Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 139

Hekler Antal: Die Universität Budapest/L'Université de Budapest. Basel, 1935, Fritz Lindner. Német és francia nyelven. Nagyon gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, gerincen és borítón apró kopásnyomokkal, jó állapotban.
19050.

Hekler Antal: Die Universität Budapest/L'Université de Budapest. Basel, 1935,
Fritz Lindner. Német és francia nyelven. Nagyon gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, gerincen és borítón apró kopásnyomokkal, jó állapotban.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. XIII. köt. Magyarország IV. kötete: Dunántúl. Bp., 1896, M. Kir. Államnyomda, XII+600 p. (A színes képtábla hiányzik). Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, ázott, foltos borítóval, helyenként koszos, foltos lapokkal.
19051.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben 6 füzete (6., 19.,21., 24., 32., 37. (Bevezető kötet 3. füzete, Magyarország I. köt. 5. és 9. füzete, Bécs és Alsó-Ausztria 9-10., 14. füzet.) Bp., Révai. Kiadói papírkötés, kettő foltos, egy felvágatlan példány és egy részben felvágatlan példány.
19052.

Rufpreis:
3 000 HUF

Budapest, Hongrie, Magyarország - Budapest Székesfőváros Idegenforgalmi Hivatala 14 db képeslap az album lapjain Füzetben
19053.

Rufpreis:
2 800 HUF

Baedeker, Karl: Spanien und Portugal. Handbuch für Reisende von - - . Leipzig, 1912, Karl Baedeker. Számos térképpel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel, helyenként sérült térképekkel.
19054.

Rufpreis:
2 800 HUF

Thirring Gusztáv: A Pilis-Visegrádi hegység részletes kalauza. Szerk.: Dr. - -. Dr. Thirring - Dr. Vigyázó: Részletes magyar útikalauzok 2. Bp., 1929., Turistaság és Alpinizmus, 1 t.+176 p.+1 t. Kiadói papírkötés, foltos, hiányos borítóval, javított gerinccel, 1 térkép és 1 tábla hiányzik.
19055.

Rufpreis:
2 000 HUF

Nagy-Szalontay Szabolcs Éva: Nekem ilyen Svédország. DEDIKÁLT! Bp., 1994., Domy Press Kft. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.
19056.

Rufpreis:
2 000 HUF

Isirkoff, A[nasztasz Todorov]: Bulgária. Föld- és néprajz. Ford.: Cholnoky Jenőné. Átnézte Cholnoky Jenő. A fordító, Cholnoky Jenőné (Fink Ida) által DEDIKÁLT példány! Turáni Könyvtár I. köt. Bp.,(1917)., Magyar Keleti Kultúrközpont - Turáni Társaság, (Fritz Ármin ny.), 162 p. + 48 t. (fotóanyag). Egyetlen kiadás. Az 1910-ben alapított Kelet-kutató és őstörténeti társaság új alapítású könyvtárának, a Turáni könyvtárnak első kötete. Az első világháború utolsó éveiben kiadott kötet apropójául nem csupán a bolgár nép távolabbi értelemben vett rokonsága szolgált, hanem az a tény is, hogy Bulgária 1916 ősze óta a központi hatalmak oldalán belépett az első világháborúba, tehát az Osztrák-Magyar Monarchia fontos szövetségesének számított. A munka első része természetrajzi, a második rész társadalomföldrajzi jellegű. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
19057.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Gerendás Lajos: Székelyderzs és erődtemploma. 2000, Unicus. Kiadói papírkötés, első kötéstáblán törésnyom, jó állapotban.
19058.

Rufpreis:
1 800 HUF

Mirko Grlica: Subotice koje nema. / Az elbontott Szabadka. Szabadka, 2015, Városi Múzeum. Kétnyelvű. Kiadói papírkötés.
19059.

Rufpreis:
1 800 HUF

Garda Dezső 2 műve (Erdély helytörténet témában): A falutörvénytől a közbirtokosságig. Gyergyóújfalu monográfiája. + Főnépek, lófők, gyalogkatonák Csíkban és Gyergyóban. Csík és Gyergyó gazdasági fejlődése és népességének alakulása 1750-ig. Csíkszereda, 1998-1999, Státus Kiadó. Kiadói papírkötés. Megjelentek 1000 példányban.
19060.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Magyar Néprajz sorozat 2 kötete: Timaffy László: Szigetköz. + Bíró Friderika: Göcsej. Bp., 1980-1988, Gondolat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kissé sérült borítóval.
19061.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF