Bücher: Militaria

Zahl der Lose: 37

Tüzér ismeretek. A 14 m. 10 cm. tábori tarack. F-21, 14 t. t. Tervezet. M. Kir. Honvédelmi Ministerium kiadványa. Bp., 1916, Pallas, 4+61+3 p.+6 (kétoldalas mellékletek) t. + 1-35,37-42 (kétoldalas képtáblák) t. Kiadói papírkötésben, kijáró táblákkal, feltehetőleg 2 tábla hiánnyal (OSZK katalógus 49 t. említ: " 61 p. ; 19 cm + 49 mell.), kopott borítóval, számos aláhúzással, bejegyzéssel, rajzzal. Megviselt állapotban. Ritka!
19560.

Rufpreis:
8 000 HUF
13

19561.

Rufpreis:
19 000 HUF
51,49
59,38

19562.

Rufpreis:
6 000 HUF

Ajtay Endre et al.: A magyar gyalogság. A magyar gyalogos katona története. Szerk.: vitéz Doromby József, Reé László. vitéz uzsoki Szurmay Sándor báró előszavával. Bp., é.n. (cca 1940-1944), Reé László (Merkantil-ny.), 463+(1) p., 15+(1) p., 49+(1) p., 87+(1) p. (A könyv elején hibás oldalszámozással: a számozás szerint 8 oldal hiányzik, valójában hiánytalan.) Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott félvászon-kötés, kissé viseltes, a könyvtesttől különvált borítóval, fakó, sérült gerinccel, helyenként foltos lapokkal, részben szétvált fűzéssel.
19563.

Rufpreis:
6 000 HUF

19564.

Rufpreis:
6 000 HUF

Wolfram Dornik: Des Kaisers Falke. Wirken und Nach-Wirken von Franz Conrad von Hötzendorf. Mit einer Nachbetrachtung von Verena Moritz und Hannes Leidinger. Innsbruck, 2013, Studienverlag, 279+(1) p. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
19566.

Rufpreis:
5 000 HUF

Erdélyünk és honvédségünk. Történelmi eseménysorozat képekkel. Dr. vitéz Béry László és mások közreműködésével szerk.: vitéz Rózsás József őrnagy. Bp., 1941, Vitézi Rend Zrínyi Csoportja, 1 (színes címkép, Horthy Miklós portréja) t.+ 224 p. + LXXX (fekete-fehér képek) t.+ 8 (színes) t.+ 1 (térkép) t. Kiadói festett, Erdély címerével díszített félvászon-kötés, foltos borítóval és gerinccel, a hátsó kötéstáblán sérülésekkel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
19567.

Rufpreis:
4 000 HUF

Az ejtőernyők szerkezeti leírása és üzemeltetési szakutasítása. VI. könyv. Bp., 1984, Honvédelmi Minisztérium. Kiadói félvászon-kötés. Számozott, 169. sz. példány. Megjelent 300 példányban.
19569.

Rufpreis:
6 000 HUF

Az ejtőernyők szerkezete. V. rész. Bp., 1984, Honvédelmi Minisztérium. Kiadói félvászon-kötés. Számozott, 198. sz. példány. Megjelent 300 példányban.
19570.

Rufpreis:
6 000 HUF

Wiest-Mattson: Harc a Csendes-óceánon. A II. világháború hadjáratai. 2002, Hajja és Fiai. 254p. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19571.

Rufpreis:
3 000 HUF

19572.

Rufpreis:
1 200 HUF

Nagybaczoni Nagy Vilmos: Végzetes esztendők 1938-1945. Beragasztott aláírással. Bp., 1986, Gondolat. Kiadói kartonált kötés, benne számos újságkivágással, jó állapotban.
19573.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF