Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 139

Jónás Tamás - Dénes Nóra - Kassai Ferenc: Lírai számla / Lyrical invoice. Szombathely, 2006, Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
19086.

Rufpreis:
1 200 HUF

19087.

Rufpreis:
1 400 HUF

Budapest Anno. Fényképfölvételek műteremben és házon kívül Klösz György udv. fényképészeti műintézete által. Szerk.: Sivó Mária. Klösz György és mások felvételeivel, Mesterházi Lajos előszavával. Bp., 1979, Corvina. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóval.
19088.

Rufpreis:
1 200 HUF

[Fehrentheil-Gruppenberg] Fehértájy Tibor:  A rejtelmes Anatóliában. Budapest, [1940]. Stádium Sajtóvállalat Rt. (ny.) 207 + [1] p. + 24 t. (kétoldalas). Első kiadás. Fehértájy Tibor (1898-1942) tartalékos főhadnagy, haditudósító, újságíró néprajzi részletekben gazdag úti beszámolója az 1930-as évek végén megtett törökországi útjáról, az anatóliai hagyományok és az atatürki reform kettősségében élő török vidék mindennapjairól. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
19089.

Rufpreis:
1 800 HUF

Rexa Dezső: Margitsziget. Bp., 1940, Officina. Kiadói félvászon kötés, névbejegyzéssel, kissé kopottas állapotban.
19090.

Rufpreis:
3 000 HUF

Jékely Zoltán: Zugliget. I-II. köt. Bp., [1940], Franklin, 179 p.; 141 p. Első kiadás. Kiadói kopott félvászon-kötések.
19091.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Varga Sándor Frigyes:  Szolnok leírása és története. Szolnok, 1935. Varga József ny. 16 p. Varga Sándor Frigyes (1904-1976) szolnoki helytörténész, bibliográfus rövid várostörténeti írása a megyeszékhelyről. A szerző az Alföld legjellegzetesebb városának nevezi Szolnokot, és kitér földrajzi, gazdasági, népesedési viszonyaira, majd összefoglalja történetét a kezdetektől 1934-ig. Néhány oldalon széljegyzetek, aláhúzások. A munka első kiadása 1935-ben, a megyéről írt monográfia évében jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19092.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Lettrich Edit:  Esztergom, a dorogi iparvidék városa. (Dedikált.) Budapest, 1964. Akadémiai Kiadó (Akadémiai Nyomda). 181 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "dr. Major Jenő kollegának köszönettel és őszinte barátsággal. Lettrich Edit. Budapest, 1964. ápr. 29." Lettrich Edit (sz. 1925) geográfus történeti urbanisztikai áttekintése Esztergom városának múltjáról és jelenéről, oldalszámozáson belül ábrákkal, térképvázlatokkal, felvételekkel. A történeti részben a szerző feltűnően kerüli a város urbanizációjának vallási és kereskedelmi tényezőinek tárgyalását, a kötet zöme ugyanis Esztergom városát, mint a dorogi iparvidék egyik kiszolgáló települését értelmezi, jóllehet az igen alapos munka némelyik infografikájából világosan kiderül, hogy a város az 1950-as, 1960-as évek erőteljes iparosítási hulláma során is csak áttételesen kapcsolódott a dorogi iparvidékhez. Az utolsó fejezet Esztergom jelenkora urbanizációs folyamatainak alapos áttekintése. (Földrajzi tanulmányok. 3. szám.) Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban, az első borító fűzése meglazult. -- Hozzá tartozik: Lettrich Edit:  Esztergom népességszámának és társadalmi rétegződésének alakulása az 1750-1945 közötti időszakban. (Dedikált.) [Budapest, 1959. Statisztikai Vállalat - Athenaeum Nyomda.] 565-580 p. Dedikált: "dr. Major Jenő kollegának tisztelettel: Lettrich Edit." Tanulmányunk a Demográfia Népességtudományi folyóirat 2. évfolyamának 4. számából származik. Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, borító nélkül.
19093.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Szeremley József:  Kőszeg, a nyugati végvár - Güns, West-Ungarns Grenzfestung. Debrecen, 1942. Nyomatott Nagy Károly grafikai műintézetében. 50 p. Egyetlen kiadás. Néhány ábrával kísért természet- és társadalomföldrajzi áttekintés Kőszeg városról és tágabb környezetéről. Az első borítón a magyar után feltüntetett német címfeliratozás ellenére a munka teljességgel magyar nyelvű, német rezümé sem szerepel a kötetben. (Közlemények a Debreceni Tisza István Tudományegyetem Földrajzi Intézetéből. 10. szám.) Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19094.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

3 darab Tibet és Mongólia témájú könyv. Hallama Erzsébet: Mongóliai napló. Marius Magnien: Tibet régen és ma. Nagy Károly: Tibeti reinkarnációk. Papírkötésen sérülésekkel.
19095.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Michael Leapman (szerk.): London. Útitárs. Bp., 1996., Panamex - Grafo. Gazdag képanyaggal. Kiadói papírkötés.
19096.

Rufpreis:
1 200 HUF

Richard Katz: Röptében a világ körül. Ford: Dr. Szánthó Dénes. Bp. É.n. Tolnai. Aranyozott gerincű félvászon kötés. Kissé kopott borítóval.
19097.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF