Bücher: Gastronomie und Gärtnerei

Zahl der Lose: 67

Csoma Zsigmond: Nászéjszakák bora: a somlai. Bp., 1986, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
20036.

Rufpreis:
700 HUF
1,90
2,19

cca 1930 Dr. Oetker Receptek receptfüzet. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.
20037.

Rufpreis:
2 000 HUF

20038.

Rufpreis:
1 400 HUF

Magyar borhagyományok, borivási szokások. Válogatott írások a magyar borkultúráról. Szerk.: Lelkes Lajos. Bp., 2004, Mezőgazda. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
20039.

Rufpreis:
1 600 HUF

Vincze Jenő (összeáll.):  Diétás konyha. Függelék: Vegetáriánus étrend. Budapest, [1933]. Dante-kiadás (Fővárosi Nyomda Rt.) 240 p. Első kiadás. Vincze Jenő szakácskönyve betegségek szerinti rendben ajánl hathatós recepteket a lábadozóknak, illetve a betegeknek. A kötet végén a vegetáriánus étrend receptúrái. Példányunk fűzése laza. Horváth 1944. Fűzve, színes, illusztrált, sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói borítóban.
20040.

Rufpreis:
2 400 HUF

Török Sándor: Borászok zsebkönyve. Bp., én., Mezőgazda. 3. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés + 2006 Borbarát 2006. tavasz, XI. évf. 1. sz.
20041.

Rufpreis:
2 000 HUF

20042.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Bálint György:  Újabb mesterfogások. Kezdő és haladó kertészkedők számára. (Dedikált.) Budapest, 1994. Mezőgazdasági Kiadó Kft. (Makai + Makai Kft. ny.) 166 + [2] p. Dedikált: ,,Pintér Irmának szeretettel: Bálint György". Bálint György (1919-2020) kertészmérnök ismeretterjesztő szakmunkáját Tóth Péter kétszínnyomású grafikái illusztrálják. A munka első kiadása 1991-ben jelent meg, példányunk a második, javított kiadásból származik. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20043.

Rufpreis:
2 400 HUF

20044.

Rufpreis:
2 400 HUF

Solty Ernő:  Budapest tejellátása. Budapest, [1938]. Budapest Székesfővárosi Statisztikai Hivatala (Székesfővárosi házinyomda). 160 p. Egyetlen kiadás. Solty Ernő (sz. 1904) statisztikus, miniszteri osztálytanácsos monográfia Budapest tejfogyasztásáról. A gazdag adatállományon nyugvó kötet vázolja Budapest tejfogyasztásának történetét, a tejszállítás szállítási módszereinek gyökeres átalakulását (túlnyomórészt vasúton, hűtött kocsikban érkezik, a gyalogos szállítás elhanyagolható), a tej és tejtermékek országon belüli markáns eltéréseit, a szabadversenyes kapitalizmus körülményei között a tejtermékek árainak éven belüli markáns változásait, a tejipar hatósági szabályozásának lassú erősödését. Kitekintéssel a külföldi tejfogyasztási szokásokra, illetve a tejpropaganda feladataira. A címoldalon régi gyűjteményi bélyegzés, az első ívek fűzése enyhén laza. (Statisztikai közlemények, 86. kötet, 1. szám.) BOEH VII: 1996. Fűzve, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban. Jó példány.
20045.

Rufpreis:
2 400 HUF

20046.

Rufpreis:
1 800 HUF

20047.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF