Bücher: Religion

Zahl der Lose: 79

Katholikus Egyházi Zeneközlöny. Az egyházi zene összes ágaira kiterjedő havi folyóirat. III. évf. 1-12 sz. Szerk.: Kutschera József, Ernyey József, Langer Viktor. Bp., 1896, Pesti Könyvnyomda Rt., 100+4+8 p.+ 6 t. Korabeli aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen sérüléssel, egy-két lapon kis szakadással.
20613.

Rufpreis:
2 000 HUF

Paolo Segneri: Pratica delle missioni del padre - - della Compagnia di Gesu' predicatore pontificio... Parte Prima - Parte Seconda. Venezia, 1714, Andrea Poletti, 16+118+2+99 p. Olasz nyelven. Korabeli álbordás egészbőr-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen címkékkel, a 2. részben foltos lapokkal, a rézmetszetű táblák hiányoznak./ Paolo Segneri: Pratica delle missioni del padre - - della Compagnia di Gesu' predicatore pontificio... Parte Prima - Parte Seconda. Venezia, 1714, Andrea Poletti, 16+118+2+99 p. In Italian language. Leather-binding, with worn and spotty cover, with spotty pages in the second part, the copper engraving plates are missing.
20670.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

Wilder P. Róbert: Missziói elhívás. Ford.: Draskóczy István. Bp., 1938., Magyar Református Külmissziói Szövetség. Hozzákötve:   Carré E. G.: Hyde János az imádkozó misszionárius. Ford.: Fejér Gyula. Bp., én., Bethlen Gábor. Hozzákötve:   Kádár Imre: Szedjétek össze a maradékot. Mit követel az Ige a testi és lelki Izraeltől. hn., én., Traktátus. Hozzákötve:   Kagawa. A mi urunk Jézus Krisztus japáni útegyengetője, hű bizonysága. Bp., 1942., Bethlen Gábor. Hozzákötve:   Bereczky Albert: A magyar protestantizmus a zsidóüldözés ellen. Bp., 1945., Református Traktátus. Hozzákötve:   Külmissziói jubileumi emlékkönyv. Református Külmissziói Szemle II. Szerk.: Draskóczy László és Virágh Sándor. Bp., 1934., Magyar Református Külmissziói Szövetség. Átkötött félvászon-kötés.
20671.

Rufpreis:
3 000 HUF

Ecsedy Aladár műveiből összeállított kolligátum:   Énekek éneke. Bibliai színdarab 4 felvonásban 16 szereplővel. Hozzákötve:  Krisztus a mindennapi életben.; Bizonyságtevő fiatalság. I. köt.;  Menjünk el mind Betlehemig.;  Visszaszerzett Éden.;   Tahitótfalu, 1936-1941., Szerzői. Átkötött félvászon-kötés.
20672.

Rufpreis:
3 000 HUF

Ecsedy Aladár műveiből összeállított kolligátum:   A Golgota keresztje.; A tékozló fiú útján.;  Énekel a szívem.;  A mentő bárka.;  Jöjj Jézushoz, gyermekem!   Tahitótfalu, 1939-1947., Szerzői - Magyar Református Vasárnapi Iskolai Szövetség. Átkötött félvászon-kötés.
20673.

Rufpreis:
3 000 HUF

Illyés Endre: A magyar református földmivelő nép lelki élete, különös tekintettel vallásos világára. Bp., 1931, Hírlapkiadó. Átkötött félvászon-kötés.
20674.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kolligátum vallási művekből:  Békési Andor: Aki győz...:  Békési Andor: Isten embere a viharban. Bp., 1943-1944., Bethlen Gábor.; Szikszai Béni: Jó Pásztor.;  Szikszai Béni: Halál és azután. Bp.,1944-1945., Bethánia.;  Szücs Ernő: Predesztináció. Bp., Olajág.;  Bereczky Albert: Miért?; Bereczky Albert: Az igazi vigasztalás. Bp., 1942.;  Ravasz László: Kicsoda az ember?;  Szabó Imre: A tékozló fiú útja. Bp., 1944., Szerzői.  Átkötött félvászon-kötés.
20675.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kolligátum vallási művekből:  Czakó Jenő: A kegyelem munkájának rendje.; Théophile Spoerri: Miért éppen Jézus Krisztus?;  Mándy Zoltán: A népfőiskolai mozgalom útja. / Szabó Zoltán: A keresztyén magyar népfőiskola elvi kérdései.;  Veszprémi Bakony-Balatonvidéki Református Népfőiskola 1941-42. évi értesítője.;  Prosch Károly: A KIE-munka.; Kiss Sándor: A KIE munka első korszaka.;  Bodonhelyi József et alii: "Kövess engem!";  Békési Andor: A felemás biblia.;  Pákozdy László Márton: Péter avagy Krisztus az egyház fundamentuma.;  "Mi mégis harangozunk!"; Békefi Benő: A keresztről szóló beszéd.;   Átkötött félvászon-kötés, változó állapotban, bejelölésekkel.
20676.

Rufpreis:
3 000 HUF

Napfelkölte. 39 ótestamentomi történet jó gyermekek számára. Ford.: Dr. Kiss Áron. Bp, 1876. K.n. (Hornyánszky Victor ny.). Kiadói kopottas félvászon-kötésben.
20677.

Rufpreis:
3 000 HUF

Makkai Sándor: Az egyház missziói munkája. Bp., 1938, Révai. Hozzákötve: Makkai Sándor: A magyar reformátusság egyházi élete. Igazság és Élet füzetei 17. Debrecen, 1947, Városi Nyomda. Átkötött félvászon-kötés.
20678.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kováts J. István: A Presbiteri Szövetség magyarországi útjának és gyűléseinek emlékkönyve. Bp., 1912., Hornyánszky Viktor, 1 t.+XVI+216 p. Átkötött félvászon-kötés, foltos lapokkal.
20679.

Rufpreis:
2 800 HUF

Assisi Szent Ferenc virágos kertje. (Fioretti). Ford.: Kaposy József. Bp., 1921, Genius, 2 sztl. lev.+ XXXIX+(1)+348 p. Oldalszámozáson belül 18 egészoldalas, fametszetű illusztrációval. A borító és az illusztrációk Végh Gusztáv munkái. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopottas borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, kissé foltos lapokkal.
20681.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF