Tüzér ismeretek. A 14 m. 10 cm. tábori tarack. F-21, 14 t. t. Tervezet. M. Kir. Honvédelmi Ministerium kiadványa. Bp., 1916, Pallas, 4+61+3 p.+6 (kétoldalas mellékletek) t. + 1-35,37-42 (kétoldalas képtáblák) t. Kiadói papírkötésben, kijáró táblákkal, feltehetőleg 2 tábla hiánnyal (OSZK katalógus 49 t. említ: " 61 p. ; 19 cm + 49 mell.), kopott borítóval, számos aláhúzással, bejegyzéssel, rajzzal. Megviselt állapotban. Ritka!
Doromby József: Volt cs. és kir. 83-as és 106-os gyalogezredek története és emlékkönyve. Bp., 1934, [Hollósy János]. Előszót írta alsebesi Tormássy Dezső ny. tábornok. Kissé kopott, foltos kiadói dombornyomott egészvászon kötés, könyvtest szakszerű javítással, lapokon néhol folttal. 400 p. + 3 kihajtható térkép, szövegközti képekkel.
Ajtay Endre et al.: A magyar gyalogság. A magyar gyalogos katona története. Szerk.: vitéz Doromby József, Reé László. vitéz uzsoki Szurmay Sándor báró előszavával. Bp., é.n. (cca 1940-1944), Reé László (Merkantil-ny.), 463+(1) p., 15+(1) p., 49+(1) p., 87+(1) p. (A könyv elején hibás oldalszámozással: a számozás szerint 8 oldal hiányzik, valójában hiánytalan.) Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott félvászon-kötés, kissé viseltes, a könyvtesttől különvált borítóval, fakó, sérült gerinccel, helyenként foltos lapokkal, részben szétvált fűzéssel.
Wolfram Dornik: Des Kaisers Falke. Wirken und Nach-Wirken von Franz Conrad von Hötzendorf. Mit einer Nachbetrachtung von Verena Moritz und Hannes Leidinger. Innsbruck, 2013, Studienverlag, 279+(1) p. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Erdélyünk és honvédségünk. Történelmi eseménysorozat képekkel. Dr. vitéz Béry László és mások közreműködésével szerk.: vitéz Rózsás József őrnagy. Bp., 1941, Vitézi Rend Zrínyi Csoportja, 1 (színes címkép, Horthy Miklós portréja) t.+ 224 p. + LXXX (fekete-fehér képek) t.+ 8 (színes) t.+ 1 (térkép) t. Kiadói festett, Erdély címerével díszített félvászon-kötés, foltos borítóval és gerinccel, a hátsó kötéstáblán sérülésekkel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
Az ejtőernyők szerkezeti leírása és üzemeltetési szakutasítása. VI. könyv. Bp., 1984, Honvédelmi Minisztérium. Kiadói félvászon-kötés. Számozott, 169. sz. példány. Megjelent 300 példányban.
Nagybaczoni Nagy Vilmos: Végzetes esztendők 1938-1945. Beragasztott aláírással. Bp., 1986, Gondolat. Kiadói kartonált kötés, benne számos újságkivágással, jó állapotban.