Bücher: Religion

Zahl der Lose: 79

Drews, Arthur:  Die Christusmythe. Jena, 1909. Verlegt bei Eugen Diederichs (Gedruckt dei Oscar Brandstetter in Leipzig). XII + 190 + [2] p. Első kiadás. Arthur Drews (1865-1935) német történész, monista filozófus, valláskutató. Friedrich Nietzsche elszánt ellenfele volt, ám valódi hírnévre 1909. évi vallástörténeti munkájával, a Die Cristusmythe [A Krisztus-mítosz] című kötetével jutott, amely Jézus történeti létét is kétségbe vonta: elképzelése szerint Jézus mítosza korábban is meglevő ókori hitrendszerek metszéspontjában keletkezett, és alakja társadalmi szorongások nyomán alakult ki. Arthur Drews itt többek között Bruno Bauer 19. századi radikális racionalista filozófus és bibliakutató elméleteihez nyúl vissza, ám nemzetközi sikerre Drews viszi a korábbi német valláskritikusok munkáit: a munka angol fordítása 1910-ben jelent meg. A mű magyar fordításban soha nem látott napvilágot, ám hazai keresztény periodikák a korszakban és később is érdeklődéssel vizsgálták Drews valláskritikai nézeteit. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
20601.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Joseph Ignaz Reinfeld: Kurze Predigten auf die Sonntage des Jahres, seinem Pfarrvolke vorgetragen. I-II Theile. Augsburg, 1784, Nicolaus Doll. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval.
20602.

Rufpreis:
6 000 HUF

Baja Béla: Biblia-kódex. Új Testamentum. 1-2. köt. Bp., 2001, Advent Kiadó. Számozott (1554/3400) példány. Díszes kiadói műbőr kötésben, kiadói kísérőfüzettel, kiadói karton védőtok egy éle ragasztott, magánkönyvtári bélyegzésekkel.
20603.

Rufpreis:
5 000 HUF

Dr. Martin Luther's Kirchen-Postille. Predigten über die Episteln für alle Sonn- und vornehmsten Festtage des ganzen Jahres zur religiösen Erbauung in den Familien aller Stände. Braunschweig, é.n., Verlag Christlicher Schriften L. Stottmeister & Co. Német nyelven, egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói illusztrált aranyozott bőrkötésben, enyhébb sérülésekkel a gerincen.
20604.

Rufpreis:
4 000 HUF
11

Draxler János: Szent Péter apostol két levele. Pest, 1861, Lauffer és Stolp, 6+218 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, sérült gerinccel. Felvágatlan lapokkal.
20605.

Rufpreis:
4 000 HUF

Wekerle László:  A szükségképenség (necessismus) bölcselete: Isten az ő teljes valóságában megismertetve. (Gyakorlati metafizika.) Budapest, 1894. Grill Károly [Brózsa ny.] XVI + 432 p. Első kiadás. Wekerle László (1840-1918) jogász, tanfelügyelő, királyi tanácsos. Pedagógiai reformtervezete és Árpád-kori történeti kutatásai mellett tudományosság és vallás viszonyát vizsgálta. Isten létére vonatkozó metafizikai tanulmányában a létezők szellemi aspektusait és lélektanát vizsgálta, és emlékezetes osztályozással áll elő a létezők rendjével kapcsolatban, ösztön, lélek és szemmel összefüggéseiről. Enyhén sérült korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
20606.

Rufpreis:
4 000 HUF

Modi, Jivanji Jamshedji:  A zend-aveszta vallási rendszere, Angol eredetiből fordította Haitsch Gyula. Budapest, 1925. Zajti Ferenc (Budapest székesfőváros házinyomdája). 68 p. Első kiadás. Jivanji Jamshedji Modi (1854-1933) párszi származású indiai történész összefoglalása az egykori perzsa államvallásról, a zoroasztrizmusról, melynek hívei, a párszik a muszlim üldözések elől Indiába költöztek, és tartják fenn hagyományaikat immár hindu környezetben. A kötet első felében a párszi nép, valamint a zoroasztrizmus teológiájának ismertetése, a második részben erkölcsi tanításaik és életmódjuk. A munka eredetileg tudományos előadásként hangzott el Mumbaiban, 1885-ben. Első, angol nyelvű kiadása 1893-ban jelent meg, a fordítás az 1903. évi második kiadás alapján készült. A többek között a fehér hunok történetét is kutató Jivanji Jamshedji Modi 1925-ben érkezett budapesti látogatásra. (Aveszta-könyvtár.) Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
20607.

Rufpreis:
4 000 HUF

Bíró Lajos A magyar tündérvallás - Az ősmagyarok elfeledett tündérhite. Bp., 2015, Angyali Menedék. Kiadói kartonált papírkötés, zsugorfóliában.
20608.

Rufpreis:
4 000 HUF

Szabó Ferenc János: Eritis mihi testes. Az 1938-as budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus hangfelvételei. Bp., 2021, OSZK. CD-ROM-mal. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20609.

Rufpreis:
1 800 HUF

Régi csatos imakönyv, díszítményekkel
20610.

Rufpreis:
4 000 HUF

Jaeck, Heinrich Joachim: Allgemeine, wohlfeile Bilder Bibel für die Katholiken oder die heilige Schrift des alten Bundes, ... I-II. köt. [Egybekötve.] Leipzig, 1844. Baumgärtner,1 t.+978 p.+4 t.;2 t.+124+56 p.+2 t.; Gazdag képanyaggal, közte acélmetszetekkel (5+4) illusztrált. Német nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült, hiányzó gerinccel, foxing foltos lapokkal, az Újtestamentumból 1 tábla hiányzik.
20611.

Rufpreis:
4 000 HUF

Hock János: Jézus élete. A jó gyermekeknek írta: - -. Bp.,(1905), Athenaeum, 1 t.+153+3 p.+18 (színes litografált képtáblák) t. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal. A mű egyházi jóváhagyás nélkül jelent meg, indexre tették Kiadói színes, litografált kaucsuk táblás félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, kijáró lapokkal (9 oldalig), ceruzás bejegyzésekkel és jegyzetekkel, néhány lap felső sarkán, szélén szakadással, sérülésekkel, szakadt címlappal. Ritka!
20612.

Rufpreis:
8 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF