Antibarbarus Der Lateinischen Sprache. In Zwei Abtheilungen Nebst Vorbemerkungen Über Reine Latinität. Dr. J. Ph. Krebs Frankfurt, 1843: Heinrich Ludwig Brönner, Korabeli sérült, elvált félbőr kötésben. Lapok jó állapotban néhány aláhúzással
Erdei, László: Das Urteil. Die dialektisch-logische Theorie des Urteils. (Aus dem Ungarischen Übersetzt von Ella Csikós.) Budapest, 1981. Akadémiai Kiadó [ny.] 727 + [1] p. Egyetlen kiadás. Aláírt példány: ,,Sok szeretettel. Erdei László. 1981. XI. 13." Erdei László (1920-1996) filozófus, logikaprofesszor főművének, a magyarul 1971-ben megjelent ,,Az ítélet dialektikus logikai elmélete" című művének német fordítása. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábrával. A címoldali dedikáció címzettjének neve feliratozatlan címkével leragasztva. Kiadói egészvászon kötésben, színes, kiadói, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
Bloch, Iwan: Die Prostitution. Erster Band. Handbuch der Gesamten Sexualwissenschaft in EInzeldarstellungen I. Berlin, 1912, Louis Marcus. Kiadói kissé foltos, kissé kopott egészvászon-kötés.
Rashdall, Hastings: The Theory of Good and Evil. A Treatise on Moral Philosophy. Volume II. Oxford, 1907. (Henry Frowde) Clarendon Press. XV + [1] + 464 p. Első kiadás. Hastings Rashdall (1858-1924) angol filozófus, teológus, történész morálfilozófiai értekezése, élete fő műve. Az idealista morálfilozófus tisztázza az értékek elvét, vallás és morál viszonyát, a szabad akarat problémáját és cáfolja az örömelvű utilitarista filozófia számos tételét. Példányunk a kétkötetes magnum opus önmagában is megálló, záró kötete. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Körülvágatlan, jó példány.
Kóbor Tamás: Szent Harpagon. [Publicisztikák.] Budapest, 1932. Globus ny. 126 + [2] p. Kötetünkben Kóbor Tamás pénzügyi publicisztikái szerepelnek, melyet Az Ujság hasábjain közölt előzőleg. Az író, újságíró itt fejti ki érdekes elméletét az inflációról, illetve saját munkapénz-elméletéről. Fűzve, kissé sérült kiadói borítóban. Jó példány.
Fényes Samu, 1881-ig Feierlicht Salamon (1862-1937) író, újságíró, filozófus, ügyvéd. ex librise Müller, Friedrich: Grundriss der Sprachwissenschaft Wien, 1888. Hölder kiadásában Korabeli félbőr kötésben
Wassilewitsch, G.: Ursprung der Gesänge, Tänze, Spiele, Legendenerzählungen und des Schamanierens bei nem Ewenki. Budapest, 1960. (Akadémiai Nyomda). [147]-157 + [1] p. Egyetlen kötetkiadás. G. Vasziljevics orosz néprajztudós rövid, német nyelvű etnográfiai dolgozata az evenki népről, a Kelet-Szibériában élő tungúz népek egyikének népzenei és népköltészeti hagyományairól, oldalszámozáson belül néhány szövegközti felvétellel. (Különlenyomat az Acta Ethnographica: A Magyar Tudományos Akadémia Néprajzi Közleményei IX. kötetének, 1-2. füzetéből.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
3 db szótár és nyelvkönyv: Magyar szerb-horvát és horvát-szerb magyar zsebszótár. Bp., é.n., Lingua. 3. , változatlan kiadás. Kiadói papírkötés. + Mikes Lajos: Tolnai angol nyelvtana (kezdők számára). Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap és Könyvkiadóvállalat. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, laza kötéssel, lapok alján ázásnyommal, néhány kevés lap széle sérült. + Kleines deutsch-russisches technisches Wörterbuch. Königsberg-Berlin, 1941, Ost-Europa-Verlag. Kiadói papírkötés.
Collins F. Howard: Spencer Herbert synthetikus filozófiájának kivonata. Társadalomtudományi Könyvtár I. köt. Bp., 1903, Politzer Zsigmond és Fia. Átkötött félvászon-kötés, magánkönyvtári címkével, kissé kopott borítóval, névbejegyzéssel.
Wilhelm Busch: Und die Moral von der Geschicht. Band I. Eingeleitet mit dem Essay von Theodor Heuss aus der Biographie "Die grossen Deutschen". H.n., [1959], Bertelsmann Lesering. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félbőr-/félműbőr-kötés, túlnyomórészt jó állapotban.