Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 110

20674.

Rufpreis:
800 HUF

20675.

Rufpreis:
400 HUF
1,08
1,25

Siegmund Freud: Egy illuzió jövője. Dr. Schönberger István fordítása. Bp, 1945, Bibliotheca. Amatőr félvászon kötésben
20676.

Rufpreis:
2 000 HUF

20677.

Rufpreis:
1 600 HUF

20678.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

20679.

Rufpreis:
1 000 HUF

Helikon Universitas - Politológia / Politológia, közgazdaságtan sorozat 3 kötete: Tölgyessy Péter: Elégedetlenségek egyensúlya.; Lengyel László: Pártházból palotába.; Kéri László - Petschnig Mária Zita: Még 24 évszak. Bp., 1998-2001, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés.
20680.

Rufpreis:
1 400 HUF

20681.

Rufpreis:
1 200 HUF

Adler, Alfred: Menschenkenntnis. [Lipcse] Leipzig, 1929. Verlag von S. Hirzel (Druck vom Bibliographischen Institut). VII + [1] + 230 + [2] p.  Alfred Adler (1870-1937) osztrák pszichiáter, a freudi elmélettől elforduló, az embert elsősorban társadalmi lényként értelmező mélylélektani irányzat, az individuálpszichológia kidolgozója, ezzel párhuzamosan pedig az egó felsőbbrendűségi törekvései kudarcából eredő kisebbségi komplexus, illetve a Napóleon-komplexus fogalmának megalkotója. Alapozó, bevezető műve eredeti nyelven először 1927-ben jelent meg, példányunk a negyedik, javított kiadásból való. Az adleri alapmű 1933-ban jelent meg magyarul, ,,Emberismeret: gyakorlati individuálpszichológia" címen.  Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20682.

Rufpreis:
800 HUF

Hoppál Mihály: Folklór és közösség. A szerző, Hoppál Mihály (1942-) Széchenyi-díjas etnológus, folklorista által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1998, Széphalom. Kiadói papírkötés. + Hoppál Mihály: Mítosz és társadalom. Vallástudományi Tanulmányok 1. Bp., 1998, Vallástudományi Társaság. Kiadói papírkötés.
20683.

Rufpreis:
2 000 HUF

20684.

Rufpreis:
1 600 HUF

Spencer, Herbert:  The Principles of Ethics. Vol. I-II. [Teljes mű két kötetben.]  London, 1893-1897. Williams and Norgate (Printed by Harrison and Sons). XII + [4] + 572 + 16 p.; XII + 487 + [1] + 16 p.  Herbert Spencer (1820-1903) angol filozófus, a XIX. század második felének megkerülhetetlen gondolkodója. Fő művében, tíz kötetben kidolgozott filozófiai rendszerében kora minden számottevő kérdésében kifejtette evolucionista álláspontját: gazdasági, szociológiai, biológiai, lélektani, etikai, vallási, filozófiai, politikai témákban egyaránt. A nagy szintetizáló munka három évtized alatt készült el, kötetei 1862 és 1892 között jelentek meg. A szintézis két utolsó, etikai kötete egyaránt 1892-ben jelent meg először. Herbert Spencer számos aspektusban vizsgálja az emberiség etikai fejlődését, etikai szempontból értékelhető cselekedeteit az aggressziótól a jótékonyságig. A munka általános bevezetője az etika problémáját biológiai, lélektani, szociológiai szempontból vizsgálja, majd történeti-evolúciós keretben boncol olyan emberi aktusokat és koncepciókat, mint amilyen a rablás, a bosszú, az igazságosság, a nagylelkűség, az engedelmesség, a szorgalom, a mérséklet. Az egyéni élet etikájának keretében a pihenés, a táplálkozás, a házasság, a szülői lét fogalmait veszi szemügyre, a társadalmi etika keretében a jogok és kötelességek fejlődését és rendszerét, beleértve a magántulajdonhoz, a szabad vállalkozáshoz, a szabad véleménynyilvánításhoz, a szabad vallásgyakorláshoz való jogot, a nők és gyermekek jogát, a politikai jogokat, az államok jogait, kötelességeit, és azok korlátait. Mindkét kötet első előzékén régi könyvjegy, az első kötet első előzékén ajándékozási bejegyzés.  (A System of Synthetic Philosophy, Volume IX-X.)  Egységes, aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20685.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF