Bücher: Jura

Zahl der Lose: 38

[Samuel Stryk (1640-1710)] Sam Strykii Examen Juris Feudalis, ex novissimis ejus interpretibus in gratiam auditorum collectum, ac methodo institutionum dispositum. Accessit appendix solennium, quibus hodie apud imp. principes investiuntur, subjuncta taxa dignitatum in imperio & vasallagiis. Editio IX. multo auctior cum privilegiis special. sereniss. Regum Poloniae et Borussiae. Frankfurti, 1704, Imprensis Jeremiae Schrey & Joh. Christoph. Harmanni, 1 (címkép) t. 11 sztl. lev. +530 p.+23 sztl. lev. Latin nyelven. Korabeli pergman-kötésben, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, a lapokon régi autográf bejegyzésekkel, jegyzetekkel.
19280.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,80
250,00

Erdély Nagy Fejedelemség 1837-ik esztendőben április 17-én N. Szeben szabad királlyi városban hirdetett ország gyülésének jegyző könyve. Sszeben, 1837., Hochmeister Márton örökössei betüikkel, 1-4,9-775+39 p. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, az 5-8. oldal hiányzik.
19281.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Acta Comitiorum Regni Hungariae a Serenissimo ac Potentissimo Imperatore, Hungariae, et Bohemiae Rege Francisco Primo in Liberam, Regiam Civitatem Posoniensem in diem 11. Septembrias Anni 1825 indictorum. Tomus Tertius. /Felséges Első Ferentz Austriai Császár, Magyar és Cseh Ország Koronás Királyától Po'sony Szabad Királyi Várossában, 1825-dik Esztendőben, Szent Mihály Havának 11-dik napjára rendeltetett Magyar Ország Gyűlésének Írásai. III. kötet. Posonii [Pozsony], 1825-1826-1827, Typis S. Ludovici Weber [Wéber Lajos], 25 szl. lev.+1361-1788 p. Latin és magyar nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval.
19282.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

1843 Tudósítása a' sérelmek és kivánatok rendbesedésére az 1843/4 országgyűlésérül kiküldetett országos választmányának. [Batthyány Imre főlovászmester elnöklete alatt] A munka hét r észben mutatja be a vármegyék közös és egyéni sérelmeit és kívánatait, a Horvát-Dalmát és Szlavón területek, a szabad királyi városok, a megválaszolatlan és az 1840. országgyűlésen már felterjesztett és most a király elé felterjeszteni kívánt, összegyűjtött sérelmek. 21+9+16+71+10+5 p. Kiadói papírkötésben
19283.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

19284.

Rufpreis:
36 000 HUF
97,56
112,50

19285.

Rufpreis:
6 000 HUF

Kassics [Ignác], Ignatius: Enchiridion seu exctractus benignarum normalium ordinationum regiarum...Secundum materias serie chronologica, et ordine alphabeti digestus privata industria --. Tomus I-II. Egy kötetben (a mű 3 résszel teljes) Pest, 1825. Matthiae Trattner de Petróza. XXIV + 344 + 182 p. -  Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapszélekkel, kisebb kopássokkal
19286.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Szibenliszt [Mihály], Michael: Institutiones Juris Privati Romani consriptae per ~. Pars II. (a mű két kötetben teljes) Jus rerum. Pestini, 1829. Trattner. VIII+ 557-810 p. Korabeli kartonált papírkötésben, gerinc vignettával címlap piszkos, kijár, egyébként jó állapotban Ritka jogtörténeti munka melyben a természetjogi iskolához tartozó szerző a római magánjogot, azon belül dologi jogot mutatja be. Árverésen még nem szerepelt!
19287.

Rufpreis:
2 000 HUF

19288.

Rufpreis:
5 000 HUF

19289.

Rufpreis:
5 000 HUF

Brandt József: A Jászkún özvegy öröklési jogáról. Szolnok, 1913, Varga József, 31 p. Kiadói papírkötés, a borító hátsó sarkán kis gyűrődésnyommal. Felvágatlan példány.
19290.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kussbach Erich: Nemzetközi és európai büntetőjog. Bp., 2005, Szent István Társulat. 453 p. Kiadói papírkötés.
19291.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,47
14,38

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF