Bakos József: Tokajhegyalja és bortermelése néprajzi, hely-, gazdaság- és művelődéstörténeti irodalma. Sárospatak, 1957. Rákóczi Múzeum (Borsodmegyei Nyomdaipari Vállalat 3. számú telepe.) [6] p. + 172 hasáb. Egyetlen kiadás. A téma alapvető bibliográfiája. A két hasábba szedett szövegoldalakon Tokaj helytörténetének, borászatának, gazdaságtörténetének és néprajzának könyvészete, a tételek között folyóiratcikkek és önálló munkák, magyar és idegen nyelvű tételek egyaránt szerepelnek. (A Sárospataki Rákóczi Múzeum füzetei, 4-7. szám.) Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
Bárth János: A kalocsai szállások településnéprajza. (Dedikált.) Kalocsa, 1975. (Kalocsa Város Tanácsa VB. - Petőfi Nyomda). 176 + [16] p. + 6 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag) + 5 térkép (kihajtható) + 1 melléklet (kihajtható lakossági táblázat). Egyetlen kiadás. Összesen 3000 példányban megjelent helytörténeti-néprajzi monográfia dedikált példánya: "Major Jenőnek, a település-kutatónak, tisztelettel és barátsággal Bárth János. Kalocsa, 1975. szept. 1." Bárth János monográfiája a sajátos jogállású, jobbára egy összegben adózó kalocsai jobbágyporták úrbéri megváltásának története után a kalocsai határtól elszakadt aprótelepülések, a szállások történetét nyomozza. Példányunk fűzése a kötet elején enyhén meglazult. (Kalocsai múzeumi dolgozatok, 1. kötet.) Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, illusztrált, enyhén kopott kiadói borítóban. Jó példány.
Grüsse aus dem alten Budapest - Budapesti üdvözlet. Szerk.: Kollin Ferenc. A régi Budapest korabeli képeslapok és reklámok tükrében. Bp., 1988, Helikon. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói kartontokban.
5 db Esztergom és Komárom-Esztergom megye helytörténeti kiadvány: Esztergom évlapjai (Annales Strigonienses) 1979.; Komárom megye bemutatkozik.; Könyvek és oklevelek Esztergomról (kiállítási katalógus); Huba László: Esztergom.; Esztergom (orosz nyelvű idegenforgalmi prospektus). Vegyes állapotban.
Sárközi Mátyás: A Király utcán végestelen-végig. (Dedikált!) Bp., 2006, Kortárs. Kiadói kartonált papírkötés, tulajdonosi bélyegzővel. A szerző, Sárközi Mátyás (1937- ) Kossuth-díjas író, kritikus, műfordító, szerkesztő által dedikált példány.
Sárközi Mátyás: Vérbeli várbeliek. (Dedikált!) Kaiser Ottó fényképeivel. Bp., 2010, Kortárs. Kiadói kartonált papírkötés, tulajdonosi bélyegzővel. A szerző, Sárközi Mátyás (1937- ) Kossuth-díjas író, kritikus, műfordító, szerkesztő által dedikált példány.
Vegyes USA leporello tétel, 4 db: Greetings from Niagara Falls, Indiands of North America, Souvenir of Cheveland, Ohio, Chiacago (Chicago World's Fair, borító nélkül.) Változó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.