H. W. Loon: Nézz körül a földön. A földrajz kistükre. A szerző színes és egyszínű rajzaival. Fordította Havas József. Bp.,1933, Dante. Kiadói egészvászon kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, foltokkal.
Grosschmid Lajos: Mennyiségtani előadások. Bp., 1939., M. Kir. József Nádor Műegyetem, VIII+455 p. Kiadói papírkötés, sérült fűzéssel és kötéssel, számárfüles lapokkal.
Goldziher, Karl: Der Rechnunterricht auf der Unterstufe der höheren Schulen. A szerző, Goldziher Károly (1881-1955) matematikus által DEDIKÁLT példány. Sonderabdruck aus Zeitschrift für Mathematischen und Naturwissenschaftlichen Unterricht. XXXIX. Heft 5/6. Leipzig - Berlin, 1908., B. G. Teubner, 289-309 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
1958 Szemle 3 db földrajzi témájú tanulmánnyal: Borbély Andor: Fényes Elek térképei; Lettrich Edit: Tanulmányutam Spreewaldban; Radó Sándor: Francia geográfusok a geomorfológiai formák osztályozásáról. Bp., 1958, Akadémiai. 235-255. p. Különlenyomat a Vasi Szemle 1972. évi II. számából. Tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval, utolsó lap széle apró sérüléssel.
Természetrajz a katolikus általános iskolák VI. osztálya számára. Szerk.: Szent István-Társulat. Bp., 1947, Szent István-Társulat. Átkötött kopott félvászon-kötésben.
Dr. Anghi Csaba: Az alkat az állatvilágban. Budapest Főváros Állat- és Növénykertjének Ismeretterjesztő Füzetei 10. sz. Bp., 1962, Gondolat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal. Megjelent 2000 példányban.
Madarász Erzsébet - Gőczyné Haviár Margit - Hollné Bernovits Mária: Magyar orvosnők tanácsai nők számára. Bp., 1934, Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Otto Petzval: Elemente der mathematik für Obergymnasien und Realschulen. Pest, 1856, Johann Herz, 4+513+3 p. Német nyelven. Későbbi átkötött félvászon-kötés, mintás lapélekkel, kissé kopott borítóval. Petzval Ottó egyetemi tanár, MTA-tag akadémiai nagydíjas művének német fordítása.