Bücher: Religion

Zahl der Lose: 79

Lékai Lajos: A ciszterciek. Eszmény és valóság. Bp., 1991, Szent István Társulat. Fekete-fehér képekkel, térképekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20682.

Rufpreis:
2 400 HUF

II. János Pál pápa: Római triptichon. Elmélkedések. 2003, Új Ember. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20683.

Rufpreis:
1 600 HUF

Fried. Wilh. Krummacher Sammlung evangelischer Predigten. Elberfeld, 1828., Wilhelm Hassel,6+VI+267+1 p. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, néhány ceruzás aláhúzással, egy javított lappal.
20684.

Rufpreis:
2 800 HUF

Pámer László: A Jézus-társasági szentek és boldogok tisztelete. Életrajzok, áhítatgyakorlatok és oktatások. Bp., 1926, ,,Jézus Szíve Hírnöke", 592 p. Harmadik bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban, néhány szamárfüles lappal.
20685.

Rufpreis:
2 000 HUF

Graduale juxta ritum Sacri Ordinis Praedicatorum auctoritate apostolica approbatum reverendissimi in Christo Patris Fratris Martini S. Gillet ejusdem ordinis generalis magistri permissu editum. Romae, 1936, Conventu Sanctae Sabinae. Latin nyelven. Aranyozott egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, a gerincen sérüléssel, egyébként jó állapotban.
20686.

Rufpreis:
2 800 HUF

Velics László:  Vándorelőadásaim az egyházi művészetről. Budapest, 1912. (Szent-István-Társulat) Stephaneum Nyomda Rt. 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 197 + [3] p. + 8 t. (hártyapapírral védett táblák). Egyetlen kiadás. Velics László (1852-1923) jezsuita tanár ismeretterjesztő tanulmánykötetében korábbi, döntően papi szemináriumokban, kisebb hallgatóság előtt tartott művészettörténeti előadásait fűzi össze. A tartalomból: A Szép fogalma - Antik és keresztény művészet - Visszapillantás olasz utamra - Michelangelo - Raffael Disputá-ja - Barokművészet - Az egyházművészet és a modern áramlatok - Az oltár - A miseruha - A kehely - A magyar szent korona és koronázási palást - A szövetek - A szőnyegek - A hímzés - A csipkék - A fémmetszés - A zománc - Hazai nevezetesebb templomaink - Művészeti oktatás és vándorelőadások. Példányunk fűzése a harmadik ív előtt meglazult. Az első borítón, a címoldalon régi gyűjteményi bélyegzés, a címoldalon, az előzékeken és a belív számos oldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Fűzve, sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.
20687.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Vatke, Wilhelm:  Die menschliche Freiheit in ihrem Verhältniss zur Sünde und zur göttlichen Gnade. Wissenschftlich dargestellt von Wilhelm Vatke. Berlin, 1841. Verlag von G. Bethge (gedruckt bei Eduard Häncl). VIII + 516 p. Első kiadás. Wilhelm Vatke (1806-1882) berlini protestáns teológus a bűnbe vetett ember szabadsághoz való viszonyát vizsgálja. Aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli félbőr kötésben, mintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20688.

Rufpreis:
3 000 HUF

Ordo Divini Officii recitandi sacrique peragendi juxta ritum breviarii, et Missalis Romani proanno domini MDCCCLVI Bissextili. in usum cleri et ecclesiarum Archi-diocesis Argiensis editus. Agriae, 1855, Typis Lycei A-Episcopalis, 2+127+1 p. Latin nyelven. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a borítón címkével, foltos lapokkal.
20689.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

20690.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

[Füssy Tamás]: VII. Pius pápasága. I-II. rész egybekötve. Házi könyvtár XXIII-XXIV. kötet. Bp., 1876, Szent István-Társulat, 4+XVI+430;+XVI+442 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az elülső táblán kis sérüléssel, kis hiánnyal.
20691.

Rufpreis:
1 800 HUF

XI. Pius pápa Quadragesimo anno kezdetű apostoli körlevele a társadalmi rend megújításáról. Bp., 1932, Szent István-Társulat, 83 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. + 1942 XII. Pius pápa 1942. évi karácsonyi rádióbeszéde. Ford.: Galla Ferenc. Bp., 1943, Actio Catolica Országos Elnöksége, foltos, 48 p.
20692.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

20693.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF