Bücher: Naturwissenschaft, Medizin

Zahl der Lose: 69

Ferenczi Sándor: Ideges tünetek keletkezése és eltűnése és egyéb értekezések a pszichoanalízis köréből. 2. kiadás. Hozzákötve: Ferenczi Sándor: A hisztéria és pathoneurózisok. Pszichoanalitikai értekezések. Bp., 1919, Dick Manó, V+3+162+90+6 p. Átkötött modern papírkötés, feliratozott borítóval.
20338.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Somogyi József: A faj. Bp., én., Athenaeum, 275 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, szakadozott borítószélekkel.
20339.

Rufpreis:
1 000 HUF

Kovács Izsó:  Hemopatia. A vérgyógyítás és eredményei. Budapest, 1910. Dr. Kovács Izsó Vérgyógyító Intézete - A Nap Újságvállalat nyomdája. 128 p. Egyetlen kiadás. Kovács Izsó alternatív gyógyászati intézményigazgató, a vérgyógymód megalapítója és népszerűsítője. Kötetében sajátos köpölyözési módszere áldásos hatása mellett érvel. A gyakorló orvos úgy vélekedik, hogy az anyagcserét kell helyes mederbe terelni, a vért kóros, mérgező anyagaitól megtisztítani, és ekként a szervezet egyensúlya helyreáll. Nemzetközi kitekintéssel készült kötete tárgyalja a hússzegény életmód hatásait is. A kötet végén gyógyítói praxisából származó eset-összefoglalók, illetve volt páciensei köszönőlevelei. Néhány oldalon halvány foltosság. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20340.

Rufpreis:
3 000 HUF

Magyarország 1987. január 1-jei helyzet szerinti kőszénvagyona (kivonat az országos ásványvagyon-mérlegből). Központi Földtani Hivatal Földtani Felügyeleti Főosztály. Bp., 1987, (Állami Nyomda), 237+(3) p.+ 20 (kihajtható) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Megjelent 250 példányban.
20341.

Rufpreis:
3 000 HUF

1941 Csillagászati Lapok. A Kir. M. Természettudományi Társulat Csillagászati Szakosztályának folyóirata. Szerk.: Wodetzky József, Detre László, Lassovszky Károly. 4. évfolyam. (Teljes évfolyam, egy kötetben). Bp., 1941, Stephaneum-ny., IV+167+(1) p. Szövegközti fekete-fehér ábrákkal illusztrálva. Félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban, régi intézményi bélyegzőkkel.
20342.

Rufpreis:
3 000 HUF

2 db nemi betegségek megelőzésére felhívó kiadvány: Intő szó a férfiakhoz. + Intő szó a nőkhöz. Szerk.: Az Országos Közegészségi Egyesület Antiveneriás Bizottsága. Bp., 1929, M. Kir. Népjóléti és Munkaügyi Minisztérium Propaganda Központja, 14+(2) p.; 15+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos. (Ritka!)
20343.

Rufpreis:
2 000 HUF

Birk, Walter: A csecsemőkor betegségei. Ford.: Waltner Károly. A fordításhoz előszót írt: Heim Pál. A gyermekgyógyászat vezérfonala orvostanhallgatók és orvosok számára I. rész. Bp., 1923, Franklin-Társulat, 198 p. Szövegközti ábrákkal illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, az elülső borítón felületi sérüléssel, belül jó állapotban.
20344.

Rufpreis:
2 000 HUF

Schmidt Egon: Kígyókról, békákról. DEDIKÁLT. [Bp.,]1977, Natura. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20345.

Rufpreis:
2 800 HUF

Schmidt Egon: Madarakról - mindenkinek. DEDIKÁLT. [Bp.,]1970., Natura. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20346.

Rufpreis:
2 800 HUF

Krause, Fedor - Heymann, Emil: Lehrbuch der Chirurgischen Operationen an der Hand klinischer Beobachtungen für Ärzte und Studierende. I. köt. Berlin-Wien, 1912, Urban & Schwarzenberg, XVI+252 p.+ 54 t. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval. Német nyelven. Egészvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, helyenként lapszéli ázásnyomokkal.
20347.

Rufpreis:
2 800 HUF

Bauer, Julius: Die konstitutionelle Disposition zu Inneren Krankheiten. Berlin, 1921, Julius Springer, XI+(1)+650+(2) p. Második kiadás. Német nyelven. Egészvászon-kötésben, az utolsó lap szélén kisebb sérüléssel.
20348.

Rufpreis:
2 800 HUF

Kernmayr, [Hans Gustl]: Die Waffenlose Macht. Werden und Wirken des Roten Kreuzes in aller Welt. Der Roman der Barmherzigkeit. Wien-Wels-Passau, [1953], Rudolf Traunau, 455+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, kissé viseltes, foltos kiadói papír védőborítóban.
20349.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF