[Rutilius Taurus Aemilianus Palladius]: De re rustica. [Palladius 4. századi római szerző 14 kötetből álló, ,,Opus agriculturae" címen is ismert, mezőgazdaságról, földművelésről szóló művének részletéről készült másolat. (I-II. könyv, 1-66. old.)] H.n., é.n., k.n. Latin nyelven. Karton tékában.
Magyar borhagyományok, borivási szokások. Válogatott írások a magyar borkultúráról. Szerk.: Lelkes Lajos. Bp., 2004, Mezőgazda. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Vincze Jenő (összeáll.): Diétás konyha. Függelék: Vegetáriánus étrend. Budapest, [1933]. Dante-kiadás (Fővárosi Nyomda Rt.) 240 p. Első kiadás. Vincze Jenő szakácskönyve betegségek szerinti rendben ajánl hathatós recepteket a lábadozóknak, illetve a betegeknek. A kötet végén a vegetáriánus étrend receptúrái. Példányunk fűzése laza. Horváth 1944. Fűzve, színes, illusztrált, sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói borítóban.
Schnitta Sámuel: Felszolgálói ismeretek a vendéglátóipari tanulóiskolák számára. Budapest, 1962. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó (Révai-nyomda). 351 + [1] p. + 14 t. (kétoldalas). Első kiadás. Schnitta Sámuel (1893-1968) hazai és nemzetközi éttermi szakember, szakíró, a Hungária Szálló, a Dunapalota Ritz Szálló éttermeinek, majd a Margitszigeti Étteremnek irányítója. Oldalszámozáson belül számos szövegközti és egész oldalas ábrával kísért munkája az étteremvezetés és üzemvezetés teljes spektrumát áttekinti, kitekintéssel a szállodairányítás részleteire. A munka emlékezetes része a külföldi vendégek országonként tipológiája, ahol a szovjet, német, holland, olasz, francia, lengyel, csehszlovák, angol és amerikai, kínai és indiai vendégek igényeit és viselkedését taglalja. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés, példányunk fűzése meglazult. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén foltos, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban.
Bálint György: Újabb mesterfogások. Kezdő és haladó kertészkedők számára. (Dedikált.) Budapest, 1994. Mezőgazdasági Kiadó Kft. (Makai + Makai Kft. ny.) 166 + [2] p. Dedikált: ,,Pintér Irmának szeretettel: Bálint György". Bálint György (1919-2020) kertészmérnök ismeretterjesztő szakmunkáját Tóth Péter kétszínnyomású grafikái illusztrálják. A munka első kiadása 1991-ben jelent meg, példányunk a második, javított kiadásból származik. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Bálint György: Keseréves éveim. (Dedikált.) (Budapest, 2002). Minerva Kiadó (Szegedi Kossuth Nyomda Kft.) 295 + [1] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Lendvai Bélának barátsággal: Bálint György". A Bálint gazdaként is ismert Bálint György (1919-2020) kertészmérnök, szakíró, szerkesztő, tudományos ismeretterjesztő önéletrajzát oldalszámozáson belül számos szövegközti felvétel kíséri. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
Solty Ernő: Budapest tejellátása. Budapest, [1938]. Budapest Székesfővárosi Statisztikai Hivatala (Székesfővárosi házinyomda). 160 p. Egyetlen kiadás. Solty Ernő (sz. 1904) statisztikus, miniszteri osztálytanácsos monográfia Budapest tejfogyasztásáról. A gazdag adatállományon nyugvó kötet vázolja Budapest tejfogyasztásának történetét, a tejszállítás szállítási módszereinek gyökeres átalakulását (túlnyomórészt vasúton, hűtött kocsikban érkezik, a gyalogos szállítás elhanyagolható), a tej és tejtermékek országon belüli markáns eltéréseit, a szabadversenyes kapitalizmus körülményei között a tejtermékek árainak éven belüli markáns változásait, a tejipar hatósági szabályozásának lassú erősödését. Kitekintéssel a külföldi tejfogyasztási szokásokra, illetve a tejpropaganda feladataira. A címoldalon régi gyűjteményi bélyegzés, az első ívek fűzése enyhén laza. (Statisztikai közlemények, 86. kötet, 1. szám.) BOEH VII: 1996. Fűzve, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban. Jó példány.
Fornády Elemér: A borkezelés mestersége. Gyakorlati borgazdaság. Budapest, 1941. Budapesti Szállodások és Vendéglősök Ipartestülete (Merkantil-ny.) [4] + 256 + [4] p. + 2 t. (ebből egy kétoldalas). Első kiadás. Szövegközti ábrákkal illusztrált, bevezető jellegű borászati munka, főként a szüretelés utáni munkafázisokról, a borok készítéséről, javításáról, eladásáról, vételéről és felszolgálásáról; a magyar és külföldi bortípusok és borvidékek részleteivel. Az elsősorban a vendéglátás szakembereinek készült kötet végén a sörrel kapcsolatos tudnivalók. Számos oldalon szövegkiemelések, aláhúzások. BOEH VIII: 4213. Horváth 406. Aranyozott, enyhén kopott gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
Kei Lum Chan Diora Fong Chan: China: The Cookbook. New York, 2016. Phaidon Press Ltd., 720p. Kiadói kartonált papírkötésben, aranyozott lapszélekkel, szép állapotban. (Átfogó kínai szakácskönyv 650 recepttel, számos illusztrációval.)
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.