Bücher: Religion

Zahl der Lose: 79

[Hajnal Mátyás]: Az Jesus szivet szeretö siveknek aytatossagara szives kepekkel [...]. Béch, MDCXXIX. RERPINT! Bp., 1992, Balassi. Kiadói félbőr kötés, kissé kopottas állapotban.
20589.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,81
34,38
11

Rituale Strigoniense, seu formula agendorum in administratione sacramentorum ac caeteris ecclesiae publicis functionibus, jussu et auctoritate celissimi, ac recerendissimi ... Ioannis Bapt. Scitovszky de Nagy-Kér. Budae, 1859, Typis et Sumptibus Typographiae Regiae Universitatis Hungaricae, XXIV. +457 + (4)p. Négy nyelven, magyar, német, szláv, Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, kopásokkal
20590.

Rufpreis:
8 000 HUF

Jó illatu rózsáskert, mellyben sok szép imádságok, mindannyi jó illatu rózsák találtatnak [...] Pesten, 1854, Trattner és Károlyi István, 8 sztl. lev.+ 402+(6) p. Átkötött félbőr-kötésben, viseltes, sérült borítóval, helyenként sérült, kissé koszos lapokkal, bejegyzésekkel.
20591.

Rufpreis:
10 000 HUF

Szilády László: Hit, remény, szeretet ájtatos elmélkedésekben. Műveltebb protestánsok számára írta - - ev. ref. pap, ságvári lelkész, somogyi egyház- 's vármegyei táblabiró. Kecskemét, 1844, Szilády Károly-ny., 219+(5) p. Dombornyomott egészbőr-kötésben, kissé viseltes, foltos lapokkal, bejegyzésekkel.
20592.

Rufpreis:
10 000 HUF

Szikszay György: Keresztyéni tanítások és imádságok a' keresztyén embernek különb-külömféle állapoti, és szükségei szerént. [...] Pesten, 1859, Trattner J. és Károlyi István, VIII+(8)+720 p. Korabeli félbőr-kötésben, viseltes, sérült borítóval, helyenként sérült, koszos lapokkal, bejegyzésekkel.
20593.

Rufpreis:
10 000 HUF

Közönséges isteni tiszteletre rendeltetett énekes könyv, mely Szent Dávid 'sóltárin kivül magában foglal némely kiválogatott és a' helvétziai vallástételt követő négy szuperintendentzia által jóvá hagyatott énekeket néhány imádsággal együtt. Debrecen, 1845, Tóth Endre-ny., 544 p.+ 48 p. Aranyozott, dombornyomott egészbőr-kötésben, kissé sérült borítóval és gerinccel, egy-két kissé foltos lappal, bejegyzésekkel.
20594.

Rufpreis:
10 000 HUF

Rombauer Emil: Miként lett dr. Luther Márton reformátorrá? (Felolvastatott a selmeczbányai ág. hitv. kerületi lyceumon 1883 nov. 10-kén, Luther 400-ik születésnapja alkalmából.) Selmecbánya, 1883, Joerges Ágost özvegye, 31+(1) p. Kiadói papírkötés, jó állapotban, a borítón minimális sérüléssel. Ritka!
20595.

Rufpreis:
8 000 HUF

20596.

Rufpreis:
6 000 HUF

P. Philbert Seeböck: Kleine Illustrierte Heiligen Legende. Waldshut, 1887. Genziger. Sérült bőrkötés, 1-1 sérült lappal
20597.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,47
14,38

[Kaprinai István (1714-1785)] Kaprinai, Stephanus: Institutio eloquentiae sacrae speciatim. Usui tironum ex veterum, ac recentiorum paeceptionibus concinnata. Tomulus posterior. [2 kötet]. Kassa, 1763, Typis Universit. Cassov. Soc. Jesu, 12 sztl. lev.+ 878 p.+ 20 sztl. lev. Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé sérült, viseltes borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, az elülső szennylapon 1810-es bejegyzéssel.
20598.

Rufpreis:
8 000 HUF

Sturm, Christoph Christian - Tiedge, Johann Friedrich: Istennel való társalkodás, a' reggeli órákon az esztendőnek minden napjaira Posonyban, 1784, Füskuti Landerer Mihály költségével, és betűivel. címlapkép (Weinmann Márkus metszete), 5 sztl. lev., 821 p., 1 sztl. lev. id. Kármán József fordításában. Kitépett címoldallal! Bordázott bőrkötésben.
20599.

Rufpreis:
6 000 HUF

Strochenau, Sigismund[us] de: Sermones Sacri in omnes totius anni dominicas, quas e germanico idiomate in Latinum transtulit Aug. Ferdin. Ortmann. 1-2. kötet (egybekötve). Posoni, 1806, Schwaiger. 2 lev., VIII, 364 l.; 1 lev., 360 l. Korabeli, kopott kartonálásű kötésben.
20600.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF