Charles Darwin: Az ember származása és az ivari kiválás. II. köt. Ford.: Török Aurél és Entz Géza. Bp., 1884., K. M. Természettudományi Társulat, VII+5+436 p. Első magyar kiadás. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó hátsó szennylappal, egy szakadt lappal.
Franciscus Calceolarius: Petri Andreae Matthioli senensis, medici compendium. Bp.,1992, Franklin-ny. Latin nyelven. Kiadói aranyozott álbordás egészbőr-kötés, fém csatokkal, kiadói aranyozott kartontokban, kísérőfüzettel, a karton-tokon kis sérüléssel, jó állapotban. 33. számozott példány. Petrus Andreas Matthiolus (1501-1577) sienai orvos gyógynövényekről készült kivonata. Szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrálva. Hasonmás kiadás.
Völgyesi Ferenc: Férfi lélek, női lélek. A yang-yin elv a természetben. Orvosok és orvostanhallgatók számára. Budapest, 1943). Vörösváry Kiadóvállalat (Antiqua Rt. ny.) 1 t. (színes címkép) + 432 p. + 32 t. (4 színes, 28 kétoldalas); 1 t. (színes címkép) + [433]-901 + [3] p. + 26 t. (2 színes, 24 kétoldalas). Völgyesi Ferenc (1895-1967) orvos, katonaorvos, idegorvos, nemzetközi hírű hipnotizőr, korabeli közhíresség. Oldalszámozáson belül szövegközti rajzokkal is gazdagon illusztrált munkája emlékezetes bevezetést nyújt a jellemtanba, karakterológiába és annak évszázados kultúrtörténetébe az ókortól a pszichoanalitikai elméletekig. Hosszasan foglalkozik a hisztéria és a neuraszténia jelenségeivel, a pszichoaktív és pszichopasszív [!] állapotokkal, illetve kísérletet tesz a női és férfi személyiségjegyek tipológiájára, sőt egyes népcsoportok karakterológiai jellemzésére is. A kultúrtörténeti kitérőkkel, és a szerző hatalmas praxisából és olvasmányanyagából származó anekdotákkal vegyített munka korabeli vélemények szerint mozaikszerű szerkesztése és hipnózissal kapcsolatos elméletei miatt nem tekinthető tudományos munkának. Az illusztrált ismeretterjesztő munka első kiadása 1943-ban jelent meg, példányunk az azonos évben napvilágot látó 2. kiadásból származik. A címlapokon régi kereskedői könyvbélyegzések, mindkét köteté fűzése meglazult, első kötetünkből hiányzik a második ív. (Lélek és természettudomány, XXVI-XXVII. kötet.) Egységes, illusztrált, feliratozott, sérült gerincű kiadói félvászon kötésben.
Treitz Péter: Gazdasági ásványtan és talajismeret. Bp., 1929,"Pátria", VIII + 237 p. +1 (Csonka-Magyarország kihajtható, színes talajtérképe) t. Gazdag szövegközti képanyaggal, térképekkel illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, két lap kijár (IV/V,VI/VII.)
Charles Darwin: Az ember származása és a nemi kiválasztás I-II. kötet. Ford.: Dr. Entz Géza, Dr. Fülöp Zsigmond, Dr. Madzsar József. Bp.,1923, Athenaeum, 398+2 p.; 327 p.+XXXV t. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, az egyik kötet elülső táblája foltos.
Brühl, Gustav: Lehrbuch und Atlas der Ohrenheilkunde. Lehmann's Medizinische Handatlanten Band XXIV. München, 1913, J. F. Lehmann's Verlag. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés.
Sommer, Robert: Diagnostik der Geisteskrankheiten. Für praktische Ärzte und Studierende. Berlin-Wien, 1901, Urban & Schwarzenberg, VIII+408 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.