Pénzügyi közigazgatási helységnévtár. Bp., 1947, kn. (Magyar Állami Nyomda). 257 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, kissé sérült kötéssel, címlapon régi Kossuth címeres intézményi bélyegzővel.
Balassa Iván: A debreceni cívis földművelésének munkamenete és műszókincse. A Debreceni Református Kollégium Tanárképző Intézetének Dolgozatai - Különlenyomat a 21. számból. Debrecen, 1940. A Debreceni Református Kollégium Tanárképző Intézetének Kiadása. Szövegközi ábrákkal és fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötésben, írással a borítón.
Makra Zoltán, Mohr Győző (szerk.): Iglói Diákalbum. Az Iglói Főgimnáziumban 1898. évben érettségit tett diákok harminc éves érettségi találkozójuk emlékére. Bp., 1929, Fébé-nyomda. 8 p. Kiadói papírkötés, borítón korabeli névbejegyzéssel
Sebes Tibor: Jambó, Kilimandzsáró! A szerző, Sebes Tibor (1929-2011) újságíró által DEDIKÁLT! Bp., 1967, Táncsics. Egy színes kihajtható térkép melléklettel. Fekete-fehér képekkel rendkívül gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászonkötés, kiadói kissé sérült és gerincén kissé foltos papír védőborítóval, néhány lap kijár és alja kissé foltos.