Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 139

Gregorovius, Ferdinand: Wanderjahre in Italien. Mit sechzig Bildtafeln nach zeitgenössischen Stichen. Dresden, 1928, Wolfgang Jess. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, fakó gerinccel, néhány szamárfüles lappal.
19062.

Rufpreis:
2 400 HUF

Üdvözlet a régi Pápáról. Bp., 1987, Interpress. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
19063.

Rufpreis:
2 000 HUF

Lovas Dániel: Élet a régi Kecskeméten. Hétköznapok és ünnepek a 20. század első felében, magángyűjteményekben, régi fotókon és képeslapokon. [Kecskemét.,2012.], Kecskeméti Lapok Kft.. 99 p. Második, bővített kiadás. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
19064.

Rufpreis:
2 000 HUF

Winkler Gábor: Történeti utakon. Közútjaink emlékhelyei és műszaki emlékei. Bp., 1996, Közlekedési, Hírközlési és Vízügyi Minisztérium, Közúti Főosztály. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói műbőrkötés, kiadói papír védőborítóval.
19065.

Winkler Gábor: Történeti utakon. Közútjaink emlékhelyei és műszaki emlékei. Bp., 1996,
Közlekedési, Hírközlési és Vízügyi Minisztérium, Közúti Főosztály. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói műbőrkötés, kiadói papír védőborítóval.

Rufpreis:
1 800 HUF

Gadó György Pál - Kézdy Pál: Eladó e táj? A Budai-hegység természeti értékei régi fényképeken. Budai-hegység füzetek I. Bp., 2003, WWF Magyarország. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval.
19066.

Rufpreis:
1 600 HUF

Molnár Tamás: Az őrség kapuja. Zalaegerszeg, 2005, Agenda Natura Kiadó. Kiadói papírkötés.
19067.

Rufpreis:
1 600 HUF

19068.

Rufpreis:
1 600 HUF

Schulausflugszüge der Haupt- und Residenzstadt Budapest [Budapest Székesfőváros Iskolai Kirándulóvonatai] 12.: Budapest. Bp., 1935., (Hauptstädtische Hausdruckerei), 18 p. +2 t. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kijáró lapokkal.
19069.

Rufpreis:
1 200 HUF

1911 A Selmecbányai Ág. Hitv. Evang. Lic. Főgimnázium értesítője az 1910-1911-iki tanévről. Közzéteszi Király Ernő. Selmecbánya, 1911., Joerges Ágost özv. és Fia, 72 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, szakadt borítóval.
19070.

Rufpreis:
1 600 HUF

Sátoraljaújhely. A magyar végvárak egyik büszkesége. (Úti kalauz.) Sátoraljaújhely, (1932). "Zemplén" Könyvnyomda és Lapkiadó Rt. [4] + 70 + [2] p. + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. A fotóanyaggal kísért turisztikai kiadvány egy megcsonkított területű, ám szép reményű kisváros intézményhálózatát, látnivalóit és kulturális örökségét ajánlja a látogató figyelmébe. "A fényképfelvételek Ábrahám Gerő, Fest Zoltán és Lengyel Andor urak művészetét dicsérik". Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19071.

Rufpreis:
2 400 HUF

Richard E. Byrd: Egyedül. Ford.: Dr. Balogh Barna. Bp., én., Stádium. A borító Gönczi-Gebhardt Tibor (1902-1994) munkája. Kiadói félvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
19072.

Rufpreis:
1 600 HUF

Zsoldos Attila: 3000 kilométer. Sajtó alá rendezte: Ujvári Sándor. Merényi Rudolf rajzaival. Bp.,1932,Révai. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel. sérült gerinccel.
19073.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF