Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 110

20662.

Rufpreis:
400 HUF
1,08
1,25

Vámszer Géza: Életforma és anyagi műveltség. Néprajzi dolgozatok, gyűjtések, adatok (1930-1975). Bukarest, 1977, Kriterion. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
20663.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szabó Zoltán: A tardi helyzet. Szolgálat és Írás. Bp., 1936, Cserépfalvi, 239 p. 2. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, ex libris-szel: Szücs, Pál (1906 - 1969): "Ex libris Dr. Stéger Béla", klisé, papír, jelzett a dúcon, 13x6 cm.
20664.

Rufpreis:
1 800 HUF

Takács József: Új agrárpolitika a magyar demokráciában. Szocialista Könyvtár. Bp., 1945, Népszava (Világosság-ny.), 69+(3) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, néhány apró lapszéli szakadással, egyébként jó állapotban.
20665.

Rufpreis:
1 000 HUF

A demokrata védelme. Bernát István előadása a Magyar Tudományos Akadémiában 1913. évi február hó 10-én. Bp., 1913, Kilián Frigyes, kissé sérült papírkötés.
20666.

Rufpreis:
1 000 HUF

Pezenhoffer Antal: A demográfiai viszonyok befolyása a nép szaporodására. Államférfiaink figyelmébe ajánlva. Bp., 1922, szerzői kiadás (Pallas-ny.), 275+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, intézményi bélyegzőkkel, sérült, kijáró címlappal.
20667.

Rufpreis:
1 800 HUF

20668.

Rufpreis:
1 400 HUF

20669.

Rufpreis:
1 400 HUF

Vázsonyi Endre - Kontra Miklós: Túl a Kecegárdán. Calumet-vidéki amerikai magyar szótár. A Magyarságkutatás könyvtára XV. Bp., 1995, Teleki László Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés.
20670.

Rufpreis:
1 200 HUF

Németh László:  A tanügy rendezése. [Tanulmány.] Budapest, 1945. Sarló (Hungária Nyomda Rt.) 32 p. Első kiadás. Németh László (1901-1975) író, drámaíró, esszéíró, szerkesztő, a XX. századi magyar gondolkodás meghatározó alakja tanügyi röpiratában a hazai pedagógia átfogó reformjára tesz javaslatot, többek között a 18 éves korig tartó tankötelezettség eszméjével, a koedukált tanítás rendjének felvetésével, a lexikális tudás mindenhatóságába vetett hit kétségbe vonásával, és egy új, gyakorlati, illetve közösségi szempontokat figyelembe vevő tantárgyi struktúra felvetésével. Fűzve, feliratozott, kiadói borítón intézményi bélyegzéssel.
20671.

Rufpreis:
1 800 HUF

Magyar-latin kézi-szótár a középiskola számára. Szerk.: Holub M. és Köpesdy S. Bp., 1895, Lauffer Vilmos. Harmadik javított és bővített kiadás. Kiadói kopott egészvászon-kötés, sérült gerinccel, laza kötéssel, címlap és azt követő két lap kijár és szélén sérült, utolsó két lap kijár és széle kissé sérült és kissé foltos.
20672.

Rufpreis:
1 600 HUF

[Rozsnyai Károly: Latin. Rozsnyai gyors nyelvmesterei.] Bp., én., Révai, 49+5 p. Magyar, latin és német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, címlaphiánnyal, az első lap javított.
20673.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF