Bücher: Gastronomie und Gärtnerei

Zahl der Lose: 55

Kis szakácskönyv. A takarékos szakácsné. Hogyan főzünk és sütünk Ceres ételzsírral vagy Visan margarinnal. Kiadói foltos, javított papírkötés, kopottas állapotban.
20458.

Rufpreis:
8 000 HUF
9

Ottó,[Adolph Wilhelm]/Benes János: A rózsatenyésztés a szabadban és cserepekben. Ottó Ily czímű munkájának teljesen átdolgozott második kiadásából fordította Benes János az Orsz. Magyar. Kertészeti Egyesület szerkesztő - titkára. Átnézte és előszóval ellátta: Gillemot Vilmos rózsakertész. Athenaeum Kéziköynvtára. Bp., 1893, Athenaeum, VII+139+1 p. + 10 t. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
20459.

Rufpreis:
8 000 HUF

Szemere László: Gombáskönyv kezdők részére. Útmutató a gyakoribb gombák megismeréséhez és értékesítéséhez. 250 gomba leírása 50 színes képpel és 50 szövegközti ábrával. Magyar gombáskönyvek és képek 1. (DEDIKÁLT). Bp., 1926, Szerzői kiadás (M. Kir. Állami Nyomda), 293+(3) p.+ 50 (színes) t. Első kiadás. Szövegközti fekete-fehér és egészoldalas színes illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, a könyvtesttől elváló elülső borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, kissé laza fűzéssel, néhány kissé foltos lappal. A szerző, Szemere László (1884-1974) mikológus, ornitológus által DEDIKÁLT példány: ,,Szíves könyvismertetésre tisztelettel - szerző".
20460.

Rufpreis:
6 000 HUF
11

H.H. Laidlaw - J.E. Eckert: Méhanya-nevelés. Bp., 1968, Mezőgazdasági, sérült papírkötés, firkával.
20461.

Rufpreis:
6 000 HUF

20462.

Rufpreis:
6 000 HUF

Villax Ödön: Útmutató a Dohány trágyázására. Bp., Globus Nyomda. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban, art deco borítóval.
20463.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Kappa: Bartender's Guide to the best mixed drinks. Tokyo,én., Kasuga Boeki K.K. Angol és japán nyelven. Korabeli reklámokkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
20464.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kardos László:  Az Őrség népi táplálkozása. Budapest, 1943. Államtudományi Intézet Táj- és Népkutató Osztálya ("Élet" Irodalmi és Nyomda Rt.) 267 + [1] p. Első kiadás. Kardos László (1918-1980) néprajzkutató monográfiája az Őrség népi ételkultúráját és kapcsolódó tárgyi néprajzát tárgyalja, oldalszámozáson belül gazdag szövegközti rajzokkal, alaprajzokkal, ábrákkal. (A magyar táj- és népismeret könyvtára. 8. szám.) Horváth 749. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
20465.

Rufpreis:
4 000 HUF

R. E. Davies: Pigs and bacon curing. [Sertés és szalonna pácolás.] Technical Press Manuals. London, 1931, The Technical Press Ltd., XIV+109+1 p.+12 t. Angol nyelven. Second edition. Kiadói egészvászon-kötés.
20466.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kozák László: Juhtenyésztés. Bp., 1921, Pallas. 2. kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, restaurált borítóval, foltos címlappal.
20467.

Rufpreis:
3 000 HUF

20468.

Rufpreis:
6 000 HUF

cca 1930 3 db Növényvédelmi reklám kiadvány: 1934 Péti só. 48p., Illés Lajos: Gyümölcsvédelem. 16p. + egy szórólap
20469.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF