- Farkas Emőd: Magyarország Nagyasszonyai. I. kötet. Illusztrálta: Nemes Mihály. Bp., (1911), Wodianer F. és Fiai, 1 t. + 217 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal, könyvdíszekkel. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kopásokkal, egy kijáró lappal
Ambrosy, Anna (Kathalin): A Brave Nation. A Short Political and Social History of Twentieth Century Hungary. Melbourne, 2001. Hungarian Life Publishing. X + 216 p. Nagy alakú kiadás. Dedikált: ,,Bocskay T. Józsefnek, a[z 1956-os] Magyar Szabadságharcosok Világszövetség[e] elnökének üdvözlettel Ambrózy Anna". A családjával együtt 1949-ben Ausztráliába távozott szerző, Ambrózy Anna szociológiai tanulmányok mellett az ausztráliai magyar közösség fontos szervezője. Történelmi visszatekintésének középpontjában a XX. század magyar történelme áll, különös tekintettel az I. világháború utáni magyar katonai és politikai összeomlás, és az 1956-os magyar forradalom történetére. Oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti térképvázlattal, ábrával, felvétellel, archiv katonai dokumentumok közzétételével. Poss.: Bocskai T. József, a Magyar Szabadságharcosok Világszövetségének elnöke, a Nagy Imre Érdemrend tulajdonosa (1924-2013). Aranyozott kiadói bőrkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban, a hátsó védőborítón apró sérüléssel. Jó példány.