Mattyók Aladár: A cementbeton használatának kiskátéja. Bp., 1927. A Magyar Cementgyárak és Mészégetők Országos Szövetsége. 28p. Számos ábrával. Kiadói papírkötésben
Bíró Sándor: Szlöjd-gyakorlatok papírmunkái az elemi népiskola hat osztályában. Miskolc, 1931, Szerzői,(Miskolci Könyvnyomda Rt.-ny.), 135+5 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, javított gerinccel és borítóval, foltos borítóval, a borító részben elvált a könyvtesttől, egy lap javított.
Max Becker: XXXII Tafeln zur angewandten Baukunde des Ingenieurs. Der Wasserbau in seinem ganzen Umfange. [XXXII. tábla a mérnöki alkalmazott építéstudományhoz. A vízépítés a maga teljességében.] Stuttgart, 1861, Carl Mäcken, 4 p.+27 (litografált, nagyrészt fekete-fehér, de közte 2 színes is) t. Zweite, vermehrte und verbesserte Auflage. Német nyelven. Benne különféle "vízépítési" munkákra vonatkozó táblákkal, közte kikötőkkel kapcsolatosak. Így pl.: Liverpoolra vonatkozóak is! Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a könyvtest részben elvált a borítótól, intézményi bélyegzésekkel, foxing foltos lapokkal, 5 hiányzó táblával (I, IV, VIII, XII, XXVI t.)
Száva-Kováts József: Általános légkörtan. Bp., 1952, Tankönyvkiadó. Félvászon-kötés, kopott borítóval, amatőr módon javított gerinccel, az elülső tábla belsején papír maradványokkal.
Távbeszélő készülékek és kézikapcsolású központok rajzgyűjteménye. Összeáll.: Iványi Gábor, Tar Sándor, Tóth László. Közlekedés- és Postaügyi Minisztérium. Bp., 1955, KÖZDOK, 128 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 1050 példányban.