Bücher: Naturwissenschaft, Medizin

Zahl der Lose: 78

20506.

Rufpreis:
9 500 HUF
25,75
29,69

Lenhossék Mihály: Szövettani jegyzetek. Mélt. - - tanár úr előadásai után készítette: Schönholtz Jakab. Bp., 1921, Mai Henrik és Fia, 571+(3) p. Stencilezéssel sokszorosított egyetemi jegyzet. Átkötött félvászon-kötésben, sérült gerinccel, a borítón és több lap szélén ázásnyommal.
20507.

Rufpreis:
5 000 HUF

Arady, Kálmán: Giovanni Manardo nella letteratura medica Ungherese dalla sua morte ai nostri giorni. A szerző, Arady Kálmán (1893-1964) orvos, művészettörténész által Pastinszky Miklós (1914-1986) művészettörténésznek DEDIKÁLT példány! Ferrara, 1963, Universitá Degli Studi di Ferrara, 145-148 p. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés.
20508.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Salacz Pál (szerk.): A Budapesti Kir. Orvosegyesület jubiláris évkönyve (1837-1937). Bp., MTI Rt. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
20509.

Rufpreis:
1 600 HUF

Dr. Ócsag Imre: A puli. Bp., 1962, Mezőgazdasági Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, jó állapotban.
20510.

Rufpreis:
2 000 HUF

Heer Oszvald: Pécs vidékén előforduló Permi növényekről. Közli magyar nyelven Staub Móric. Magyar Királyi Földtani Intézet évkönyve V. köt. 1. füzet. Bp., 1877, Légrády, 16 p.+4 (kőnyomatú táblák) t. Hozzákötve: Herbich Ferenc: A Székelyföld földtani és őslénytani leírása. [Magyar Királyi Földtani Intézet évkönyve V. köt. 1. füzet.] Bp.,1878,Légrády, 2+302+2+VI+2 p. + 26 (a táblák magyarázó lapjai) sztl. lev. + I-XIX, XX/A-M (litográfiák, 4 kihajtható, kettős táblával (VI-VII, XII-XIII, XIV-XV, XVI-XVII) t. + 1 (Székelyföld földtani térképe, színes litografált kihajtható térkép, sérült, 75x61 cm) t. Átkötött modern műbőr-kötés, régi intézményi bélyegzéssel, 8 lap javított, az 1. részben az 3 lap és 2 tábla kijár, egy lap a gerinc mentén szakadt, a 2. részben a XX. tábla hiányzik, a térkép sérült, szakadt.
20511.

Rufpreis:
6 000 HUF

20512.

Rufpreis:
1 400 HUF

Kubinszky Ernő-Szél György: A kutya. Bp., 1956., Mezőgazdasági. Szövegközti fekete-fehér fotókkal. Kiadói félvászon kötés.
20513.

Rufpreis:
1 200 HUF

20514.

Rufpreis:
1 400 HUF

Potonié, H[enry]:  Elemente der Botanik. Mit 539 in den Text gedruckten Abbilbungen.  Berlin, 1888. Verlag von Moritz Boas (Druck von Wilhelm und Brasch, Berlin). 323 + [5] p.  Henry Potonié (1857-1913) német botanikus és ősnövénytani professzor, szerkesztő általános növénytani bevezetője, oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. A szigorú értelemben vett botanikai anyag után rövid összefoglalók a klímaelméletről, az ősnövénytanról és a botanika történetéről. A címoldalon és a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzések.  Poss.: Keszthelyi Magyar Királyi Gazdasági Tanintézet, Gödöllői Agráregyetem Könyvtára, Magyar Tudományos Akadémia Geokémiai Kutató Laboratóriuma.  Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20515.

Rufpreis:
6 000 HUF

Némethy Károly: Földrajz. II. és III. kötet: Az öt világrész. A középiskolák és felsőbb leányiskolák használatára. Bp.,1902, Stephaneum. 298 + 6 p. Negyedik, átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, számos szövegközti ábrával
20516.

Rufpreis:
1 600 HUF

Brencsán János: Orvosi szótár. Idegen orvosi kifejezések magyarázata. Bp., 1978, Terra. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón némi kopással.
20517.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF