Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 110

Mill, John Stuart The Subjection of Women. London, 1869. Longmans, Green, Reader and Dyer (Savili, Edwards and Co. Printers). [4] + 188 p. John Stuart Mill (1806-1873) angol közgazdász, filozófus, szabadelvű gondolkodó, a XIX. századi liberalizmus meghatározó alakja. Publicistaként és politikusként a személyes szabadság és egyenlőség fontosságát hirdette: a nők alávetettsége - oktatási, művelődési és politikai jogaik korlátozottsága - ellen sokszor felszólalt. ,,The Subjection of Women" címen írt nőjogi vitairata 1861-ben keletkezett, de csak 1869-ben tette közzé, rögtön két kiadásban (példányunk a második kiadásból való). A munkát a korszakban kibontakozó emancipációs mozgalomra alapműnek tekintette, politikusi és filozófusi körökben viszont megütközést keltett. Magyar fordítása 1876-ban jelent meg, ,,A nő alárendeltsége" címmel, Egei József fordításában. Az első előzéken Ex libris, az oldalakon német nyelvű széljegyzetek, szövegkiemelések, a hátsó előzéken könyvkötői könyvjegy. Korabeli vaknyomásos, enyhén hiányos, kissé sérült gerincű korabeli félvászon kötésben (Edmonds & Remnants, London). Körülvágatlan, jó példány.
20626.

Rufpreis:
2 400 HUF

Leskien, A[ugust]:  Handbuch der Altbulgarischen (Altkirchenslavichen) Sprache. Grammatik - Texte - Glossar. Weimar, 1898. Hermann Bühlaus nachfolger (Druck von Breitkopf & Härtel in Leipzig). XIV + 334 p. August Leskien (1840-1916) német nyelvész, szláv és balti filológus óbolgár (óegyházi szláv) nyelvkönyve német anyanyelvűek számára. A 159. oldaltól óegyházi szláv nyelvű szöveggyűjteménnyel, majd óegyházi szláv-bolgár szótárral. A munka első kiadása 1871-ben jelent meg, példányunk a harmadik kiadásból való. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, számos oldalon aláhúzások, apró széljegyzetek. Aranyozott, sérült gerincű, enyhén kopott korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
20627.

Rufpreis:
2 400 HUF

20628.

Rufpreis:
2 800 HUF

20629.

Rufpreis:
2 000 HUF

Jellem. Smiles után a hazai viszonyokhoz alkalmazta Könyves Tóth Kálmán. Bp., Légrády. Kiadói egészvászon kötés, előzéklap hiányzik, címlap kitépve, kopottas állapotban.
20630.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kós Károly: Népi írott források a székelység anyagi kultúrjának múltjához. Különlenyomat: Ethnographia 1981. 2-3. sz. Bp., 1981.,Akadémiai Kiadó, 471-478 p. Kiadói papírkötés.
20631.

Rufpreis:
2 000 HUF

Előmunkálatok a Magyarság Néprajzához 6. Magyar hiedelemmonda katalógus. Összeáll.: Bihari Anna. Bp., 1980., MTA Néprajzi Kutatócsoport. Kiadói papírkötés.
20632.

Rufpreis:
1 400 HUF

Péterhidi József: Előadások a magyar tanítók szabadegyetemén. Magyar Tanítók Könyvtára I. Bp., 1938., Magyar Tanítóegyesületek Egyetemes Szövetsége. Kiadói papírkötés.
20633.

Rufpreis:
1 400 HUF

Heller Ágnes: A reneszánsz ember. Bp., 1971., Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20634.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bartucz Lajos (szerk.): A magyar nép. A művelődés könyvtára IX. kötet. Bp., Singer és Wolfner. Kiadói félvászon kötés, előzéklap, címlap szakadt, kissé kopottas állapotban.
20635.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Szabó Imre: Népnevelési egyletekről. Népirat 6. Esztergom, 1868, Esztergomi-Irodalmi-Egylet, (Horák Egyed-ny.), 21 p. Kiadói papírkötés,
20636.

Rufpreis:
1 000 HUF

Hidvégi János: Hulló magyarság. Bp.,[1938.], Athenaeum, 217+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt kiadói illusztrált papír védőborítóban.  Hidvégi János (1895-1969) orvos, fogorvos, népesedéspolitikus, falukutató. A Hulló magyarság (1938) c. műve a két világháború közötti magyarországi szociográfiai irodalom alapvető jelentőségű munkája.
20637.

Hidvégi János: Hulló magyarság. Bp.,[1938.], Athenaeum, 217+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt kiadói illusztrált papír védőborítóban.

Hidvégi János (1895-1969) orvos, fogorvos, népesedéspolitikus, falukutató. A Hulló magyarság (1938) c. műve a két világháború közötti magyarországi szociográfiai irodalom alapvető jelentőségű munkája.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF