Réthly Antal: Az első magyar adriai kutatóút meteorológiai eredményei. (1913. okt. 11-31.) A M. Kir. Földmívelésügyi Miniszterium fennhatósága alatt álló M. Kir. Orsz. Meteorológiai és Földmágnességi Intézet kisebb kiadványai - Új sorozat 18. sz. Bp., 1944, szerzői kiadás (Vác, Kapisztrán-ny.), 27+(1) p. Magyar és német nyelven. Kiadói tűzött papírkötés, a borítón kisebb sérüléssel, egyébként jó állapotban.
Semon, Richard: Die Mneme als erhaltendes Prinzip im Wechsel des organischen Geschehens. [Lipcse] Leipzig, 1908. Verlag von Wilhelm Engelmann (Druck von Breitkopf & Härtel). [2] + XV + [1] + 391 + [1] p. Richard Semon (1859-1918) német zoológus, emlékezetkutató. Az ókori múzsa, az emlékezésért felelős Mnémoszüné nevéből elvolt Mnémé fogalmának népszerűsítője. Az evolucionista zoológus Richard Semon úgy gondolta, hogy a szerzett emlékezet a sejtek szintjén tárolódni képes, és ennek folytán generációról generációra öröklődni is képes. Monográfiájában kidolgozza az engrammok, azaz a sejtek szintjén tárolt mnemonikus (emlékezeti) nyomok elméletét. A törzsfejlődés kiegészítő magyarázataként létrejött mnemonikus elmélet 1870-1918 között volt népszerű, a későbbi genetikai kutatások nem támasztották alá Richard Semon kutatásait, így elmélete kiesett az életképes evolúció-magyarázatok közül. A munka első kiadása 1904-ben jelent meg, példányunk a második, javított kiadásból való. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal illusztrált. Korabeli, aranyozott gerincű, álbordázott, enyhén sérült félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
Bábolnai arab méneskönyv /Arabian Stud Book of Bábolna. IV. kötet. Bábolna, 1987. Felelős Kiadó: Dr. Burgert Róbert. 59p. Magyar és angol nyelven. Kiadói egészműbőr-kötésben, jó állapotban.
A ló - Nemzeti lókiállítás. Kiállításvezető. Szerk. Estók János. Bp., 2011. Magyar Mezőgazdasági Múzeum. Színes fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben
Eisenbund-Garvey-Wigner Az atommag szerkezete Akadémiai Kiadó, 1969 144p. Kiadói egészvászon kötésben + Jánossy Lajos A valószínűségelmélet alapjai és néhány alkalmazása, különös tekintettel mérési eredmények kiértékelésére Tankönyvkiadó 1967. A tétel első darabja a kor legmagasabb színvonalán álló alapmű, egyik szerzője Wigner Jenő, magyar származású, Nobel-díjas fizikus, aki ehhez a magyar kiadáshoz szívhez szóló előszót is írt.