Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 139

Arany István et al: Vác 25 éve. 1969, Vác Város Tanácsa, műbőr kötés, sérült papírborítóval, térképmelléklettel.
19098.

Rufpreis:
1 000 HUF

Bakos József:  Tokajhegyalja és bortermelése néprajzi, hely-, gazdaság- és művelődéstörténeti irodalma. Sárospatak, 1957. Rákóczi Múzeum (Borsodmegyei Nyomdaipari Vállalat 3. számú telepe.) [6] p. + 172 hasáb. Egyetlen kiadás. A téma alapvető bibliográfiája. A két hasábba szedett szövegoldalakon Tokaj helytörténetének, borászatának, gazdaságtörténetének és néprajzának könyvészete, a tételek között folyóiratcikkek és önálló munkák, magyar és idegen nyelvű tételek egyaránt szerepelnek. (A Sárospataki Rákóczi Múzeum füzetei, 4-7. szám.) Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
19099.

Rufpreis:
2 400 HUF

Bárth János:  A kalocsai szállások településnéprajza. (Dedikált.) Kalocsa, 1975. (Kalocsa Város Tanácsa VB. - Petőfi Nyomda). 176 + [16] p. + 6 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag) + 5 térkép (kihajtható) + 1 melléklet (kihajtható lakossági táblázat). Egyetlen kiadás. Összesen 3000 példányban megjelent helytörténeti-néprajzi monográfia dedikált példánya: "Major Jenőnek, a település-kutatónak, tisztelettel és barátsággal Bárth János. Kalocsa, 1975. szept. 1." Bárth János monográfiája a sajátos jogállású, jobbára egy összegben adózó kalocsai jobbágyporták úrbéri megváltásának története után a kalocsai határtól elszakadt aprótelepülések, a szállások történetét nyomozza. Példányunk fűzése a kötet elején enyhén meglazult. (Kalocsai múzeumi dolgozatok, 1. kötet.) Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, illusztrált, enyhén kopott kiadói borítóban. Jó példány.
19100.

Rufpreis:
2 400 HUF

19101.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

19102.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kristóf Sándor: Mátra útikalauz. III: kiadás. 1957, Sport lap- és könyvkiadó, kopott papírkötés.
19103.

Rufpreis:
1 600 HUF

Sárközi Mátyás: A Király utcán végestelen-végig. (Dedikált!) Bp., 2006, Kortárs. Kiadói kartonált papírkötés, tulajdonosi bélyegzővel. A szerző, Sárközi Mátyás (1937- ) Kossuth-díjas író, kritikus, műfordító, szerkesztő által dedikált példány.
19104.

Rufpreis:
2 000 HUF

Sárközi Mátyás: Vérbeli várbeliek. (Dedikált!) Kaiser Ottó fényképeivel. Bp., 2010, Kortárs. Kiadói kartonált papírkötés, tulajdonosi bélyegzővel. A szerző, Sárközi Mátyás (1937- ) Kossuth-díjas író, kritikus, műfordító, szerkesztő által dedikált példány.
19105.

Rufpreis:
2 000 HUF

19106.

Rufpreis:
1 000 HUF

Vegyes USA leporello tétel, 3 db: Greetings from San Francisco, Southern California, Souvenir of California. Változó állapotban.
19107.

Rufpreis:
1 600 HUF

Vegyes USA leporello tétel, 4 db: Greetings from Niagara Falls, Indiands of North America, Souvenir of Cheveland, Ohio, Chiacago (Chicago World's Fair, borító nélkül.) Változó állapotban.
19108.

Rufpreis:
1 600 HUF

19109.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF