Gregorovius, Ferdinand: Wanderjahre in Italien. Mit sechzig Bildtafeln nach zeitgenössischen Stichen. Dresden, 1928, Wolfgang Jess. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, fakó gerinccel, néhány szamárfüles lappal.
Lovas Dániel: Élet a régi Kecskeméten. Hétköznapok és ünnepek a 20. század első felében, magángyűjteményekben, régi fotókon és képeslapokon. [Kecskemét.,2012.], Kecskeméti Lapok Kft.. 99 p. Második, bővített kiadás. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Gadó György Pál - Kézdy Pál: Eladó e táj? A Budai-hegység természeti értékei régi fényképeken. Budai-hegység füzetek I. Bp., 2003, WWF Magyarország. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval.
Schulausflugszüge der Haupt- und Residenzstadt Budapest [Budapest Székesfőváros Iskolai Kirándulóvonatai] 12.: Budapest. Bp., 1935., (Hauptstädtische Hausdruckerei), 18 p. +2 t. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kijáró lapokkal.
1911 A Selmecbányai Ág. Hitv. Evang. Lic. Főgimnázium értesítője az 1910-1911-iki tanévről. Közzéteszi Király Ernő. Selmecbánya, 1911., Joerges Ágost özv. és Fia, 72 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, szakadt borítóval.
Sátoraljaújhely. A magyar végvárak egyik büszkesége. (Úti kalauz.) Sátoraljaújhely, (1932). "Zemplén" Könyvnyomda és Lapkiadó Rt. [4] + 70 + [2] p. + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. A fotóanyaggal kísért turisztikai kiadvány egy megcsonkított területű, ám szép reményű kisváros intézményhálózatát, látnivalóit és kulturális örökségét ajánlja a látogató figyelmébe. "A fényképfelvételek Ábrahám Gerő, Fest Zoltán és Lengyel Andor urak művészetét dicsérik". Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Richard E. Byrd: Egyedül. Ford.: Dr. Balogh Barna. Bp., én., Stádium. A borító Gönczi-Gebhardt Tibor (1902-1994) munkája. Kiadói félvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.