4 db háztartási témájú könyv, szakácskönyv, receptfüzet: [Mayercsák Rezsőné]: Egy lángon főtt ételek. Takarékos konyha. Bp., [1939], Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval. + Z. Tábori Piroska: Háztartás háztartási alkalmazott nélkül. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés, sérült, szétvált borítóval. + Z. Tábori Piroska: Készüljünk a télre. Időszerű tanácsok a magyar háziasszony számára. Bp., 1940, Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos, a könyvtesttől különvált borítóval. + Kézzel írt receptfüzet, 18 beírt oldal
Ángyán János - D.-né Mittag Margit: A diétás konyha a mindennapos gyakorlatban. Dr. Ángyán János egyetemi ny. r. tanár jóváhagyásával a Pécsi Erzsébet Tudományegyetem Belklinikájának gyakorlata alapján összeáll. D.-né Mittag Margit a belklinika diétás tanársegédje. I.: A szív, a vérkeringés és a vese megbetegedéseinek étrendje. II.: A gyomor-, bél-, máj- és epehólyagbetegségek étrendi ellátása. III.: A lázas megbetegedések, a tuberkulózis, a vészes vérszegénység, a Bazedow-kór és az idült székrekedés étrendje, soványító és hízlaló étrend. IV.: A cukorbetegek étrendje. Bp.,(1933.),Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a IV. fejezet "címtáblája" hiányzik.
A Pesti Hírlap szakácskönyve. Bp., 1933, Légrády, 3-114 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Tűzött papírkötés, hiányzó borítóval, néhány kissé sérült lappal.
Katona József (szerk.): Szőlészet és borászat. Szőlészeti és Borászati Kutató Intézet közleményei. Vol. I. Bp., 1976. Kiadói papírkötés, jó állapotban.