Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 43

At Home Gallery 1995-2000. (A somorjai zsinagógában kialakított galéria katalógusa). Összeáll.: Hushegyi Gábor, Suzanne Kiss. Somorja, 2001, At Home Gallery. Magyar, szlovák és angol nyelven. Kiadói papírkötés, kissé koszos borítóval, kissé hullámos.
20615.

Rufpreis:
1 600 HUF

Magyar-zsidó oklevéltár. V. kötet [Pótkötet], 1-2. rész. Szerkesztette: Grünvald Fülöp és Schreiber Sándor. [Két kötetben.] Budapest, 1959-1960. (Magyar Izraeliták Országos Képviselete - Egyetemi Nyomda). 515 + [3] + 3 t. (kétoldalas); 499 + [3] p. + 7 t. A magyar-zsidó együttélés dokumentumait közreadó "Magyar-zsidó oklevéltár" kötetei 1903-tól jelentek meg, és 18 kötetben adták közre az 1092-1789 közötti időszak okleveleit. Az oklevél-kötetek kiadása 1938-ban megszakadt a 4. kötettel, a húsz évvel később megjelent 5. kötetet szerkesztői pótkötetnek szánták, az időközben fellelt és katalogizált oklevelek közreadásával. A két kötetben kiadott pótkötet a következő időbeosztás szerint tagolódik: 1096-1700, 1701-1740. A kötetekben közreadott latin, német és magyar nyelvű oklevelek, hivatalos levelek, összeírások, jegyzőkönyvek közlése előtt az adott tétel kivonatos tartalmi ismertetése: adóügyletek, kocsmabérlések, fizetési meghagyások éppúgy szerepelnek az iratokban, mint zsidó-összeírások, valamint peres ügyletek. A kor egyik hosszú pere éppenséggel a soproni zsidóság pereskedése Sopron városával, 1526. évi városból való kitiltásuk ügyében. Fűzve, egységes kiadói borítóban. Jó példány.
20616.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

20617.

Rufpreis:
4 000 HUF

Bin Gorion, M[icha] J[osef]: Vom östlichen Judentum: religiöses, Literarisches, Politisches. Berlin-Wien, 1918. R. Lövit Verlag (Druck F. Rollinger, Wien). 97 + [3] p. Első kiadás. A német nyelvű munka a kelet-európai zsidóság életmódjának, vallási és kulturális hagyományainak, és politikai terveinek részleteit járja körül, a kötet végén külön kitérve az oroszországi zsidóság helyzetére. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Sérült, hiányos gerincű kiadói kartonkötésben.
20618.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Kaufmann Haggáda. A Magyar Tudományos Akadémia Könyvtára Keleti Gyűjteményében őrzött, 14. századból származó héber kézirat. Fakszimile kiadás és Sed-Rajna Gabrielle: Kaufmann Haggáda tanulmányával. Bp., 1990, Kultura International. Kiadói műbőr kötés, és kiadói papírkötés, kiadói papírtokban.
20619.

Rufpreis:
1 800 HUF

G. Donáth Blanka: Futamok a Halljad Izráel!-hez. A szerző, G. Donáth Blanka (1921-2015) pszichológus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2005, Arktisz. Kiadói papírkötés.
20620.

Rufpreis:
2 800 HUF

Katz József: Vérzivataros idők nyomában. Jeruzsálem, 1985, szerzői kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, ázott kiadói papír védőborítóban, a lapok szélén kisebb ázásnyomokkal.
20621.

Rufpreis:
2 800 HUF

Kertész Péter: Nehéz zsidónak lenni. Bp., 2003, Ulpius-ház, papírkötés, a szerző által dedikált!
20622.

Rufpreis:
100 HUF
0,27
0,31

Kőbányai János: Izrael a megroppant világrend árnyékában. Bp., 2015, Múlt és Jövő. Kiadói papírkötés.
20623.

Rufpreis:
800 HUF

Az örökkévalóság háza. A salgótarjáni utcai zsidó temető. [Bp., 2016., Nemzeti Örökség Intézete.] 2., javított kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
20624.

Rufpreis:
2 000 HUF

Hayim Halevy Donin: Zsidónak lenni. Kalauz a zsidóság előírásainak betartásához. Ford.: Naftali Kraus és Mikes Katalin. Bp., 1998, Göncöl, 286+(2) p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20625.

Rufpreis:
3 000 HUF

A zsidók egyetemes története 6 kötetben - 1. kötet. Graetz nagy műve alapján és különös tekintettel a magyar zsidók történetére szerkesztette: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részeket összeállította Kohn Sámuel. I. Kötet, második kiadás. I. kötet: Izrael népének története a kezdettől fogva (1500 körül a rendes időszámítás előtt) a babyloniai fogságig (572-ig a rendes időszámítás előtt). Bp., 1909. Phönix Irodalmi Rt. Egységes, festett, aranyozott, illusztrált kiadói szecessziós sérült egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, gerincen szakadással
20626.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF