G. Donáth Blanka: A tanár-diák kapcsolatról. A szerző, G. Donáth Blanka (1921-2015) pszichológus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1977, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, foltos lapokkal. Benne Mohás Lívia bejelöléseivel.
Dr. Totis Béla: Törvény, erkölcs, anyaság. (Dedikált!) [Bp., 1933], Álláspont (Világosság-ny.), 111+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, kijáró címlappal, intézményi bélyegzőkkel. A szerző által Dr. Gortvay György (1892-1966) társadalomorvos, orvostörténész részére dedikált példány.
Szemelvények M. Tullius Cicero leveleiből és bölcseleti műveiből a gimnáziumok és leánygimnáziumok VII. osztálya számára. Bp.,1902 Lampel. Egészvászon kötésben
Fényes Elek emlékkiállítás. Útmutató. Bp., ,Központi Statisztikai Hivatal, 24 p. Kiadói papírkötés, foltos. Megjelent 500 példányban. Csokalyi Fényes Elek (1807-1876) statisztikus, közgazdasági statisztikai és földrajzi író, a honismereti szemlélet és munkálkodás hazai megteremtője, a magyarországi közgazdasági statisztika első jelentős képviselője.
Mjácsina, Jekatyerina Nyikolajevna: A szuahéli nyelv. Moszkva, 1960, Keleti Irodalmi Kiadó. Orosz nyelven. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 1300 példányában. / Myachina, Ekaterina Nikolaevna: The Swahili language. In Russian language. Paperback. Published in 1300 copies.
Domonkos Ottó, Kücsán József, Wolfgang Gürtler: Anno Dazumal. Volkskultur in Westpannonien um 1900.Annak idején.Népi kultúra Nyugat-Pannóniában 1900 körül. Győr, 1987, k.n. (Szécheny-Nyomda). Német és magyar nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, népviseletekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.