Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 286

A Jordánszky-kódex. Magyar nyelvű bibliafordítás a XVI. század elejéről [1516-1519]. Az Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtárban őrzött, 1516-1519 között készült MSS. II. 1 jelzetű kódex hasonmása, illetve szövegének olvasata. (Hasonmás és tanulmánykötet, két kísérőfüzettel). Bp., 1984, Helikon. Kiadói bordázott gerincű, kapcsos, fémveretekkel díszített egészbőr-kötés, illetve kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kissé sérült kiadói kartontokban, jó állapotban.
19600.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

19601.

Rufpreis:
1 800 HUF

19602.

Rufpreis:
1 400 HUF

19603.

Kukorelli István Szoboszlai-Kiss Katalin: Aki a tízparancsolata szerint élt - Bibó István emlékezete. Bp., 2024. Gabriel Méry-RATIO, 268p. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval. Sulyok Tamás köztársasági elnök előszavával. "Bibó István egész életén át töretlenül bízott az igazság erejében, mindvégig ragaszkodott a magas erkölcsi mérce nélkülözhetetlenségéhez és a keresztény tanítás forrásaihoz. Mint jogász a demokratikus államrend elsőbbségét és a törvények urlmának megkerülhetetlenségét vallotta. Mint politikus a köz javának szolgálatára esküdött fel, és az állampolgárok életének megkönnyítése foglalkoztatta. Tudományos életművének mondanivalója emberi helytállása hitelesítette. Elvei mellett mindvégig kitartott, sohasem alkudott meg. Az 1956-os forradalom minisztereként a forradalom leverésének drámai napján, egyedül a kormány tagjai közül, az Országházban maradt. Ember maradt az embertelenségben, és a szabadság híve maradt a fogság idején is. Bibó István különleges ember volt. Nem véletlenül mondták róla, hogy a munkássága a magyar demokrácia aranytartaléka. Érdemes jobban megismerni őt, gondolatait. Mindenkinek kezébe és szívébe jó érzéssel ajánlom Kukorelli István és Szoboszlai- Kiss Katalin róla szóló kötetét."
Sulyok Tamás

Rufpreis:
8 000 HUF

19604.

Rufpreis:
8 500 HUF
23,04
26,56

19605.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szász Béla: Minden kényszer nélkül. Egy műper kórtörténete I-II. Bp., 1984. M.O. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
19606.

Rufpreis:
4 000 HUF

19607.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

19608.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

Jules-Stanislas Doinel: Histoire de Blanche de Castille. [Kasztíliai Blanka története.] Tours, 1883, Alfred Mame et Fils, 1 t.+368 p.+7 t. Francia nyelven. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos borítóval és foltos lapokkal.  Kasztíliai Blanka (1188-1252) Franciaország királynéja és több alkalommal régense, VIII. Alfonz kasztíliai király és Eleonóra (1162?1214), II. Henrik angol király és Aquitániai Eleonóra unokája, VIII. (Oroszlán) Lajos francia uralkodó felesége, IX. (Szent) Lajos és Anjou Károly szicíliai, nápolyi, albán, akháj és névleges jeruzsálemi uralkodó édesanyja volt.
19609.

Jules-Stanislas Doinel: Histoire de Blanche de Castille. [Kasztíliai Blanka története.] Tours, 1883, Alfred Mame et Fils, 1 t.+368 p.+7 t. Francia nyelven. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos borítóval és foltos lapokkal.

Kasztíliai Blanka (1188-1252) Franciaország királynéja és több alkalommal régense, VIII. Alfonz kasztíliai király és Eleonóra (1162?1214), II. Henrik angol király és Aquitániai Eleonóra unokája, VIII. (Oroszlán) Lajos francia uralkodó felesége, IX. (Szent) Lajos és Anjou Károly szicíliai, nápolyi, albán, akháj és névleges jeruzsálemi uralkodó édesanyja volt.

Rufpreis:
6 000 HUF

19610.

Rufpreis:
1 000 HUF

19611.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF