Szita Szabolcs (szerk.): A Holokauszt magyarországi áldozatainak névsora. I. kötet - Budapest. 2015, Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény Közalapítvány. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Abodat Israel. A Complete Consecutively Arranged All-Year Prayer Book with English Instructions. Edited by Hyman Charlap. New York, 1931, Hebrew Publishing Company. Angol és héber nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, ajándékozási bejegyzéssel.
Komoly Ottó: Cionista életszemlélet. Kísérlet a pozitív zsidó hivatástudat természetrajzához. Bp.,én.,Magyar Cionista Szövetség,(Kolozsvár, András László-ny.), 30 p. Modern reprint! Kiadói papírkötés.
Kieselbach Anita, Molnos Péter (szerk.): Tamás könyve. Történeti kutatás: Anna Maria Hábermann. Bp., (2009), Kieselbach. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban, gazdag képanyaggal illusztrált.
Pollák Kaim: Héber-magyar teljes szótár. Bp, 1983, Ráday Kollégium - Budapesti Református Theológiai Akadémia. Az 1881-es kiadás reprint kiadása. Egészvászon-kötés.
Biblia Hebraica 3. Numeri et Deuteronomium. Praeparaverunt Librum Numerorum W. Rudolph. Librum Deuteronomii. J. Hempel. Stuttgart,1966,Württembergische Bibelanstalt,3+190-320 p. Héber nyelven. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, ceruzás bejegyzésekkel.
Biblia Hebraica 4. Libri Josuae et Judicum. Praeparaverunt Librum Josuae M. Noth Librum Judicum Rud. Kittel. Stuttgart,1966,Württembergische Bibelanstalt,3+322-404 p. Héber nyelven. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, egy lapon ceruzás bejegyzésekkel.
Biblia Hebraica 5. Liber Samuelis praeparavit Rud Kittel. Stuttgart,1966,Württembergische Bibelanstalt,3+406-500 p. Héber nyelven. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
Szabó Imre: Krónikás könyv Rasiról és koráról. A nagy irásmagyarázó születésének kilencszázadik évfordulójára. Kolozsvár, [1941], Kolozsvári Kongr. Izraelita Hitközség Kulturbizottsága (Fraternitas-ny.), 176 p. Átkötött kartonált papírkötésben, kissé sérült borítóval, hiányzó gerinccel, helyenként kisebb foltokkal, a fűzéstől részben elváló lapokkal.