Brehm, Alfred: Az állatok világa. (Füzetes kiadás, I-LX. füzet.) Budapest, [1929-1931]. Christensen és Társa -- Gutenberg Könyvkiadóvállalat (Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Műintézet). 396 + [2] p. + 8 t. (kétoldalas); 443 + [1] p. + 8 t. (kétoldalas); 404 p. + 9 t. (8 kétoldalas, 1 színes); 448 p. + 8 t. (kétoldalas); 411 + [1] p. + 12 t. (8 kétoldalas, 4 színes); 364 p. + 8 t. (kétoldalas); 352 p.; 372 p.; 422 p.; 416 + [2] p; 396 p.; 288 p. Füzetsorozatunk Alfred Brehm (1829-1884) állattani enciklopédiájának negyedik kiadása nyomán készült. Kiadványunk nem egyszerűen fordítás, hanem magyar vonatkozásokkal kiegészített átdolgozás. Első füzetéhez Klebelsberg Kuno kultuszminiszter írt előszót, füzeteit a magyar állattan jeles alakjai szerkesztették. Az olvasmányos stílusban írt állattani enciklopédia számos anekdotikus részlettel szolgál, vadásztörténetekkel, állat-jellemrajzokkal és életmódbeli (etológiai) részletekkel. A teljes kiadás kötetkiadása 18 kötetből áll, és felöleli a teljes állatrendszertant a főemlősöktől az egysejtűekig. Füzetes kiadásváltozatunk 60 összefüggő füzete a teljes mű első 11 kötetének szövegét hiánytalanul adja, valamint a 12. kötet első 288 oldalát, e terjedelemben pedig áttekinti az állattan tárgyát a főemlősöktől a hüllőkig, zoológiai tábláiból azonban csak egy kisebb válogatást tartalmaz. A munka beosztása: I--IV. füzet (1. kötet). Emlősök: Főemlősök, majmok. V--VIII. füzet (2. kötet). Emlősök: Majmok, félmajmok, párosujjú patások. IX-XII. füzet (3. kötet). Emlősök: Párosujjú patások, páratlanujjú patások, talponjáró emlősök, szirénák. XIII--XVI. füzet (4. kötet). Emlősök: Ormányos emlősök, cetek, ragadozó emlősök. XVII--XX. füzet (5. kötet). Emlősök: Ragadozó emlősök, úszólábúak, rágcsálók. XXI--XXIV. füzet (6. kötet). Emlősök: Rágcsálók. XXV--XXVIII. füzet (7. kötet). Emlősök: Újvilági foghíjasok, pikkelyesek, csövesfogúak, denevérek, rovarevők, erszényesek, csőrös emlősök. XXIX--XXXII. füzet (8. kötet). Madarak: Tarajos mellcsontúak, verébszerű madarak. XXXIII--XXXVI. füzet (9. kötet). Madarak: Verébszerű madarak, szalakóta-szerű, kakukk-szerű, lile-szerű madarak. XXXVII--XLV. füzet (10. kötet). Madarak: Daruszerű, tyúkszerű, tinamúszerű, sólyomszerű, lúdszerű, gólyaszrű, hojszaszerű, pingvinszerű, búvárszerű, strucc-szerű madarak. XLVI--LIV. füzet (11. kötet). Hüllők. LV--LX. füzet (12. kötet). Hüllők és kétéltűek. Példányunk egykori tulajdonosa az eredeti füzetborítók valamennyijéről színes másolatot készített, e másolatokba kötötte a 18 kötetes sorozat 11,7 kötetnyi részét, ennek köszönhető, hogy a sorozat másolt borítói és beltartalma egy idő után nem hivatkoznak egymásra. Gyűjteményünk egy fedőborítójának számozása téves. A XXVIII. füzet utolsó hat oldala hiányzik, az utolsó füzet pedig megszakad a 288. oldallal (a kötetváltozat további 126 oldalt tartalmaz). Az első hat füzet leveleinek alsó részén markánsabb ázásfolt, a XIII-XVI. füzet levelein halvány lapszéli foltosság, a bekötött táblákon enyhe lapszéli foltosság. Egységes, fűzött, 1970-es években készült borítóban, valamennyi kötet elején átlátszó védőfóliával.
Natasha Campbell-McBride: Gap-szindróma. Az emésztés és a pszichológia kapcsolata. Kézikönyv a pszichológiai zavarok természetes gyógyításához. Ford.: Leányvári Enikő, Szánthó Linda. 2011., Reneszánsz. Kiadói papírkötés.
Hermann Rorschach: Psychodiagnostik Tafeln, Psychodiagnostics Plates. Bern, 1948., Hans Huber Medizinischer Verlag, 10 (24x17 cm) t. Rorschach-teszt. A Rorschach-tintafoltteszt egy komplex pszichológiai, diagnosztikai mérőeszköz, egyike a XX. század legáltalánosabban használt projektív tesztjeinek. Célja, hogy a pszichológus más vizsgálatok kiegészítése érdekében feltérképezhesse a vizsgálati személy személyiségstruktúráját. "A személyiség azon pszichofizikai rendszereknek a dinamikus szerveződése az egyénen belül, melyek meghatározzák jellemző viselkedését és gondolkodását" Kiadói karton mappában, foltos borítóval, a táblák hátoldalán Dr. Mezei Béla, a Fejér megyei kórház elme- és idegosztályának főorvosa, igazságügyi elmeszakértő possessori bélyegzéseivel.
N. F. Mott - H. S. W. Massey: The Theory of Atomic Collisions. Oxford,1950.,Clarendon Press. Angol nyelven. 2. kiadás 2. utányomása. Kiadói egészvászon-kötés.
T. Colin Campbel - Thomas M. Campbell: Kína-tanulmány. Megdöbbentő felismerések a táplálkozással, az egészség és az egészséges testsúly megőrzésével kapcsolatban. Bp., 2014, Park. Kiadói kartonált papírkötés.
Horn Artur - Dohy János: A világ szarvasmarhafajtái, értékelésük és nemesítésük. Bp., 1970, Mezőgazdasági. Megjelent 1750 példányban. Kiadói papírkötés, kissé kopott, szakadt borítóval.
Általános természetföldrajz. Fejezetek az általános természetföldrajz köréből. Szerk.: Borsy Zoltán. Bp.,1998.,Nemzeti Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.