbi, folyamatosan működő tudományos ismeretterjesztő folyóirata, a lap az évfolyamszámozás megtartásával 1968-tól a Természet Világa címet vette fel. A gazdagon illusztrált folyóirat az érdeklődő nagyközönség számára teszi közzé az állattan, a növénytan, a geológia, a csillagászat, a meteorológia, a tudomány- és technikatörténet fontos eredményeit, illetve elemzi az éppen aktuális mechanikai, optikai, geodéziai, orvostudományi találmányok, elektromos jelenségek felhasználási lehetőségeit, kitekintéssel nemzetgazdasági, hadi és társadalmi hasznosításuk aspektusaira. A lapfolyamban időről időre ökológiai, természetvédelmi szemléletről árulkodó cikkek is megjelennek. A tartalomból: Kalmár László: A Hold felszínének hőmérséklete -- Landsteiner Karl, a vércsoportok fölfedezője -- Biró Lajos: Új-guineai emlékeimből. Milyen madarakat ismernek a pápuák? -- Kéz Andor: A rianás -- Kéz Andor: A Balatoni medencék és a Zalavölgy -- A csillagos ég 1931 februárius havában -- Magyarország időjárása 1931 augusztus havában -- Ilosvay Lajos: A mai kakaó- és csokoládégyártás -- Soós Lajos: Mélytengeri kutatások egy új készülékkel -- A kukoricacsutkából készülő hadigáz -- Francé Rezső: A fővárosi szemét takarításáról -- Keszi János: Milyen magasra lehet repülni? -- Jugovics Lajos: A világ aranytermelése az utolsó két évtizedben -- Kuhárszky Tivadar: A régi egyiptomiak állatkultusza -- Aujerszky Aladár: A kolera magyarországi centenáriuma -- Szathmáry László: A magyar sörfőzés múltjából -- Osztróvszky Antalné: Szederbor készítése -- Kadocsa Gyula: Védekezés nyúlrágás ellen -- Soós Lajos: A bölény tragédiája -- Földvári Miksa: A rigóci természetvédelmi liget -- Rapaics Raymund: Búcsú a városerdőtől. Évfolyamkötetünkből egy lapszám hiányzik, hozzákötve az 1931. évi pótfüzetek három száma. (182-184. pótfüzet). (Természettudományi Közlöny, 63. kötet, 923-946. füzet) Korabeli egészvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen kék címkén. Jó példány.
Mittheilungen aus dem Jahrbuche der Kgl. Ungarischen Geologischen Anstalt. XIII. Band. Mit 27 Tafeln. Bp., 1899-1902, Franklin-ny. Egészoldalas (részben kihajtható, ill. színes) táblákkal gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, , kissé sérült, fakó gerinccel, helyenként foltos lapokkal.
Buday Kálmán - Veszprémi Dezső: Kórboncolástan. II. részletes rész. 224 eredeti ábrával. Bp., 1915, Universitas (Nyugat-ny.), 2 sztl. lev.+ 415+(1) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kopottas gerinccel, néhány kissé foltos, hullámos lappal.
L. D. Landau - E. M: Lifsic: Elméleti fizika I. köt.: Mechanika. Szerk.: Marx György. Ford.: Matolcsi Tamás Bp., 1974, Tankönyvkiadó, 224+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.