Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 43

M. E. Stern: Festgebete der Israeliten mit vollständigem, sorgfältig durchgesehenem Texte und einer vermehrten und verbesserten Deutschen Uebersetzung. Dritter Theil: Gebete für den Vorabend des Versöhnungstages. Wien, 1857, J. Knöpflmacher, 4+131 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott, vaknyomásos egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, kis foltokkal, az elülső borító felső sarkán kis ütődésnyommal.
20603.

Rufpreis:
2 800 HUF

Alexander Harkavy. Yiddisch-English-Hebrew dictionary. New York,én.,Hebrew Publishing Co. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval.
20604.

Rufpreis:
1 600 HUF

20605.

Rufpreis:
1 000 HUF

Házalók, árendások, kocsmárosok, uzsorások. Zsidóábrázolás a reformkori prózában. Vál., a szöveget gondozta és a bevezetőt írta: Szalai Anna. Bp., 2002, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
20606.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88
10

2 db judaika témájú kötet: Rudolph M. Loewenstein: Psychoanalyse des Antisemitismus. Frankfurt, 1968, Suhrkamp. Német nyelven. Kiadói papírkötés, borítón és gerincen apró kopásnyomokkal, címlapon magánkönyvtári bélyegzővel, jó állapotban. + Barbara Engelking, Helga Hirsch (szerk.): Polen und sein Verhältnis zu den Juden. Frankfurt, 2008, Suhrkamp. Német nyelven. Kiadói papírkötés, borítón apró kopásnyomokkal, jó állapotban.
20607.

Rufpreis:
2 400 HUF

Adin Steinsaltz: The Essential Talmud. Translated from the Hebrew by Chaaya Galai. New York,2006.,Basic Books. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
20608.

Rufpreis:
2 800 HUF

Dubnov, Simon: A zsidóság története az ókortól napjainkig. Ford.: Dr. Szabolcsi Bence. Bp.,én, Tabor. 2. kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
20609.

Rufpreis:
2 400 HUF

Sebők János: A titkos alku. Zsidókat a függetlenségért. A Horthy-mítosz és a holokauszt. Bp., 2004, szerzői kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
20610.

Rufpreis:
2 400 HUF

Máne Lóson. Imák az elhunytak sírjaikon. Bp., én., Schlesinger Jos., 191 p. Magyar és héber nyelven. félvászon-kötésben, kopott borítóval, javított kötéssel, családi viszonyokra, elhunytakra vonatkozó bejegyzésekkel.
20611.

Rufpreis:
1 200 HUF

Ünnepi imádságok a templomban használatos sorrendben. Magyar fordítással ellátta Schön József. II. kötet. Ros-hasono ünnep második napjára. Bp., é.n., Schlesinger Jos. könyvkereskedése. Magyar és héber nyelven. Félbőr-kötésben, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbélyegzővel.
20612.

Rufpreis:
1 800 HUF

Blutman László: A rejtélyes tiszaeszlári per. Bp., 2017, Osiris. Kiadói papírkötés, hullámos lapokkal, ázásnyomokkal.
20613.

Rufpreis:
1 600 HUF

Haraszti György (szerk.): Zsidó síremlékek Budapesten. Bp., 2004, Nemzeti Kegyeleti Bizottság. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, néhány lapon kisebb lapszéli ázásnyomokkal, kissé hullámos lapokkal, enyhén vetemedett kötéstáblákkal. Megjelent 1000 példányban.
20614.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF