Dr. Huzella Tivadar: Általános biologia - Az orvostudomány alapjai az élettudományban. Bp., 1933, Magyar Orvosi Könyvkiadó, kissé kopott egészvászon kötés.
Berczeller István: A gyógyító masszázs irányelvei. Előszóval ellátta bilkei Pap Lajos. Bp., [1936], Rózsavölgyi és Társa, 56+(4) p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
Dr. Han Weinert: Az ember származása. Bp., Novák Rudolf és Társa. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban. Hans Weinert (1887-1967) német antropológus, a Kieli Egyetem Antropológiai Intézetének igazgatója, a nemzetiszocialista faji higiénia elkötelezett híve a náci korszakban.
Csiki Ernő: Kirándulók zsebkönyve. II. Állattani rész, 2. füzet. Útmutató a rovarok, pókok és százlábúak gyűjtésére, konzerválására és rovargyűjtemények berendezésére. Bp., 1925., Kir. M. Természettudományi Társulat. Fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött papírkötés.
Neuendorff, [Richard]: Praktische Mathematik. I. Teil: Graphisches und numerisches Rechnen. Aus Natur und Geisteswelt 341. Bändchen. Leipzig, 1911, B. G. Teubner. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Kneipp, [Sebastian] Sebestyén: Vizkurám, melyet több mint 35 éves tapasztalat alapján kipróbálva és a betegségek gyógyítása és az egészség megóvása czéljából irt - - . Ford.: Baján Miksa. Az eredeti mű 52-iki, jubileumi kiadása után javította és átdolgozta: Kelen József. Bp., 1896, Athenaeum, 362 p.+ (14) p. Második, bővített kiadás. Félvászon-kötésben, kissé sérült, foltos borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
Strassnitzki, Schultz von,: Handbuch der besondern und allgemeinen Arithmetik für Praktiker zunächst für das Selbststudium gemeinverständlich abgefaßt. Wien, 1848. Carl Gerold, 584 p + 48t. Korabeli, aranyozott félbőr kötésben. + Strassnitzki, Schultz von,: Handbuch der Geometrie für Praktiker gemeinverständlich zunächst für das Selbststudium abgefaßt. Wien, 1850. Carl Gerold, 748p. Korabeli, aranyozott félbőr kötésben