Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 110

Heller Ágnes: A reneszánsz ember. 1998, Múlt és Jövő. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
20638.

Rufpreis:
1 600 HUF

G. Donáth Blanka: A tanár-diák kapcsolatról. A szerző, G. Donáth Blanka (1921-2015) pszichológus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1977, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, foltos lapokkal. Benne Mohás Lívia bejelöléseivel.
20639.

Rufpreis:
2 800 HUF

Burián János: Latin synonymika. Iskolai használatra. Bp., 1892, Franklin, VIII+128 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, sérült gerinccel. Felvágatlan lapokkal.
20640.

Rufpreis:
1 600 HUF

Penavin Olga: Szlavóniai (kórógyi) szótár. [Bp.], 2000, Nap Kiadó. 2. kiadás. Kiadói műbőr-kötés.
20641.

Rufpreis:
1 600 HUF

Dr. Bolberitz Pál: Ismeretelmélet. Bp., 1981, Budapesti Római Katolikus Hittudományi Akadémia. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
20642.

Rufpreis:
1 400 HUF

Dr. Totis Béla: Törvény, erkölcs, anyaság. (Dedikált!) [Bp., 1933], Álláspont (Világosság-ny.), 111+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, kijáró címlappal, intézményi bélyegzőkkel. A szerző által Dr. Gortvay György (1892-1966) társadalomorvos, orvostörténész részére dedikált példány.
20643.

Rufpreis:
1 800 HUF

Sárkány Mihály A közösségek közötti csere MTA Néprajzi Kutatóintézet, 1998 117p.  Kiadói papírkötésben
20644.

Rufpreis:
1 400 HUF

20645.

Rufpreis:
1 800 HUF

Fényes Elek emlékkiállítás. Útmutató. Bp., ,Központi Statisztikai Hivatal, 24 p. Kiadói papírkötés, foltos. Megjelent 500 példányban.   Csokalyi Fényes Elek (1807-1876) statisztikus, közgazdasági statisztikai és földrajzi író, a honismereti szemlélet és munkálkodás hazai megteremtője, a magyarországi közgazdasági statisztika első jelentős képviselője.
20646.

Rufpreis:
1 400 HUF

Kovács Imre: A kivándorlás. Szolgálat és Írás Munkatársaságának Könyvei 6. Bp., (1938.), Cserépfalvi, (Pápai Ernő-ny.), 199 p. Kiadói sérült egészvászon kötés, aláhúzással.
20647.

Rufpreis:
1 000 HUF

Mjácsina, Jekatyerina Nyikolajevna: A szuahéli nyelv. Moszkva, 1960, Keleti Irodalmi Kiadó. Orosz nyelven. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 1300 példányában. / Myachina, Ekaterina Nikolaevna: The Swahili language. In Russian language. Paperback. Published in 1300 copies.
20648.

Rufpreis:
1 800 HUF

Domonkos Ottó, Kücsán József, Wolfgang Gürtler: Anno Dazumal. Volkskultur in Westpannonien um 1900. Annak idején. Népi kultúra Nyugat-Pannóniában 1900 körül. Győr, 1987, k.n. (Szécheny-Nyomda). Német és magyar nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, népviseletekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
20649.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF