Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 110

Kornis Gyula: A pszichológia és logika elemei középiskolák számára. Bp., 1914., Franklin, 180 p. 2., átdolgozott kiadás. Átkötött félvászon-kötés, bekötött elülső papírborítóval, kopott borítóval, az elülső papírborító és a címlap kijár, ceruzás aláhúzásokkal és bejelölésekkel.
20650.

Rufpreis:
1 200 HUF

Tóth Mária Éva: Adalékok a mimika-olvasás prepubertáskori sajátságaihoz. (Dedikált!) (Különlenyomat a Magyar Pszichológiai Szemle 1971. XXVIII. köt. 2. számából). Bp., 1971, Akadémiai Ny., 184-195 p. Kiadói tűzött papírkötés, minimálisan sérült borítóval. A szerző által Ritoók Pálné részére dedikált példány.
20651.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Latin-magyar szótár a középiskolák számára. Szerk.: Burián János. Bp., é.n., Franklin Társulat. Második javított, lényegében változatlan kiadás. Kiadói kopott egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kissé laza kötéssel, laza címlapon kisebb sérüléssel és Úrhegyi Emilia névbejegyzéssel.
20652.

Rufpreis:
1 600 HUF

Bognár Cecil: Lélektan és nevelés. Nemzetnevelők Könyvtára IV. Gyermek- és Ifjúságtanulmány 1. Bp, 1943, Országos Közoktatási Tanács, 233+1 p. Kiadói félvászon-kötés.
20653.

Rufpreis:
1 200 HUF

Halasy-Nagy József: Korunk szelleme. Bp., [1936], Dante, 200 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel.
20654.

Rufpreis:
1 000 HUF

Várkonyi Hildebrand: A lelkiélet zavarai. Nemzetnevelők Könyvtára IV. Gyermek- és Ifjúságtanulmány 3. Bp, 1943, Országos Közoktatási Tanács, 163+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel.
20655.

Rufpreis:
1 200 HUF

Országh László: Angol eredetű elemek a magyar szókészletben. Nyelvtudományi Értekezések 93. sz. Bp., 1977., Akadémiai. Kiadói papírkötés.
20656.

Rufpreis:
1 000 HUF

Adamik Tamás: Augustinus jelelméletének terminológiája és funkciója. A szerző, Adamik Tamás (1937- ) klasszika-filológus, irodalomtörténész, nyelvész, műfordító által Hollós Attila (1933-2023) nyelvész DEDIKÁLT példány. Különlenyomat az Antik Tanulmányok 1979. évi XXVI/1. számából. Bp., 1981,75-86 p.
20657.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Schram Ferenc: 1790-1819 közti körözőlevelek nyelvi és néprajzi adatai. Magyar Nyelvtudományi Társaság kiadványai 108. Bp., 1964, Magyar Nyelvtudományi Társaság, 54+6 p. Kiadói papírkötés. Hollós Attila (1933-2023) nyelvész részére szóló számlával.
20658.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Györffy István: A néphagyomány és a nemzeti művelődés. Magyar táj és népismeret könyvtára 1. Bp.,1942, Bethlen Gábor-ny.,85+3 p. 2. kiadás. Kiadói papírkötés, a gerincen apró sérüléssel.
20659.

Rufpreis:
1 000 HUF

Baleczky Emil: Szabó Eumén orosz nyelvtanának hangtana. Szláv Filológiai Értekezések 2. Bp., 1943., Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Szláv Filológiai Intézete, 47+1 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, sérült, szétvált kötéssel.
20660.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

K. J. Arrow: Egyensúly és döntés. Válogatott tanulmányok. Bp., 1979., Közgazdasági és Jogi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20661.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF