Cseh Valentin: A pteróleum-kikötő. A csepeli olajipari társaságok története 1945-ig. Zalaegerszeg, 2014, Magyar Olaj- és Gázipari Múzeum. Volt könyvtári példány. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
A selmecbányai ágost. hitv. ev. kerül. lyceum értesítője az 1880/1 tanévről. Közzé teszi Breznyik János igazgató. Selmecbányán, 1881. Nyomatta Joerges Á. özvegye. 37 + [1] p. Egyetlen kiadás. Breznyik János (1815-1897) pedagógus, a selmecbányai evangélikus líceum igazgatójának kettős fókuszú iskolai értesítője. Az első részben egy Selmecbányán felállítandó evangélikus tanítóképző főiskola szükségességéről ír, illetve vázolja a leendő tanárképző iskola tanrendjét, tantárgyait. A tanítóképzőben a helyi viszonyokra való tekintettel tót és német nyelvre is oktatnák a jövő pedagógusait, a legnagyobb óraszámban mégiscsak a magyar nyelv szerepel, ugyanis a Felvidéken kiemelten fontos az államnyelv és pedagógiai módszertanának oktatása a leendő tanárok számára. A munka második részében a szerző által igazgatott középkorú intézmény évkönyve. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
Imolya Imre (összeáll.): Emlékfüzet Karádi tanár úr halálának 25. évfordulójára (1885-1946). (Dedikált.) Hódmezővásárhely, 1971. Városi Tanács Művelődési Osztálya - Bethlen Gábor Gimnázium [ny. n.] [2] p. + 3-90 levél. Egyetlen kiadás. Összesen 230 példányban készült emlékkönyv dedikált példánya: "Major Jenő kedves barátomnak az Eötvös-kollégiumi évekre emlékezve sok szeretettel Imolya Imre. Hódmezővásárhely, 1972. ápr. 25." A kiadvány Karádi György (1885-1946) sárospataki, majd hódmezővásárhelyi pedagógus, földrajz-természetrajz szakos gimnáziumi tanár emléke előtt tiszteleg. A visszaemlékezéseket egykori tanítványai írták. Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, feliratozott, gerincén papír csíkkal erősített kiadói borítóban. Jó példány.
Mollay Károly: Középkori soproni családnevek. (Dedikált.) Budapest, 1938. (Szerző - Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt.) 66 p. + 1 t. (kihajtható). Egyetlen kiadás. Dedikált: "Thier László úrnak, a soproni kultúra támogatójának tisztelettel. Mollay Károly." Mollay Károly (1913-1997) filológus, helytörténész, egyetemi tanár, a Soproni Szemle főszerkesztője. Nyelvészeti dolgozatában a hazai viszonyok között kiemelkedően jól dokumentált Sopron családneveinek kategorizálására törekszik, a telekkönyvek, ítélőkönyvek és más levéltári dokumentumok felhasználásával - a nyelvészeti tipologizálás közben pedig egyes nevezetes soproni családok történetét, karrierútjait és vagyoni helyzetét is rekonstruálja. Példányunk első fedőlapjának fűzése meglazult. Prov.: Thier László (1898-1960) soproni műgyűjtő, helytörténész, bibliográfus, az Ödenburger Zeitung szerkesztője. (Német nyelvészeti dolgozatok, 1.) Fűzve, feliratozott, enyhén sérült kiadói borítóban.
Dr. Vámossy Zoltán, Dr. Lenkei V. Dani, Dr. Schulhof Vilmos (szerk.): A Magyar Szent Korona országainak balneológiai egyesületébe tartozó fürdők és források képes ismertetése. Bp., (1914), Országos Balneologiai Egyesület. Számos szövegközti fekete-fehér fotóval, valamint Magyarország kihatjható fürdőtérképével. Félvászon kötésben, volt könyvtári példány.
Széfeddin Sefket Bey: A hét vár országa. [Erdélyi útirajzok, elbeszélések]. Nyirő József előszavával. Bp., [1942], Stádium, 236 p. Félvászon-kötésben, kopott borítóval, néhány foltos lappal.
Mollay Károly: Ödenburg. Helynévfejtés és településtörténete. Budapest, 1942. (Szerző) Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 44 p. + 2 t. Egyetlen kötetkiadás. Mollay Károly (1913-1997) filológus, helytörténész, egyetemi tanár, a Soproni Szemle főszerkesztője. Nyelvészeti kiindulópontú dolgozata Sopron településtörténeti feldolgozásának szolgálatában áll. (Különlenyomat a Magyar Történettudományi Intézet 1942. évi Évkönyvéből.) Fűzve, feliratozott, enyhén foltos kiadói borítóban.
Major Jenő: A városalaprajz, mint a korai magyar városépítéstörténet forrása. A soproni belváros kialakulása. (Dedikált.) (Budapest), 1965. (Akadémiai Nyomda). 163-174 p. Egyetlen kötetkiadás. Dedikált: "Feleségemnek - megértő türelméért hálás szeretettel: Jenő. 1965. dec. 20." Major Jenő (1922-1988) településtörténész szövegközti alaprajzokkal illusztrált rövid történeti urbanisztikai tanulmánya Sopron városmagja kialakulásának rekonstruálására tesz kísérletet. A szerző külföldi analógiák nyomán arra a következtetésre jut, hogy a város az elpusztult római város falainak mentén éledt újjá, feltűnően sűrű városmagja viszont korábban üresen álló, lakatlan térség volt, ez üresen álló területen csak később kezdtek építkezni a frissen országba érkezett német telepesek. (Különlenyomat az Építés- és Építészettudományi Közlemények 1965. évi 1. számából.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Bright, Richard: Angol szemmel Keszthelyen százhúsz évvel ezelőtt. Szemelvények - - 1815. évi útleírásából. Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Szerecz Imre. Keszthely, 1935, Sujánszky László-ny., 79+(1) p.+ 3 t. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal.