Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 110

20602.

Rufpreis:
4 000 HUF

20603.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

20604.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Heller Farkas: Közgazdaságtan. I-II. köt. I. köt.: Elméleti közgazdaságtan. II. kötet. Közgazdasági politika. Bp.,1920-1921, Németh József. Félvászon kötés, ajándékozási bejegyzéssel, kissé kopottas állapotban.
20605.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Pekár Károly: Physiologiai és psycholgiai aesthetika. Az aesthetikai érzések psychophysiologiája. Positiv Aesthetika. Bp., 1897., Hornyánszky Viktor, XIV+672 p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.
20606.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Szöllősy Pál - Balla Bálint (szerk.): Európa keresztútjain. Az európai protestáns magyar szabadegyetem 33 éve. Dr. Szöllősi Pál (1927-2014) ügyvéd, az Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem tiszteletbeli elnöke, a kötet szerkesztője és egyben egyik szerzője által DEDIKÁLT példány! Basel-Budapest, 2003, EPMSZ. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20607.

Rufpreis:
4 000 HUF

20608.

Rufpreis:
10 000 HUF

Greguss Pál: Bevezetés az örökléstanba. A szerző, Greguss Pál (1889-1984) botanikus által Fülei Fülei-Szántó Endre (1890-1958) jogász, egyetemi tanár, író DEDIKÁLT példány. Bp., 1935, Novák Rudolf és Társa, (Szeged, "Árpád"-ny.), 222 p. Átkötött egészvászon-kötés, bekötött papírborítóval.
20609.

Rufpreis:
3 000 HUF

Fináczy Ernő:  A középkori nevelés története. Vezérfonal egyetemi előadásokhoz. Budapest, 1926. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. VI + [4] + 333 + [1] p. Fináczy Ernő (1860-1935) pedagógus, egyetemi tanár, a magyar neveléstörténet rendszerezője. A korábban klasszika-filológiával foglalkozó tudós az 1890-es évektől a didaktikával, pedagógiával és neveléstörténettel foglalkozott. Jelentős, az egyetemes és magyar neveléstörténet évezredeit összefoglaló munkája négy kötetben az ókori kezdetektől 1800-ig foglalja össze a pedagógia történetét. Az olvasmányos stílusban megírt monográfia önmagában is megálló, középkori része az evangéliumi kezdetektől az egyházatyák, majd a kolostori nevelés, és az ezt kiegészítő első egyetemek, majd humanista akadémiák történetéig vizsgálja a folyamatot. A középkori kötet első kiadása 1914-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Példányunkból a címlap hiányzik, az első fedőborítón kereskedői könyvjegy. Fűzve, enyhén sérült gerincű, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
20610.

Rufpreis:
3 000 HUF

20611.

Rufpreis:
4 000 HUF

2 db könyv - Freud, Sigmund: Önéletrajzi írások. 1989, Cserépfalvi. + Önarckép háttérrel. Magyar pszichológusok önéletrajzi írásai. Bp., 1998, Pólya Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20612.

Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
17,19

Grabmann, Martin: Mittelalterliches Geistesleben. Abhandlungen zur Geschichte der Scholastik und Mystik. I-III. köt. Hildesheim, 1984, Georg Olms Verlag. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban, fóliában.
20613.

Rufpreis:
8 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF