Erdélyi Lajos: Teleki Samu Afrikában. Az Afrika-kutató eredeti fényképfelvételeivel. Bukarest, 1977, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.
1939 Csonka-Magyarország közigazgatási helységnévtára 1939. Szerk.: Vitéz Várady Károly. Hatodik, bővített kiadás. Hozzákötve: A visszacsatolt Felvidék helységnévtára. 1939. (Lezárva: 1939 feb. 9-én.) Szerk.: Vitéz Várady Károly. Bp., 1939, Hornyánszky Viktor, 135+1+18 p. Hatodik, bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, a "A visszacsatolt Felvidék helységnévtára" rész nem teljes: csak 18 oldal a 45 oldal helyett.
1926 Roma Aeterna. 1926-os naptár. Zürich - Stuttgart, 1940, Montana Verlag AG. Gazdag, Rómát ábrázoló fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Félvászon-kötés, az illusztrált címlap kissé sérült és leszakadt, valamint az első két lap leszakadt, de teljes!
Magyarország Megyei Kézikönyvei 6.: Fejér megye kézikönyve. [Hatvan], 1997, Ceba Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben, a lapélekre tollal a megye nevét írták, régi intézményi bélyegzésekkel.
Kurt Schuschnigg: Dreimal Österreich. Wien, 1937, Jakob Hegner. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban, Pataky Arnold pap, teológus, egyházi író névbélyegzésével, intézményi bélyegzéssel.
Sven Hedin utazásai Perzsia sivatagjain keresztül. Bp., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói egészvászon kötés, fotókkal illusztrált, kopottas állapotban.