Hering, Constantin: Constantin Hering's Homöopatischer Hausartzt. Nach den besten homöopatischen Werken und eigenem Erfahrungen bearbeitet. Jena, 1860. Druck und Verlag von Friedrich Frommann. X + 325 + [1] p. Constatin Hering (1880-1880) német származású amerikai orvos és természetgyógyász, a hasonszenvi gyógymód első nagy amerikai képviselője. A lipcsei és würzburgi egyetemeken végzett tanulmányai után a szász uralkodó megbízásából egy latin-amerikai expedíció munkatársa volt. A német orvos 1833-tól az Egyesült Államok keleti partján, Philadelphiában telepedett le, több amerikai egyetemen is tanított, valamint természetgyógyászi praxist is vezetett. A természetgyógyászat terén első munkáját még 1828-ban adta ki, ,,Homöopathischer Hausarzt" címmel, ennek javított kiadásai ,,Constantin Hering's Homoeopatischer Hausartzt" címmel 1840 után számos alkalommal megjelentek. Példányunk a 11. kiadásból való. A szerző a testi bajokra gyógynövény-használatot, illetve életmód-változtatást javasol. A munka második részében az érzékszervek betegségeire, illetve belgyógyászati problémákra javasol gyógynövényes kúrát, a nőgyógyászat és a gyermekgyógyászat témáira is kitérve. A kötet végén részletes tárgymutató. Gót betűs szövegoldalakkal. Az első előzéken és a címoldalon régi tulajdonosi szárazbélyegzés. Számos oldalon enyhe foxing, illetve halvány foltosság, két levél sarkán apró, a szövegtükröt nem érintő hiány. Poss.: Josef Steinbach pesti gyarmatáru-kereskedő. Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben. Jó példány.
Lenhossék Mihály: Szövettani jegyzetek. Mélt. - - tanár úr előadásai után készítette: Schönholtz Jakab. Bp., 1921, Mai Henrik és Fia, 571+(3) p. Stencilezéssel sokszorosított egyetemi jegyzet. Átkötött félvászon-kötésben, sérült gerinccel, a borítón és több lap szélén ázásnyommal.
Arady, Kálmán: Giovanni Manardo nella letteratura medica Ungherese dalla sua morte ai nostri giorni. A szerző, Arady Kálmán (1893-1964) orvos, művészettörténész által Pastinszky Miklós (1914-1986) művészettörténésznek DEDIKÁLT példány! Ferrara, 1963, Universitá Degli Studi di Ferrara, 145-148 p. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés.
Heer Oszvald: Pécs vidékén előforduló Permi növényekről. Közli magyar nyelven Staub Móric. Magyar Királyi Földtani Intézet évkönyve V. köt. 1. füzet. Bp., 1877, Légrády, 16 p.+4 (kőnyomatú táblák) t. Hozzákötve: Herbich Ferenc: A Székelyföld földtani és őslénytani leírása. [Magyar Királyi Földtani Intézet évkönyve V. köt. 1. füzet.] Bp.,1878,Légrády, 2+302+2+VI+2 p. + 26 (a táblák magyarázó lapjai) sztl. lev. + I-XIX, XX/A-M (litográfiák, 4 kihajtható, kettős táblával (VI-VII, XII-XIII, XIV-XV, XVI-XVII) t. + 1 (Székelyföld földtani térképe, színes litografált kihajtható térkép, sérült, 75x61 cm) t. Átkötött modern műbőr-kötés, régi intézményi bélyegzéssel, 8 lap javított, az 1. részben az 3 lap és 2 tábla kijár, egy lap a gerinc mentén szakadt, a 2. részben a XX. tábla hiányzik, a térkép sérült, szakadt.
6 darab egészségügyi témájú könyv angol nyelven. Myra Cameron: Lifetime Encyclopedia of Natural Remedies. Earl Mindell's Vitamin Bible. John Lust: The Herb Book. Angela Smyth: The Complete Home Healer. Hans U. Debrunner: Orthopaedic Diagnosis. Vladimir Krejci - Peter Koch: Muscle and Tendom Injures in Athletes. Folttal, sérüléssel.
Gyógyszerészek évkönyve az 1938-ik évre. Tizenhetedik évfolyam. Összeáll.: Koritsánszky Ottó és Löcherer Tamás. Bp., 1938, Gyógyszerészeti Közlöny (Attila-ny.), 508+(4) p. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, néhány kissé sérült, a fűzéstől elváló lappal.
Potonié, H[enry]: Elemente der Botanik. Mit 539 in den Text gedruckten Abbilbungen. Berlin, 1888. Verlag von Moritz Boas (Druck von Wilhelm und Brasch, Berlin). 323 + [5] p. Henry Potonié (1857-1913) német botanikus és ősnövénytani professzor, szerkesztő általános növénytani bevezetője, oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. A szigorú értelemben vett botanikai anyag után rövid összefoglalók a klímaelméletről, az ősnövénytanról és a botanika történetéről. A címoldalon és a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzések. Poss.: Keszthelyi Magyar Királyi Gazdasági Tanintézet, Gödöllői Agráregyetem Könyvtára, Magyar Tudományos Akadémia Geokémiai Kutató Laboratóriuma. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
Némethy Károly: Földrajz. II. és III. kötet: Az öt világrész. A középiskolák és felsőbb leányiskolák használatára. Bp.,1902, Stephaneum. 298 + 6 p. Negyedik, átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, számos szövegközti ábrával
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.